Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

14 cze 2012, 19:31

Martalka, podeslij linka... wprawdzie juz nie karmie ale chetnie zobacze :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

14 cze 2012, 20:59

hej :-)
Martalka do czwórki dzieci to trzeba też charakter mieć, bo jak widzę np swoją szwagierkę która przy dwójce- 5 lat i 1,5roku lata z odkurzaczem kilka razy dziennie i zbiera każde pruszko z ziemi to mnie czasem coś strzela :ico_noniewiem: dzieciaki wychowane sterylnie, starszy syn jak był na dworzu u to miał tak wpojoną czystość że jak się potknął to ręce za plecy schował żeby się nie pobrudziły :ico_puknij: pomijam fakt, że są strasznie rozpieszczone, bo zawsze jest tak że "macie wszystko co chcecie, byleby spokój był bo ja muszę posprzątać"...
moim zdaniem matka powinna też znaleźć czas dla dziecka, żeby chociażby pokolorować z nim kolorowankę, nie zwracając uwagi na np.rozwalone kredki czy ubrudzone rączki.. bo "brudne dziecko to szczęśliwe dziecko" :-)
rybka super że już lepiej z laktacją :ico_brawa_01:
agasio już popala? :ico_szoking: swoją drogą to ciekawa jestem jak na dziecko zadziałałaby taka reakcja: " masz całą paczkę i pal teraz".. bo zabranianie przy trudnym charakterze to pewnie odwrotny skutek przyniesie :ico_wstydzioch:
a Piotrek już śpi od godziny :-) od 15.30 do 20 spał tylko pół godziny- nie marudził, po prostu nie był zmęczony. i jestem dumna ze swojego męża.. pierwszy raz po kąpieli synka powiedział: "ja jemu dam butelkę, bo mały ciebie już dziś wymęczył" :-D

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

14 cze 2012, 21:23

Asieńka86, :ico_brawa_01: dla męża :ico_oczko:

agasio to widzę, że teraz dzieci mają dużo wcześniej "bunt" niż za moich czasów.

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

14 cze 2012, 21:37

Moja Ulka tez dziś miała płaczący dzień :ico_olaboga: ale naszczęscie już spi :ico_sorki: .

Byłam dziś u gina na wizycie po porodowej dopiero :ico_wstydzioch: i wszystko ok macica sie zagoiła . No i przez tą moją cholestaze zabezpieczać sie możemy tylko gumkami i kremami plemnikobujczymi :ico_zly: masakra nic nie moge co daje większe szanse na zabezpieczenie.

[ Dodano: 14-06-2012, 21:40 ]
Agasio ja jak miałam 6 lat to z kuzynką i koleżanką zapaliłyśmy papierosa :ico_wstydzioch: mój brat nas nakrył pamietam że mama kazałą mi przy niej zapalic oczywiście tego nie zrobiłam płakałam bardzo i było mi wstyd przeciez ja nawet nie wiedziałam co robie a kuzynka i koleżenka starsze ode mnie to ja pod ich wpływem wziełam ale na dobre mi to wyszło bo nigdy wiecej nie spróbowałam palic i nie nawidze papierochów.

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

14 cze 2012, 21:49

ryba :ico_brawa_01: za dwa miesiące Szymka :ico_brawa_01:

agasio az mnie przeraża wiek dorastania :ico_szoking: a ja narzekam na bunt mego czterolatka :ico_oczko:
No i przez tą moją cholestaze zabezpieczać sie możemy tylko gumkami i kremami plemnikobujczymi :ico_zly: masakra nic nie moge co daje większe szanse na zabezpieczenie.
i tak przez cały czas???
"brudne dziecko to szczęśliwe dziecko"
o tak! :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

14 cze 2012, 22:21

ja też czasem narzekam na mojego jedynaka (póki co, bo oczywiście siostrzyczkę planujemy obowiązkowo!).

Tobiacho, jeśli chodzi o brud, to tak nie bardzo lubi. :ico_haha_01: jak ma brudne lapki, to wie, że najlepiej wytrzeć o spodnie lub bluzkę i będą "jak nowe". :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

rybka, :ico_brawa_01: dla Szymka! Wysłałam dziś termosik. :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

14 cze 2012, 22:47

hej :-)
Martalka do czwórki dzieci to trzeba też charakter mieć, bo jak widzę np swoją szwagierkę która przy dwójce- 5 lat i 1,5roku lata z odkurzaczem kilka razy dziennie i zbiera każde pruszko z ziemi to mnie czasem coś strzela :ico_noniewiem: dzieciaki wychowane sterylnie, starszy syn jak był na dworzu u to miał tak wpojoną czystość że jak się potknął to ręce za plecy schował żeby się nie pobrudziły :ico_puknij: pomijam fakt, że są strasznie rozpieszczone, bo zawsze jest tak że "macie wszystko co chcecie, byleby spokój był bo ja muszę posprzątać"...
moim zdaniem matka powinna też znaleźć czas dla dziecka, żeby chociażby pokolorować z nim kolorowankę, nie zwracając uwagi na np.rozwalone kredki czy ubrudzone rączki.. bo "brudne dziecko to szczęśliwe dziecko" :-)
rybka super że już lepiej z laktacją :ico_brawa_01:
agasio już popala? :ico_szoking: swoją drogą to ciekawa jestem jak na dziecko zadziałałaby taka reakcja: " masz całą paczkę i pal teraz".. bo zabranianie przy trudnym charakterze to pewnie odwrotny skutek przyniesie :ico_wstydzioch:
a Piotrek już śpi od godziny :-) od 15.30 do 20 spał tylko pół godziny- nie marudził, po prostu nie był zmęczony. i jestem dumna ze swojego męża.. pierwszy raz po kąpieli synka powiedział: "ja jemu dam butelkę, bo mały ciebie już dziś wymęczył" :-D
nie wiem czy mam charakter do tego, raczej nie :ico_haha_01: bo wszystko mi przyszlo z czasem... choćby organizacja pracy w domu, organizacja czasu, zarządzanie zasobami ludzkimi (przydział obowiązków- choc nadal nad tym pracuję), a już ćwiczenie cierpliwości... o to latami juz ćwiczę i i tak czasami na tym polu polegam...
Ale fakt, wolę mieć syfff, ale wyjśc z babolami na plac zabaw, albo coś poczytać :ico_oczko: Nienawidzę sprzątać, więc pewnie dlatego.
I dlatego, że nienawidzę sprzątać, gonię do tego dzieci. Inaczej zarośniemy startami zabawek, ciuchów...

co do ostatniego Twojego zdania: ale byłoby szczęście jakby tak mojego męża coś tak kiedyś oświeciło :ico_haha_01:
Bo póki co to: "jaki JA jestem zmęczony", "boli mnie to tamto czy sramto" "umieram na gorączkę 36,7" itd. :ico_noniewiem: No prawdziwy facet :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

14 cze 2012, 23:35

a ja mam czas dla siebie,mimo 3 dzieci :ico_wstydzioch: hmm...ale moze dlatego,ze maz mi duzo pomaga,pracuje w systemie zmianowym,wiec przed nocka jest caly dzien w domu,po nocy jest teoretycznie dwa dni w domu ( pisze teoretycznie,bo dorabia w 2 firmie,wiec czasem jeden z tych 2 dni wolnych ma zajety :ico_oczko: )

[ Dodano: 14-06-2012, 23:37 ]
Martalka, a za ten link,to normalnie duze ciastko ci sie nalezy,za kazdym razem jak teraz daje piers malemu,to sobie mysle jak mi "dobrze" zrobilas :ico_oczko:

[ Dodano: 14-06-2012, 23:38 ]
rybka, :ico_brawa_01: dla Szymka! Wysłałam dziś termosik. :ico_oczko:
- dzieki!

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

14 cze 2012, 23:44

Rybka, wiem, ja też jakbym mogła to bym kogoś za ten trick ozłociła :ico_haha_01:
Swoją drogą, niesamowicie to pomyslowe... proste i genialne zarazem. :ico_haha_01:

agasio
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 687
Rejestracja: 05 lip 2011, 18:00

15 cze 2012, 09:43

witajcie :ico_kawa:
Kingoza- nie rób tego dziecku i nie czyń go jedynakiem, uwierz wiem co mówie, sama jestem jedynaczka, uważam, ze rodzice w ten sposób każą swoje dzieci :ico_sorki:
Asiab, Asieńko- też mysleliśmy o tym sposobie z paleniem całej paczki, ale on ma astmę więc odpadło. Obiecał, ze to sie wiecej nie powtórzy, zobaczymy :ico_noniewiem: szczególnie, ze w domu nikt nie pali.
Biniu- o tak, teraz zaczyna sie to duuuuzo wczęsniej :ico_olaboga:
Martalka- witaj w klubie- moja Sylwia to wieczna buntowniczka, z momentem gdy zaczeła chodzić, usamodzielniła sie :ico_noniewiem:

[ Dodano: 15-06-2012, 09:44 ]
a ja mam czas dla siebie,mimo 3 dzieci
zazdroszcze, chcoiaż gdyby nie studia to ja też bym go miała :-(

[ Dodano: 15-06-2012, 09:45 ]
Rybko- dla Szymka za 2 miesice :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 15-06-2012, 09:46 ]
agasio az mnie przeraża wiek dorastania a ja narzekam na bunt mego czterolatka
uwierz, to dopiero miłego poczatki :ico_noniewiem:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość