Martuska83
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 22 lis 2011, 16:48

22 lis 2011, 17:03

Ja też mam obawy, ale wydaje mi się to normalne, ponieważ jest to wielka zmiana i wielkie szczęście. Sami staramy się o dziecko :-) , ale dużo rozmawiamy ze sobą jak to będzie i wspieramy się nawzajem. To powoduje, że obawy nie są takie wielkie.

to_ja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 07 lis 2011, 00:19

Re: dziecko

03 sty 2012, 22:33

witam wszystkie mamy. ostatnio z partnerem myślimy o dziecku. oboje tego chcemy ja jednak boję się że nie damy rady finansowo. Mój partner pracuje dość dobrze zarabia, ja pracuję na pół etatu jako opiekunka, dodatkowo moi rodzice nam pomagają. ja jednak nie mogę pozbyć się myśli że nie damy rady:(( też miałyście takie obawy, a może nie jestem jeszcze gotowa na dziecko skoro tak się boję?
pozdrawiam
Kochana ja tak się całą ciążę martwiłam, ba mieliśmy jeden pokój, ja bezrobotna i wpadeczka, ale jak przyszło co do czego to drugi pokój zostal dobudowany, mój M bierze nadgodziny i jakoś dajemy radę a wręcz całkiem nieźle.

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

06 lut 2012, 15:00

U mnie te obawy pojawiły się w ciąży -jak się dowiedziałam konkretnie.
Jeśli chodzi o to czy poradzicie sobie finansowo, spróbujcie cały miesiąc spisywać wszystkie swoje wydatki i przychody (mozna w tabelce, albo są proste programy na adroida). Zobaczcie jaki Wam wychodzi bilans -czy coś zostaje i na czym ewetualnie można obiąć.
My tak robimy i dzieki temu wiemy czy i kiedy mozemy sobie pozwolić na dodatkowy wydatek...
Wiadomo, że np. w pierwszym roku spadnę wydatki na kino, restauracje, a ich miejsce zajmą pieluchy leki, ubranka...

mazinho
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 13 mar 2012, 20:10

Tribestan Plus

13 mar 2012, 20:12

Usuniete przez moderatora!
Ostatnio zmieniony 13 mar 2012, 21:50 przez mazinho, łącznie zmieniany 1 raz.

Katarynka100
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 15 lis 2012, 15:53

Re: dziecko

16 lis 2012, 10:39

Każdy z nas ma podobne odczucia,nie ma tak,że jesteśmy wystarczająco przygotowani na dziecko,ale kiedy ono już się pojawia wszystko inne przestaje mieć znaczenie,nawet mniejsza ilość pieniędzy,wtedy liczy się dziecka uśmiech,pierwsze słowo,warto to przemyśleć,myślę że warto po prostu dziecko kochać,wszystko inne jest mniej ważne.

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: dziecko

28 lis 2012, 09:40

Decyzja o dziecku jest decyzją na tyle odpowiedzialną i poważną w skutkach (przez całe życie!), że chyba każdy przyszły rodzic ma jakieś obawy - jedni martwią się o finanse, drudzy o to, czy podołają trudnej sztuce wychowania dziecka, jeszcze inni mają obawy o to, czy w ogóle nadają się na rodziców... Może czasem za dużo myślimy i analizujemy? ;)

angelikan
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 51
Rejestracja: 06 gru 2012, 09:19

Re: dziecko

06 gru 2012, 09:25

O to że sobie nie poradzę boję się każdego dnia, ale tak będzie zawsze dlatego sobie odpuściłam obawy i mam dziecko bo potem mogłoby być za późno, a z pracą pewnie zawsze będzie cięzko:(

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: dziecko

06 gru 2012, 12:57

Zawsze trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw w danej sytuacji. Nie trzeba zarabiać kokosów, ale trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będzie się w stanie utrzymać siebie i dziecko. Nie trzeba siedzieć cały dzień w domu, ale trzeba się zastanowić, czy podczas naszej obecności w pracy ktoś będzie mógł zostać z dzieckiem. Zawsze jest mnóstwo kwestii, które trzeba rozważyć, a przecież i tak nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć - można teraz zarabiać na tyle, by zdecydować się na powiększenie rodziny, ale co, jeśli nagle okaże się, że koszty życia znacznie wzrosły?

Ja np. jako kobieta jestem bardzo rozdarta pomiędzy rozumowym podejściem do macierzyństwa, a koniecznością chociaż częściowo spontanicznej decyzji (bo inaczej nigdy nie będzie odpowiedniego czasu na dziecko...) :(

Norbert717
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 06 maja 2014, 22:09

Re: dziecko

12 maja 2014, 09:01

Można także dodać, że trzeba każdego dnia wygospodarować czas na opiekę nad dzieckiem oraz zabawy z nim. Dziecko potrzebuje rodzica nie tylko do wychowania ale także do prawidłowego rozwoju.

Pozdrawiam
Norbert - Portal Dzieciaki z klasą

KonradAlfa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2014, 07:13

Re: dziecko

12 cze 2014, 07:34

Dzoecko to największa inwestycja uczuciowa i finansowa jaka może być.Nawet fotografia i drogie obiektywy nie mogą konkurować z rodzicielstwem.Nie mniej jednak warto,zobaczyć pierwszy świadomy uśmiech,jak zaczyna główkę podnosić,przekręcać się samo, to chwile najcenniejsze.

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości