Awatar użytkownika
MonikaKosmyk
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 15 lis 2012, 04:01

Re: Lubicie oglądać ....?

18 lis 2012, 03:14

powodują depresje
tak :ico_szoking: :ico_szoking: jakim cudem? :ico_noniewiem:
Podkreślę, że to co piszę, to moja opinia, odczucia i punkt patrzenia na temat, wyrażam się jako osoba prywatna, a nie specjalistka.

Jak ktoś dużo ogląda negatywnych rzeczy w TV, i za bardzo bierze to do siebie, to sobie programuje negatywny punkt patrzenia na świat, takie programy jak W11, trudne sprawy itp. to raczej same negatywne rzeczy, pokazują nieszczęśliwych ludzi, ich tragedie i dramaty, nie pokazują szczęśliwych rodzin. Jak ktoś tylko takie rzeczy ogląda, a nie czyta książek, nie interesuje się pozytywnymi rzeczami, to zaczyna w to wierzyć, nie każdy tak reaguje, ale dużo osób tak działa. Cały czas wkładając złe obrazy i myśli do głowy, powoduje się strach, zwątpienie, widzi się w świat w złych barwach, potem się narzeka, użala bez powodu i się w pada w depresje, bo się przyciąga tragedie, co jest już w jakimś stopniu udowodnione. Jak ktoś nie wierzy, to zwrócę uwagę, jak działają tradycje, przyswajamy je, w większości. Na danym terenie jest 1 religia, która dominuje, ludzie widząc ją, słysząc o niej, zaczynają w nie wierzyć. Tak jest z obyczajami, nawykami, przyswajamy je. Znam dziewczyny, które wychowały się w patologicznych rodzinach, jedne wychodzą z tego, inne w padają w taki sam świat, mają mężów, co je biją i piją. Znam chłopaków, co obrywali za dziecka, w dorosłym życiu też piją i biją dzieci, bo innego świata nie znają, Tak działa, podświadome przyswajanie sobie pewnych nawyków.
Podobnie, jak ktoś wmawia sobie, jestem głupi, albo jestem gruba, to w końcu zaczyna w to wierzyć i do tego dążyć, może się to wydać dziwne, ale umysł tak reaguje. Częste obrazy, słowa programują podświadomość.
Dodam tylko, że jak to mówią, co za dużo, to nie zdrowo i coś w tym jest.

Sama kiedyś miałam duże kompleksy, wstydziłam się nawet dekold pokazać. Uważałam, że jestem nie atrakcyjna. Przyjaciel mi wytłumaczył, co mnie negatywnie nakręca i jak sobie z tym poradzić, więc przestałam oglądać TV, która więcej dołuje, niż bawi, przestałam myśleć o tych bzdurach, Zaczęłam słuchać afirmacje przyjemne, przed snem napędzać sobie pozytywne myśli, dzięki czemu wstaje rano szczęśliwa, uśmiechnięta. Dzięki temu, czułam się silna, piękna i że zasługuje na dużo. Nie narzekam teraz tyle, co inni, chłopcy zaczęli mnie podrywać. Teraz jestem z Tomkiem 4lata i jest super, a do oglądania częstego TV raczej nie wrócę.

Czytam teraz także pozytywne książki, które opisują tą teorie, o wizualizacji i działaniach podświadomości, oczywiście jest to temat dość kontrowersyjny, jedni w to wierzą, inni nie, więc opinie są podzielone.

Pozdrawiam dziewczyny i jak pisałam, to moja opinia i moje doświadczenia. Moja przygoda zaczęła się od książki The Sekret. (oczywiście, nie bierze się jej na serio w 100%, ale coś w tym jest )

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Lubicie oglądać ....?

18 lis 2012, 11:13

no właśnie,nie wszyscy tak reagują
jedni tylko oglądają żeby pooglądać a jak ktoś to bierze do siebie to jego sprawa,najlepiej w ogóle tv nie oglądać,bo tam rzadko coś pozytywnego jest :-D

Awatar użytkownika
MonikaKosmyk
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 15 lis 2012, 04:01

Re: Lubicie oglądać ....?

18 lis 2012, 13:13

Masz racje aniawlkp86, od czasu do czasu oglądanie nie szkodzi i nie każdy tak reaguje, ale ryzyko istnieje i to w przypadkach, gdzie osoby nie mają odniesienia do innego świata, tak jak kolega, który się uzależnił od gry, grał po 8godzin dziennie i nie szło z nim pogadać, bo tylko gadał o swojej grze, zapominał o świecie realnym, i fakt, nie każdy się uzależnia, ale kiedyś grałam w takie gry internetowe, widziałam wiele osób które traktowały to bardzo poważnie, znam też dziewczyny z którymi nie idzie pogadać normalnie, bo żyją problemami z TV. Ogólnie po przeczytaniu kilku książek o tematyce wizualizacji i NLP, zaczyna się widzieć i rozumieć inaczej.

Awatar użytkownika
angeloo
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 133
Rejestracja: 10 paź 2012, 13:44

Re: Lubicie oglądać ....?

20 lis 2012, 11:40

Bardzo irytują mnie te programy, są odmóżdżające, aktorzy to jakaś porażka. A najlepsze, że ludzie myślę, że to na faktach :|

Awatar użytkownika
rurkaZkremem
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 119
Rejestracja: 01 wrz 2010, 11:29

Re: Lubicie oglądać ....?

20 lis 2012, 11:55

I chyba cieszą się one coraz większą opularnościa, bo coraz więcej stacji je emituje.

Katarynka100
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 15 lis 2012, 15:53

Re: Lubicie oglądać ....?

22 lis 2012, 21:41

ja nie lubię tych seriali,są okropne,pozbawione jakiejkolwiek fabuły,gra aktorów amatorów też pozostawia wiele do życzenia.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Lubicie oglądać ....?

06 gru 2012, 10:39

Nie znam tych programów, ale znając polską telewizję nie są one raczej najwyższych lotów. Taka tematyka mnie nie interesuje, w zasadzie w ogóle nie oglądam telewizji, ewentualnie tą internetową.

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

Re: Lubicie oglądać ....?

11 gru 2012, 20:46

Zwróćcie proszę uwagę, że cześć programów to ustawka. Ostatni przykład - oglądałam sekrety chirurgi, gdzie pojawiał się "koleś" ,który chciał przerobić sobie całą twarz. Wczoraj ten sam kolega pojawił się w programi Drzyzgi. To samo z Ugotowanymi, i programem "Chłopaki do wzięcia" Wszystko reżyserka. Jedyne co mnie wkurza, dołuje to programy Polska w Polsce i programy Jaworowicz. Seriale nasze to już całkowita niskość umysłowa.

Awatar użytkownika
Prism
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2012, 14:54

Re: Lubicie oglądać ....?

14 gru 2012, 15:07

Trochę mi szkoda czasu na oglądanie tych programów, ale od czasu do czasu można się trochę odmóżdżyć ;) Trudne Sprawy i Dlaczego Ja mają niewątpliwie swój urok.

Viki1976
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 sie 2012, 23:20

Re: Lubicie oglądać ....?

23 sty 2013, 00:56

Jedyny serial jaki mnie naprawdę kręci to Magia kłamstw

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość