Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

14 maja 2012, 09:39

Emilia, ja piekę puszyste ciasto drożdżowe z kruszonką- pycha! U nas znika w 1 dzień. Fajnie, że impreza udana, czekamy na zdjęcia! A ta pani z PUP jakaś dziwna, ehh

K jeszcze nie ma, Maksiowi temp. spadła, wesoły jest, ale apetytu brak- co się dziwić! Przytuptał do mnie, więc znikam!

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

14 maja 2012, 10:02

Emilia, ja piekę puszyste ciasto drożdżowe z kruszonką- pycha! U nas znika w 1 dzień. Fajnie, że impreza udana, czekamy na zdjęcia! A ta pani z PUP jakaś dziwna, ehh
:ico_sorki:
a ta pani to byla z tego zlobka, tam bezposrednio dzwonilam bo byl podany nr tel.

my jutro idziemy z Tosia do ortopedy, bo ostatnio zauwazylam, ze prawa nozke stawia troszke inaczej i na wewnetrznej stronie stopy
jak raczkuje to tak jakos inaczej czesto, nie zawsze na 4 tylko jedna nozke ma normalnie na stopie a druga na kolanku
i mam nadzieje, ze dlatego to chodzenie tak wyglada, ale wole to sprawdzic :ico_sorki:
oczywisie juz poczytalam o tym troche w necie i zazwyczaj jest napisane, ze tak jest jak dziecko wlasnie pojmuje sztuke chodzenia
Koroneczka napiszesz co o tym myslisz?

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

14 maja 2012, 11:35

Cześć,
3 raz podchodzę do tego posta-co chwila ktoś albo D dzwoni albo młody coś chciał, no ale właśnie usną więc mam nadzieję, że uda mi się go dokończyć.

Emilia, czekam na fotki. Ciasto z rabarbarem uwielbiam ale mój D nie zawsze ma na nie ochotę, może jutro zrobię jeśli on będzie chciał jeść :ico_noniewiem: Kursy rób, nigdy nie wiadomo kiedy się przydadzą w dzisiejszych czasach.
Co do chodzenia prze Tosię, to jeśli dobrze zrozumiałam jej sposób to młody też tak chodzi-raczkuje, jedna noga normalnie jak przy raczkowaniu, druga na całej stopie, wyprostowana. Pytałam pediatrę w piątek czy to normalne powiedziała, że tak bo maluch uczy się sam wstawać bez podpórki i chodzić.
no i w sklepie pokazalam jej lale, a ta nie chciala jej oddac i wielki krzyk, wyginanie, bicie :ico_noniewiem: no i mama ulegla i kupila lale :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
Oj, Mateusz też czasami pokazuje różki ale tylko w domu, w miejscach publicznych aniołek (jak na razie). Jakoś ze 3-4 dni temu tak się darł z 15 min. bo nie dałam mu bawić się brudnym pampersem, że chyba w Łodzi słyszeli. Maluchy chyba maja taki etap buntu-sprawdzenia na ile mogą sobie pozwolić i na ile pozwolą im rodzice.
moze tez o tym pomysle, tylko jak sie za to zabrac? skad nabyc klientow?
Jak wymyślę to Ci powiem :-)
pani powiedziala zebym przyniosla dokumenty ale powiedziala ze to bardzo ciezka praca i potrzebuja powaznej osoby :ico_noniewiem: nosz kurde :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij:
A ta pani to zdrowa na umyśle czy jak? :ico_puknij: , przecież rozmawia z osobą o odpowiednim wykształceniu a nie laikiem :ico_puknij: U mnie z PUP za to panie za wszelką ceną chciały mi wcisnąć ofertę chemika-technologa włókiennictwa, za nic nie mogły pojąć że chemik chemikowi nie równy i tu jest chyba tyle samo specjalizacji co u lekarzy. Zrezygnowały jak w końcu powiedziałam, że to tak jakby psychiatra miał zacząć robić operację na otwartym sercu.

Koroneczka, a jak Twoja rozmowa do bank?

patrycja_g
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 878
Rejestracja: 02 wrz 2010, 08:18

14 maja 2012, 12:31

hej

sto lat dla wszystkich roczniakow

my tez mamy taki okres buntu, ostatnio Filip znalazl jakiegos paprocha na dywanie i juz go pakowal do buzi wiec szybko lapnelam i zabralam mu to z reki to wzial moja reke i z taka zloscia ugryzl mnie za to, za 2 godz bylo identycznie ale ta zlosc na twarzy az przerazala. A na roczek dostal taka piekna ksiege basni i nie pozwolilam mu jej dotknac przy czytaniu to tak wrzeszczal na kazde moje wejscie do pokoju podnosil alarm jeszcze przez godzine wiec uswiadomilam sobie ze nie tylko zlosliwy ale strasznie pamietliwy sie robi.

emilia7895, ja tez w piatek znalazlam ogloszenie do zlobka i tez nr jest bezposrednio podany ale jeszcze nie zdazylam sie zastanowic czy to praca dla mnie :ico_oczko: przygotowanie pedagogiczne mam, co prawda do nauki przedmiotow zawodowych ale na dyplomie pisze tylko "przygotowanie pedagigiczne" na kolonie z dziecmi jezdzilam, doswiadczenie z niemowletami - na biezaco wiec moze zadzwonie

Powodzenia w Waszych planach kanapkowo - muffinkowych
Ja ciast nie pieke bo 3 lata nie moge sie doprosic zeby mi R piekarnik ustawil, jak zrobilam biszkopt to w jednym rogu wyrosl fajnie a w drugim rogu blacha sie spalila :-D

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

14 maja 2012, 13:50

Jak wymyślę to Ci powiem :-)
to czekam :ico_brawa_01:

Obrazek
Shot at 2012-05-14
Obrazek
Shot at 2012-05-14
Obrazek
Shot at 2012-05-14
Obrazek
Shot at 2012-05-14
Obrazek
Shot at 2012-05-14
Obrazek
Shot at 2012-05-14
Obrazek
Shot at 2012-05-14
Obrazek
Shot at 2012-05-14
Obrazek
Shot at 2012-05-14

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

14 maja 2012, 15:19

Emilia, torcik taki że aż mi ślinka cieknie (a ja za tortami nie przepadam). Tosia ma ładnie buźkę opaloną i nosek :ico_haha_01: Szampan smakował?
Mateusz pchacza pchać nie lubi ale za to krzesełko do kamienia, taboret czy pudełko na kółkach jak najbardziej.

Patrycja, jak bliźniak :ico_oczko: na zmianę mleka reaguje? U na za bardzo małemu nie podchodzi, zobaczymy wieczorem. Ja też mam pedagogiczne ale od gimnazjum wzwyż jednak ja nie lubię uczyć w dużych grupach i nie szukam w tym kierunku.

Awatar użytkownika
mama Izuni
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 15 lut 2010, 01:30

14 maja 2012, 23:48

Dobry wieczór
Na początku sto lat dla naszych roczniaków.
emilia7895, super zdjęcia. My też już po roczku i nawet udane. Ada nie ma nic oporów do obcych ludzi. Zadziwia mnie dziewczyna. Dziś spotkałam koleżankę ze studiów. Poszliśmy do niej na kawę a Iza i Ada normalnie jak u siebie. Ja miałam podobny torcik. Nie w kształcie 1 tylko okrągły. Na allegro zamówiłam buciki i kwiatki i napis. Obsypałam perełkami i wyglądał fajnie.
Co do buntu, to moja Ada również lubi wymuszać. Jak coś jej zabraniam to płacz. Czasem nawet jak by mnie podpuszczała bo zapłaczę a jak ja powiem co się stało Aduś, co chcesz? to zaczyna się śmiać i palcem mi pokazuje jakąś rzecz. Czasem to jak jest parę w jej zasięgu to tak długo będzie pokazywała aż trafię i wtedy uśmiech. Coraz mądrzejsze te nasze dzieci się robią.
Dobranoc dziewczyny i powodzenia w znalezieniu pracy.

[ Dodano: 14-05-2012, 23:54 ]
Zapomniałam. Dziękujemy za życzenia. Koroneczka a moja Ada też złapała pierwszy różaniec :-). MY teraz dużo na spacerach. Ada idzie raz spać na 1,5 h. Widzę, że jej brakuje tej 2 drzemki o 16 ale tak chce spać o 11, wstaje to jest 13-14 zanim zjemy i wyjdziemy to 15 i zaraz trzeba wracać. Niestety Iza wtedy jest pokrzywdzona, bo nawet nie ma jak się pobawić na placu. Wiec teraz kładę Adę o 12. Śpi 1.5 h i już jej nie kładę. Za to na noc idzie spać o 19.30. Jakoś muszę te dziewczyny pogodzić.

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

15 maja 2012, 08:37

hej dziewczyny

Dziekuję za życzenia w imieniu Liwii :ico_sorki:

my również składamy wszystkim roczniakom STO LAT :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big:

emilia śliczne zdjęcia, a torcik pierwsza klasa, masz kobieto talent kulinarny :ico_brawa_01: , a zdradź co w środku było tzn. jakie masy i ciasto.
Ja dziewczynom pewnie zamówię :ico_sorki:

Z Liwki to też mały złośnik, ale staram sie odwracać jej uwage czy innym i jest ok. :-)

U nas tez nadal 2 drzemki, organizacyjnie byłoby lepiej jakby jedną miała, ale jak jestesmy w domku to ją kładę, jak gdzies jedziemy to nie spi i spokojnie wytrzymuje :ico_sorki:

koroneczka super zdjęcia :ico_brawa_01: pomysł z blogiem fajny, z muffinkami jeszcze lepszy-powodzenia, a jak ta rozmowa w banku, co pisałas ten esej,odezwali się?

murchinson Liwia tez lubi pchać to czego nie wolno, najgorzej jak wchodzi na krzesełko Poli (jest wywrotne i juz raz spadła) i wózek dla lalek :ico_olaboga:

Wiecej niestety nie pamietam, zmykam pracować

Buziaki

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

15 maja 2012, 09:18

Szampan smakował?
baardzo, nie chciala oddac lampki
Mateusz pchacza pchać nie lubi ale za to krzesełko do kamienia, taboret czy pudełko na kółkach jak najbardziej.
Tosia tez najbardziej lubi krzeslo z kuchni :-D
U na za bardzo małemu nie podchodzi, zobaczymy wieczorem. J
oo zmieniacie mleko?
emilia śliczne zdjęcia, a torcik pierwsza klasa, masz kobieto talent kulinarny
hee bez przesady, ale dzieki, tort mlody pomagal dekorowac - czyli im wiecej dokoracji tym lepiej :ico_oczko: ja mialam troszke inna wizje :-D
a zdradź co w środku było tzn. jakie masy i ciasto.
upieklam biszkopt w prostakatnej blaszce, potem wycielam ksztalt, przelozylam tylko raz malinami i bita smietana, wierzch bita smietana z ta masa Obrazek
wiesz co ja do niedawna tez zawszekupowalam torty, ale nie raz zrazil mnie smak, dodatkowo cena, a co swoje to swoje i wiadomo co jest w srodku
a wbrew iozorom pieczenie tortow nie jest takie trudne, w necie wszystko jest pokazane krok po kroku,

[ Dodano: 15-05-2012, 09:19 ]
czesc :-D :ico_kawa: :ico_kawa: :ico_kawa:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

15 maja 2012, 11:00

Cześć,
ja już upiekłam porcję muffinek z coca-colą. Ciasto bardzo rzadkie wychodzi, a po upieczeniu są puszyste. Jak dla mnie można dać trochę mniej cukru albo dodać wiśni bo są słodkie. Po południu robię kolejne z jagodami albo rabarbarem (jeśli będzie w sklepie).
Szampan smakował?
baardzo, nie chciala oddac lampki
:ico_haha_01: wie co dobre :ico_oczko:
oo zmieniacie mleko?
Tak, przechodzimy na ha a potem docelowo na zwykłe. Alergolog nam kazała bo na dzień dzisiejszy pepti już nam nie przysługuje, chyba że wyjdzie znowu skaza. Ona to chciała robić mu panel pediatryczny ale się na to nie zgodziłam.
a wbrew iozorom pieczenie tortow nie jest takie trudne, w necie wszystko jest pokazane krok po kroku,
Tak, łatwe ale ja nie umiem piec biszkoptu-zawsze wyjdzie mi zakalec (jedyne ciasto którego nie umiem zorbić). Ozdabianie mauffinek też jest w sieci (na youtube). O interesie myślę cały czas.
:ico_kawa:
Chętnie, a w zamian muffiny :-)

Mama_Izuni właśnie miałam do Ciebie pisać sms-a, jak dziewczynki.

Mnie już odwiedził jeden kurier, jeszcze 2.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość