NICOLA_1985

02 sie 2012, 22:29

ale ja właśnie się nie nakręcam i nawet o tym nie myślę, nie dopuszczam takiej myśli do siebie bo chyba bym się pochlastała... :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: nie mam dolegliwości które mogę jakos przywoływac myślami.. one po prostu są i dopiero gdy się pojawiają to sobie przypominam, że coś jest nie tak... tylko ja sobie to tłumaczę, że po prostu to jest przez upał bo ja nie lubię takiego gorąca...

[ Dodano: 02-08-2012, 22:30 ]
no stronka świetna , może duchy powywołujemy :ico_oczko:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

02 sie 2012, 22:34

Nicola, a ile okres Ci się spóźnia?? Normalnie masz regularny??

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

02 sie 2012, 22:38

Hello Kochane, widzę że ważny temat poruszony :)

Dawiś na bilansie dwulatka ważył 13,3 kg i mierzył 93 cm - lekarka powiedziała ze w normie i w sumie tak wygląda :-)

Z jedzeniem już wcale problemu nie mamy na szczęście :) W dużej mierze zawdzięczam to lekturze książki "każde dziecko może jeść właściwie" - szczerze polecam. Trzeba tylko się stosowac do kilku złotych zasad:
- jemy posiłki wspólnie w domu tylko przy stole (nie dotyczy spacerków i jedzenia na mieście) bo najlepszą zachetą dla niejadka jest pokazanie mu że nam samym to jedzonko bardzo smakuje
- nie ma zabawiania przy jedzeniu, odwracania uwagi dziecka czymś innym i wpychania jedzenia podstępem
- my decydujemy co i kiedy dziecko dostaje do jedzenia, a ono decyduje ile tego zje i czy wogóle zje (nie wolno gwałcić dziecka jedzeniem)
- zawsze na stole powinien być chleb, bo jeśli dziecko nie chce jeść, tzn że albo mu to danie nie smakuje - wówczas może jeść chleb, albo najzwyczajniej nie jest głodne - my przecież też nie zawsze jesteśmy głodni :ico_oczko:
- nie ma podjadania między głównymi posiłkami NICZEGO oprócz owoców, bo one trawią się jedynie 30 min nie zalegając w żołądku i nie dając uczucia sytości przez długo w odróżnieniu od kilku paluszków, herbatniczków czy krakersików, które nawet w najmniejszej ilosci trawią się ok 4 godz. No i co może być zdrowszego od owoców?
Jest jeszcze wiele innych fajnych wskazówek, ale nie będę się rozpisywać :ico_oczko: Zainteresowanych zachecam do lektury, a ja już jestem szcześliwa bo moje dziecie je tyle ile trzeba i to co warto :-)

NICOLA_1985

02 sie 2012, 22:39

ja mam teraz kompletnie nierelularnie, nie wiem kiedy mam dostać.. mniejwiecej co miesiac ale różni to bywa.... najpierw przez półtora roku nie miałam wcale potem miałam po 5-7 dni takie plamienia jak koncówka połogu wygladające a tutaj znowu nagle zmiana 2 dni takiego mini plamienia , że zużyłam tylko 2 wkładki i od tego dnia jak dostałam to mini plamienie mam takie objawy jakieś typu mdłości, bolesnośc piersi, zawroty głowy (centralnie robi mi się gorąco wręcz duszno, zakręci mi się w głowie i zrobi mi się ciemno przed oczami a potem mnie zemdli, w prawdzie nie wymiotuje ale jednak tak jakoś dziwnie to wygląda) - może to przez tą pogodę.. nie wiem.. :ico_noniewiem: może hormony z tej spirali tak działają w zależności od cyklu i zmian w organizmie.. zrobie test zeby sie nie stresowac i tyle.. :ico_noniewiem:

[ Dodano: 02-08-2012, 22:41 ]
No i co może być zdrowszego od owoców?
warzywa hehe :ico_oczko: nie no wiesz Julcia.. taki gag to był :ico_oczko: :-D

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

02 sie 2012, 22:46

Nicola, no pewno, zrób test, przynajmniej się upewnisz i przestaniesz się martwić! Ja myślę, że to przez spiralę możesz mieć takie plamienia i takie dolegliwości... Po teście może udaj się do lekarza...

Juluś, my też nie mamy problemów z jedzeniem :-) Chociaż chyba nigdy ich nie mieliśmy, może pojedyncze takie dni, ale generalnie Nikoś ładnie je i zdrowo je :-)

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

02 sie 2012, 22:46

Widzę, że póki ja tu skrobałam to już temat zmieniłyście :ico_haha_01:

Nicola, trzymam kciuki za Twoją jedną kreseczkę i za dwie Karuś :-D

Odnośnie linków - niech kto mówi co chce, ale mnie osobiście to wkur.., że nie wolno wklejać - nie mówię o reklamowych - przynajmniej te do ciekawych artykułów, ale regulamin to regulamin i należy respektować :ico_oczko:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

02 sie 2012, 22:48

julchik22, a mozesz mi podac linka na allegro gdzie znalezc ta ksiazke

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

02 sie 2012, 22:48

Nicola, warzywa owszem, ale się trawią znacznie dłuzej, więc jako przekąska raczej odpadają, ale jako dodatek, a nawet bym powiedziała główny składnik dań głównych jaknajbardziej! :ico_oczko:

[ Dodano: 02-08-2012, 22:50 ]
Wisienka, poszukam, ale ja sama z wielkim trudem ją zdobyłam - wręcz prosiłam sprzedających o sprowadzenie i jednemu się udało, ale wiem że jest problem z jej zdobyciem. Ostatecznie mogę Ci skserować i wysłać :)

[ Dodano: 02-08-2012, 22:54 ]
Wiśnia, wysłałam Ci na pw linka do sprzedającego, któremu udało się zdobyć tę książkę dla mnie. Obecnie widzę że nie ma ich na allegro normalnie do kupienia :( Skontaktuj się z nim - jeśli Ci sprowadzi, to ok, a jak nie, to Ci skseruję :)

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

02 sie 2012, 22:55

nicola, na pewno Mirena działa jak należy!!

Julcia, z tym chlebem to u nas by nie przeszło. Zamiast obiadu, chleb, już to widzę.. codziennie :ico_haha_01:

Milena to u mnie pierwsze dziecko które samo idzie do kuchni gdy głodne i... szpera, szuka, lodówkę przegląda :ico_szoking:
Dzisiaj szlag mnie trafił, bo z godzinę przed obiadem zaczęła szperać i wynalazła jogurt (serek + smartiesy) i odmawiałam jej tego ze 3 razy. POtem przyszedł M, i jej go... pomógł nawet otworzyć!!!!!!!!!! Czy muszę mówić jak oberwał??
Oczywiście było już dla niej po obiedzie... ja to przyuważyłam dopiero jak weszłam do kuchni, a ta kończyła jeść...

W ogóle straciłam kontrolę nad dziećmi odkąd karmię Jasia... Np. właśnie rządzą w kuchni... albo sobie dokuczają... albo wloką za sobą zabawki, lub moje rzeczy jakieś...
albo- TO NAJLEPSZE- milena udaje się do łazienki i myje łapska w kiblu :ico_zly:

jestem już zmęczona moją samodzielnością... ale co ja mogę więcej??? uwiązać ich na czas karmienia???
Niestety Janek nawet gadać mi "nie pozwala"- odrywa się i płacze... ehhh.. załamka i frustracja... bardzo mnie to wpienia...
No to się pożaliłam :ico_oczko:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

02 sie 2012, 22:56

Kochane, jestesmy teraz prawie wszystkie online (oprócz Goździk) - rzadko to się zdarza - przytulam więc wszystkie wirtualnie :-D

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość