Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

14 wrz 2012, 17:45

No właśnie o to mi w sumie chodzi.

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

14 wrz 2012, 18:32

Martalka, według mnie 2,5 roku bez żadnego słowa, to jest jednak długo.
Inaczej wygląda sprawa jak dziecko parenaście słów zna i powoli zaczyna kolejne klecić. Bo widać, że ta mowa przychodzi powoli.

A ja nie rozumiem, czy to jakiś problem iść z dzieckiem do logopedy i sprawdzić czy wszystko jest w porządku?? Pewnie właśnie da jakieś ćwiczenia by pomóc z rozpoczęciem mowy, a przecież dziecko które nic nie potrafi powiedzieć pewnie też się denerwuje z tego powodu, więc można mu jedynie pomóc w komunikacji.

Co do postępów w czasie, to pewnie, że miesiąc wiele daje, bo u nas już jeden dzień wiele daje.
Ale gdyby mi lekarka poleciła pójście do logopedy by się upewnić, to po prostu bym poszła i sprawdziła :-)

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

14 wrz 2012, 22:32

powiem wam ze juz mam dosc jak zuzka nie mowi ciezko sie z nia dogadac i nie raz zrozumiec o co jej chodzi a wtedy krzyczy i sie denerwuje.
nie mowilam wam. zuzka bardzo lubi bawic sie ze starszymi dziaciakami 8-10letnimi i ma takich 3 kolegow ktorzy bawia sie czesto pod naszym blokiem zawsze gdy wracamy ze spaceru i oni sa to zuzka z 30 minut z nimi biega a ja siedze na lawce z karola i pewnego dnia przyszly 2 dziewczyny tez ok 9 lat i nie chcialy zuzki i ja popchly a one myslaly ze zuzka nic nie powie ale przyleciala na skarge i po swojemu zderwowana opowiada a one uciekly

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

15 wrz 2012, 00:02

Wisnia będziesz naszym logopedycznym zwiadowcą :D


Jak dziecko faktycznie milczy, to problem jest. A jak mówi w swoim narzeczu?

NICOLA_1985

15 wrz 2012, 09:47

hej
mi się wydaje, że jeśli widać po dziecku , że jest poirytowane tą sytuacją, że nie potrafi sie komunikować to tym bardziej trzeba się postarać aby mu pomóc....
ale każda mama zna swoje dziecko najlepiej i robi jak uważa... nie można decydować za kogoś co najwyżej podpowiedzieć....

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

15 wrz 2012, 15:12

Widze ze rozmawiacie o mowie
dla mnie ogólnie wydaje sie ta sytuacja dziwna bo tak naprawdę nie umie sobie wyobrazić takiej sytuacji ze prawie 2,5 letnie dziecko nic nie mówi :ico_noniewiem:

Bartosz rozmawia juz jak moja 5 letnia córka :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:
wyraża swoje mysli pomysły i tak naprawdę juz nie ma takiego słowa zeby nie potrafił powtórzyć ale nie o tym chciałam napisać
Wpełni sie z tym zgadzam co napisała
ja nie rozumiem, czy to jakiś problem iść z dzieckiem do logopedy i sprawdzić czy wszystko jest w porządku??
Sprawdzić zawsze warto tak wiec zobaczymy co tam wisience Pani lub pan logopeda powie
sama jestem bardzo ciekawa

.....
Któraś wczesniej pisała o Body :ico_wstydzioch: zapomniałam kto zadał to pytanie więc prosze o wybaczenie
My jeszcze chodzimy w body mimo odpieluchowania :ico_haha_02:
strasznie lubie wiec mam z crocodillo roz 98 i sa idealne na jesienne spacerki nic nie wyłazi
ale myślę ze takie dłuższe podkoszulki tez sie sprawdza ja Julci do ok 4 roku zycia wyszukiwałam body

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

15 wrz 2012, 15:25

gozdzik, ja pytałam o body :ico_oczko: No widzisz to teraz mi dałaś do myślenia, może jeszcze body pokupować...? Już sama nie wiem, wydawało mi się, że na gacie już nie bardzo wygodnie...
Ale podkoszulki nam właśnie wyłażą...
wyraża swoje mysli pomysły i tak naprawdę juz nie ma takiego słowa zeby nie potrafił powtórzyć ale nie o tym chciałam napisać
U nas tak samo :-)
No ja mam podobne zdanie nt mowy i logopedy.

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

15 wrz 2012, 15:32

Bartoszek nie narzeka na body nie zaobserwowałam zeby było mu niewygodnie mam tez z matherace czy jak to sie pisze takie na ramiączkach z ba wełenki białe super sie rozciągają
jedyne jest kłopotliwe przy sikaniu trzeba rozpinać zapinać itp
ale jednak na spacerki i jesienne szaleństwa niezastąpione
:ico_oczko: heheeh kiedys nie było takich wynalazków i ludzie sobie radzili ale jak dla mnie niezastąpione
tak samo jak piżamki jednoczęściowe z polerków ostatnio Juli zakupiłam na 140 cm :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: z czego jestem zachwycona bo moja córa uwielbia te pajace ciepło przyjemnie nic sie nie podwija plecki nie wyłażą itp :ico_oczko:
ubolewam strasznie ze u Nas sie tego typu pajaców nie robi na większe dzieci
te angielskie nowe sa bardzo drogie bo na Jule sa z nexta za ok 150 zł :ico_noniewiem:


ja wychaczyłam używane na allegro :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

15 wrz 2012, 21:56

Jak chcecie pokupuję wam w Primarku takie piżamki i poślę. Primark drogi nie jest. A mają takie piżamy nawet na DOROSŁYCH a co!


Jeszcze co do gadania: to jaką przyjmujemy definicję określenia "nic nie mówi"???
I już chciałabym zakończyć ten temat, ponieważ zaraz będzie że napisałam, żeby nie chodzić do logopedy, bo już tak między wierszami czytam. :ico_szoking:
Nadinterpretacja i tyle.
No i gozdzik, karo, wasze dzieci MÓWIĄ, więc łatwo wam oceniać i gdybać.

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

15 wrz 2012, 22:00

A co tam w ogóle u Was kobietki dobrego?? Coś ostatnio tu cicho...

Ja siedzę sama, Nikoś śpi, Mężuś w Austrii na szkoleniu. Na szczęście jutro w nocy wraca :ico_sorki: Nie lubię być sama...
Była u nas dziś koleżanka, która wróciła właśnie z Anglii po 2 miesięcznym pobycie. Kupiła nam pełno ubranek, ale wysłała pocztą, bo oczywiście miała nadbagaż :ico_oczko: No i już się nie mogę doczekać jak przyjdą :-)

Kupiłam właśnie na FB Nikosiowi fajną kurtałkę :ico_brawa_01: Szukałam czegoś niedrogiego, ale i fajnego, tzn ciepłego na jesień, ze stójką i ze ściągaczami na dole i na rękawach, bo przecież jedną kurtkę już musiałam oddać, bo odstawała od mojego szczuplaczka że plecki na wierzchu...
No i kurteczka jak nowa, tyle że bez kaptura, ale jak się dopytałam, to się okazało że kobitka ma kaptur, ale wypada, bo napy są różnych rozmiarów, więc w sumie się ucieszyłam, bo go jakoś doczepię, zobaczymy, albo na guzik zrobię, albo doszyję, spoko :ico_oczko: A 20zł za kurteczkę dałam :-)

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość