Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

Re: wiosna-lato 2013

03 gru 2012, 11:30

Kiedyś się bałam, ale to głównie zależy od doktora. Trafiłam na taka fajna babeczkę, że z chęcią chodze do niej co pół roku na wizyty i wszytskich zachęcam aby chodzili do niej, bo autentycznie przestaną się bać. Trzeba chyba znaleźć tego odpowiedniego doktora:)
Oj tak, podpisuję się pod tym rękami i nogami :-D Ja się naszukałam i nacierpiałam przez wiele lat, a niedawno dopiero znalazłam taką fajną dentystkę, że od razu zmienia się nastawienie (szkoda tylko, że ona pracuje w prywatnej przychodni stomatologicznej).

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

03 gru 2012, 12:11


milutka
jeszcze troszkę i już będziesz miała synka :-) , a na kiedy masz termin?
na 29 grudnia:D ale różnie z tym bywa prawda osobiscie chcialabymw czesniej bo czuje sie jak wieloryb hehe ale to zależy od Wiktora kiedy bedzie chcial wyskoczyc:)
to może urodzisz w Nowym Roku :)

a moje dziecie nie chodzi do przedszkola i nawet jej tam nie ciagnie; :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: no ale nic na sile prawda?
Ci powiem , że Szymek też nie chciał chodzić, było ciężko, on płakał ja płakałam, a z czasem się przyzwyczaił, choć jeszcze nie robi tam wszystkiego co musi, najgorzej jest właśnie po takiej długiej przerwie jak choroba, ale nic nie poradzimy,
nic nie chce jeść w przedszkolu, bo to taki niejadek, ale jak jest coś słodkiego to zje smok mały,
ale ciszę się, że go teraz dałam, niech będzie między dziećmi, na przyszły rok by było to samo,


jeśli chodzi o zęby, to ja tez mam swoją dentystkę, w pierwszej ciąży mi w ogóle się zęby nie psuły, nawet dentystka była w szoku, bo właśnie podobno w ciąży się zęby psują, zobaczymy jak będzie teraz, jeden ząb mam do zrobienie, ale na razie nie daje o sobie znać, więc sobie daruje dentystę

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

Re: wiosna-lato 2013

03 gru 2012, 12:51


to może urodzisz w Nowym Roku :)
szczerze? wolalabym w nastepnym tyg bo mi ciezko bardzo....

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: wiosna-lato 2013

03 gru 2012, 13:27

a co tak tibby nie zagląda?

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: wiosna-lato 2013

03 gru 2012, 13:54

zakupilam urzadzenie elle tens do porodu
A co to jest ?Czemu to słuzy ??
Ło no i widzę że bardzo droga rzecz.
dziewcyzny ja juz 36 tydzien dzis zacyznam
No to już tuż tuż . Zazdroszczę ci
mi się zaczęła kolejna faza ciąży - wicie gniazdka
No ale to jakoś wcześnie .Ponoć to raczej pod koniec 3 trymestru się pojawia . U mnie właśnie tak było jakieś 2 tyg przed porodem .
p.s. dziewczyny czy już czujecie ruchy?
Ja pierwsze poczułam jakoś dopiero koło 20 tyg i nie były to takie bardzo mocne ruchy i nie byłam pewna czy to to.Potem było kilka dni ciszy a później już ruszyło i tak do końca zostało.
w pierwszej ciąży mi w ogóle się zęby nie psuły, nawet dentystka była w szoku, bo właśnie podobno w ciąży się zęby psują
Mnie ani jeden przez ciążę ani do teraz się nie popsuł więc to chyba jakiś mit.

U nas dzień zaczął się nieprzyjemnie.Mała wstała,poszłam do niej a ona ma oczko spuchnięte tak że wcale nie jest w stanie go otworzyć,do tego rana brzydka,lało sie z niej coś. Pojechałam do lekarza i dał antybiotyk w maci i krople do oczu bo mówi że brzydkie to jest i musi to wziąć.

anade
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 176
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:02

Re: wiosna-lato 2013

03 gru 2012, 15:09

szczerze nie wiem kiedy zaczyna się ten syndrom, nawet nie wiedziałam że takowy istnieje. Po prostu opowiedziałam w pracy o moim pracowitym weekendzie, o moich planach remontowo-meblowych i koleżanka powiedziała, że po pierwszym trymestrze jak mijają wszelkie dolegliwości, brzuszek jeszcze nie ciąży, przychodzi nagle taka energia ... i ze to już ta faza wicia gniazda ;)
jak to sie nazywa faza, przedfaza energia mnie nie opuszcza - niech trwa :)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

03 gru 2012, 15:55

jestem kochane, jestem. nigdzie nie odchodzę.
po prostu mijają mi jakoś szybko te dni teraz, że jestem w szoku, że za 3.tyg już Wigilia. Jakoś się jej nie mogę doczekać :)

Byłam dziś z rana oddać krew i mocz do badania. Wyniki poznam na wizycie 10.12, jeszcze 06.12 idę na USG więc się cieszę, że za chwilę znów zobaczę niunię małą :)
Coś ostatnio mówiłam o braku dolegliwości - dziś, jak na złość - wymioty! nie stąd ni zowąd! na szczęście po serii zwrotów wszystko przeszło i jest ok.

oto coś, co wam obiecałam jakiś czas temu:
MOJA NIUNIA!
Obrazek

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

03 gru 2012, 16:20

Tibby sliczna niunia :)

ja juz po wizycie u stomatologa jestem... ufff jakos przezylam choc bylo ciezko myslalam ze uciekne przed wejsciem do gabinetu ze sie rozmysle ale dalam rade weszlam a tam bardzo mila pani stomatolog ze az sie potem nie chcialo z gabinetu wychodzic :-P hehe przelamalam strach... zrobilam to dla dzidzi :-P dla mnie dentysta to zawsze byl jakis horror normalnie. pamietam z dziecinstwa jednego dentyste to taki sadysta ze juz do niego w zyciu bym nie poszla. zadnego wspolczucia dla dziecka bojacego sie na zywca bez skrupulow leczyl zeby zero jakiegos podejscia masakra jakas byla... i chyba przez to zostal mi taki strach ktory musialam na nowo teraz przelamac. dzisiaj tak sobie rano wmawialam zeby sie nie bac bardziej to sobie mowila ze skoro odwazylam sie zrobic tatuaz a to tez boli to odwaze sie pojsc do stomatologa :-)

co do ruchow dziecka to ja tez jeszcze nic nie czuje. na ostatniej wizycie u gin. lekarz sie mnie pytal czy cos juz moze czuje ale ja na to ze nic a nic wiec uswiadomil mnie ze jest jeszcze najwidoczniej za wczesnie zebym cos czula i zebym sie nie martwila bo lada moment moge cos poczuc :-) takze czekam cierpliwie az moj babelek da mamusi jakis znak :ico_oczko:

milutka204 oj kochana jak Ci fajnie bedziesz juz niebawem tulic swoje malenstwo :ico_brawa_01: tez bym juz chciala ;-)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: wiosna-lato 2013

03 gru 2012, 21:12

Tibby pytałam się o twoje zwolnienie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

03 gru 2012, 21:47

przepraszam ci, w natłoku zapomniałam. mogę chodzić, oczywiście. z reszt a w pracy u nas jest co do L4 w ciąży luźne podejście. Sami mnie wyganiali bo nie ma warunków. wiedzą, że nie jestem obłożnie chora. poszłam dla bezpieczeństwa maluszka.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość