gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

15 maja 2012, 13:13

bo w tedy mi macierzyński przejdzie na 2013 rok i dodatkowe 26dni będę miała płatne za urlop
ale jak urodzisz wcześniej to nie możesz wziąć zwolnienia tak na tydzień by doczekać do 2013 roku?
tylko na zmiane skurcze brzucha i biegunka i tak non stop.
to właśnie podobny ból tylko ja go miałam po każdym posiłku :ico_olaboga: a jak Ci zdiagnozowali nadwrażliwość jelita? Bo z tego co czytałam to jak dopiero zrobi się kompleksowe badania na wszystko, wykluczy wszystkie choroby jelit i nic nie znajdzie to można mówić o nadwrażliwości jelita. Bo mi też to patałachy na początku wmawiali :ico_zly:

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

15 maja 2012, 13:19

a jak Ci zdiagnozowali nadwrażliwość jelita? Bo z tego co czytałam to jak dopiero zrobi się kompleksowe badania na wszystko, wykluczy wszystkie choroby jelit i nic nie znajdzie to można mówić o nadwrażliwości jelita
wlasnie na zasadzie eliminacji. Mialam i badania jelit,i ginekologiczne itp ( boże jakie to bylo meczace i bolesne ) i wszystko bylo ok wiec lekarz stwierdzil ze to musi byc to tymbardziej,ze objawia sie glownei w sytuacjach stresowych i trwa juz troche czasu. ( no teraz to juz ze 14 lat bedzie...) Na szczescie jest coraz lepiej i od kilku lat prawie tego nie odczuwam. Ja chyba byłam bardzie nerwowym dzieckiem skoro wtedy mialam tak silne objawy :-) Tyle,ze na to nie ma leków jedynie no spa jezeli mam atak ( jeszcze nigdy mi nie pomogla) no i lekka dieta ( ktorej nie przestrzegam,ale pewnie gdybymi sie znowu zaostrzyly objawy to bym jej pilnowala)
właśnie podobny ból tylko ja go miałam po każdym posiłku
to wspolczuje,wiem jakie to męczące :ico_sorki:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

15 maja 2012, 14:39

Dziewczyny, jak tak poczytałam kilka ostatnich stron, to doszłam do wniosku że ja tu chyba w sierpniu sama do siebie będę pisać :ico_szoking: :ico_olaboga: :ico_haha_01: Marta już gotowa w 100% i chętna, Aniula też niebawem i tak po kolei ... A ja to jeszcze tak daleeeeko... ba ... ani nic przygotowane nie mam, ani mi się nie chce i ogólnie jakoś dziwnie :ico_noniewiem:

Gosia, Madleine, współczuję dolegliwości żołądkowo-jelitowych! Fajnie że w końcu trafiłyście na dobrych specjalistów :ico_sorki:
Gosia, a jak to właściwie z Tobą było? Że do momentu porodu nie miałaś celiakii, a dopiero po urodzeniu Tomka się pojawiła?

Mamusia28, gratuluję pomalowanego mieszkanka i trzymam kciukasy za szybką przeprowadzkę i bezbolesne odcięcie pępowiny mężula od mamusi :ico_oczko:

Kasiala, daj znać jak tam po wizycie :-)

Ja ostatnio co drugi dzień łapie podobne doły do Gosia i nic mi się nie chce - z tym, że nie mam wyrzutów sumienia że nic jeszcze nie mam przygotowane, a tak ogólnie jakoś dziwnie....cholera...strasznie konkretna jestem... :ico_puknij: :ico_haha_01:

Spać mi się chce - to ta zimna Zośka pewnie..., ale jak znam życie to jak zaraz się położe przy Młodym, to on zechce wstawać i tylko się rozdrażnie :ico_noniewiem: ale może zaryzykuje.

A i byłam dziś jeszcze na mieście, bo teściowa została chwile z Dawisiem w poszukiwaniach prezentu dla przyjaciółki, która ma jutro urodziny - nie znalazłam nic sensownaego :ico_zly: a podobno dla kobiety łatwo jest kupić prezent... No i wymyśliłam, że kupię jej masaż całego ciała gorącą czekoladą prze przystojnego Turka :-D A co.... sama sobie na pewno by żałowała na to kasę :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

15 maja 2012, 14:43

Wróciłam ... poleżałam sobie ponad godzinkę z nadzieją że to moje pierworodne zaśnie ale zapomnij :ico_zly:
ja bym chciała tak urodzić między 15-17 lipca bo w tedy mi macierzyński przejdzie na 2013 rok i dodatkowe 26dni będę miała płatne za urlop :-D a nie wracam po macierzynskim do pracy bo nie mam z kim Kajki zostawić a o żłobku mogę zapomnieć na ten rok...
Wiesz co, niby mamy rodzić podobnie i mi wychodzi z obliczeń, że jak urodzę 15.07 to macierzyński + 31 dni urlopu zaległego to już wychodzi na to że wracam jakoś w I połowie lutego. No i zawsze jeszcze z nowego urlopu na 2013 można coś szczypnąć.
Myślałam,że u Ciebie teściowa zajmie się wnusią a Ty wracasz...bo jak mąż nie będzie miał stałej pracy do tego czasu to ciężko Wam będzie :ico_noniewiem:
Ja już wiem, że wracam do pracy, Jolka do p-la, Tymek do niani...no chyba że w firmie się coś zmieni i dla mnie już stanowiska nie będzie to inna sprawa. Ale takie czasy kurczę...trzeba pracować :ico_noniewiem:

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

15 maja 2012, 14:43

Uff pomalowane ale mój mąż tak się ociąga ze sprzataniem...... nie wiem czy do czerwca sie przeniesiemy.. Pokoi mamy 3, kuchnia, lazienka i przedpokoj.
Madleine ja tez mam zespół jelita drażliwego. Robili mi kolonoskopie, gastroskopie, badania krwi, badania kału i stwierdzili ze to jednak "nerwy" Ja mam o tyle gorzej ze ja co jakis czas bardzo krwawie z odbytu i najgorzej w ciazy wlasnie i nikt nie moze stwierdzic dlaczego:/

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

15 maja 2012, 14:44

Dlatego troche sie boje co bedzie podczas porodu bo co jak co to jest stres i bol i jakbym miala jeszcze skurczy jelit dostac i biegunki to kiepsko to widze :-)
Może zrobią Ci lewatywę przed porodem i nie pójdzie raz a dobrze :ico_oczko:

[ Dodano: 15-05-2012, 14:47 ]
Julka masaż w prezencie to super sprawa...ale czy koniecznie przez turka?

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

15 maja 2012, 14:50

Może zrobią Ci lewatywę przed porodem i nie pójdzie raz a dobrze
heheh ja nawet jak juz mi sie wydaje ze mam " pusto" po godzinnych posiedzeniu przy ataku :ico_haha_01: a skurcz złapie to w ciągu kilku sekund potrafi się nazbierac ( przepraszam ze tak obrzydliwie :-) ) wiec nie wiem czy to by pomogło..

Mamusia - o kurcze to wspolczuje,ja krwawien nigdy nie mialam.A nie masz hemoroidow?

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

15 maja 2012, 14:54

Madleine Hemoroidy pojawily mi sie teraz dopiero w ciąży i inna jest krew z pekajacego hemoroidu a inna jak ci cieknie ciurkiem z tyłka..... czasami martwilismy sie ze sie wykrwawie:/ ale dzien dwa i przechodzi.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

15 maja 2012, 15:00

Gosia, a jak to właściwie z Tobą było? Że do momentu porodu nie miałaś celiakii, a dopiero po urodzeniu Tomka się pojawiła?
tak. Bo to się ma od urodzenia chorobę ale ona może się uaktywnić od razu przy podaniu glutenu albo dopiero przy jakimś ciężkim obciążeniu dla organizmu np poród, ciąża.
z tym, że nie mam wyrzutów sumienia że nic jeszcze nie mam przygotowane,
wiesz 5 tygodni masz młodszą ciążę a to dużo. Zobaczymy czy za 5 tygodni dalej nie będziesz mieć wyrzutów sumienia jak ja :ico_haha_01:
A co.... sama sobie na pewno by żałowała na to kasę
sama bym chciała taki prezent :ico_brawa_01:
Ja mam o tyle gorzej ze ja co jakis czas bardzo krwawie z odbytu i najgorzej w ciazy
a to nie szczelina w odbycie?

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

15 maja 2012, 15:09

Cytat:
Może zrobią Ci lewatywę przed porodem i nie pójdzie raz a dobrze
\
Miało być pójdzie raz a dobrze

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość