Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

07 sty 2013, 14:18

nasz pije mleko z flaszki - ale krowie.
pije rano, na dobranoc (jak już gasimy światło i idziemy spać) i na kolacje koło 19 kaszkę mannę.
za dnia rzadko. chyba, że nic nie zje, to mu dam.
teraz je frytki z piekarnika.

ostatnio zjadł pół kotleta karkówki, ale na następny dzien już kotlet był ble i uciekał.

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

07 sty 2013, 14:35


ostatnio zjadł pół kotleta karkówki, ale na następny dzien już kotlet był ble i uciekał.
hehe norma jak widzę :) U mnie podobnie. Nie moze byc monotonii. Wymagające młode pokolenie :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

07 sty 2013, 14:51

tak się wtrącę bo wy o jedzeniu piszecie ;-)

u mnie Milena ostatnio (tzn dobre 3 tyg) ma fazę tylko na kanapki z dżemem i śniadanie czy kolacja to tylko to je,już mnie na wymioty bierze jak muszę jej robić chlebek z dżemem :-/ ale na obiad to najbardziej zupy albo "masio" (mięso),ziemniaczki tak nie bardzo
no i ona mleka nie piej prawie wcale,prawie bo jak my robimy sobie kawkę to dzieciom inkę bo chcą pić z nami,czasami płatki na mleku czy ryż na mleku,albo jak Hania je mannę (co rzadko się zdarza) to wtedy i małej muszę zrobić bo też chce
w międzyczasie jakiś jogurcik,czy owoce podje

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

07 sty 2013, 18:35

nasz na mleko to pierwszy! nie trzeba dwa razy powtarzać.
gorzej, że z resztą nie ma postępów :( nawet kanapek nie zje, bo chleb jest BLE! masakra, mówię wam!

Awatar użytkownika
aniaj84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2186
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:34

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

07 sty 2013, 18:48

aniaj84, a może przed spaniem zje zupkę?
I to mleko. Rano i wieczorem też pije?
martalka jaką zupkę..?czasami robie chłopakom mleczną z klusseczkami to zjedzą,ale wiadomo codziennie to pewnie nie..
nie mam pomyslu..a ty jaką zupke zapodajesz swoim szkrabom...?

u nas "flacha" idzie na noc i jak idzie na drzemke w południe
i tak jak tiiby ja podaje młodemu krowie z kartonika..
miałam nawet pytać kiedyś jakie mleko podajecie...

chlopaki sie kompią..musze iśc ich ratowac ehehe

Awatar użytkownika
aniaj84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2186
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:34

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

07 sty 2013, 18:52

taaaaaa wykompali sie
wylany cały tonik wrrrrrr
podłoga zalana
masakra jakaś
co za kaczki wrrrr

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

07 sty 2013, 18:56

Miałam na myśli pierwsze danie. :)
A po spaniu drugie. Chyba, że jecie w domu jedno danie :D My tak często gęsto jemy.
Ale Mila nie śpi w dzień, więc inaczej rozplanowuję.

Wg mnie dwie butelki mleka, to chyba OK.
Trzeba by się wgłębić. Milena do niedawna piła rano i wieczorem, ale nie chce już. Nie to nie. :)


No bywa z tym zalaniem. Moi zawsze wszystko zalewają jak są na chwilę choćby z oka spuszczeni, a Milena wypija wodę z wanny.
Jaś póki co "tylko" chlapie i szaleje kończynami :)

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

07 sty 2013, 19:04

u nas na sniadanie szklanka kakao i wieczorem kaszka z butelki
Boze karola przechodzi dzis sama siebie caly dzien ryk dostala nurofen i troszke sie uspokoila ale znow zaczyna

bylysmy dzis na dworzu i zaczepila nas kobita i mowi jaka ty ladna jestes i dala jej cukierka oczywiscie zuzi i mowi jej powiedz jak masz na imię a ona po swojemu i mowie jej ze jeszcze nie mowi to w szoku byla i mowie ze ma dopiero 2.5 roku a ona nie mogla w to uwierzyc i mowi jaka ona ma duza noge heheh mam wyrosniete dziecko ale mam nadzieje ze ta stopa w koncu przestanie jej rosnac bo ile mozna

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

07 sty 2013, 19:08

jeśli chodzi o kąpiele, to ja zostawiam mycie młodego mojemu M. Od samego początku on go myje (oczywiście pomijając okres niemowlęcy). Od kiedy zaczęło się branie zabawek do wanny, zabawy w przelewanie z kubeczka do kubeczka, "nurkowanie", zabawa w rekina, to łazienka zalana co wieczór. :ico_noniewiem: Oczywiście kto wyciera? JA! rzadko się zauważa, że się tak mocno chlapie... po co! :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

07 sty 2013, 19:18

najgorzej jest z obiadem bo spi tak 11.30-13.00 w porywach do 14.00
zanim sie obudzi to minie kolejna godz i w sumie obiad je tak na wyrywki
nie cierpie mu dawac obiadów bo przez to spanie-gdzie jeszcze przed spaniem flache wydoi to nie chce mi jesc
to drzemkę ma tak jak moja
to może przed tą drzemką nie dawaj mu butli z mlekiem ( co dla mnie to już z kubeczka powinien pić i żadnej butelki-ale to moja opinia :ico_oczko: ),daj mu coś lekkiego,jogurt,owoc,coś czym się aż tak nie naje i wtedy obiad już nie powinien być jedzony na raty
u nas mała przed spaniem to zje właśnie owoc albo jogurt czy kanapeczkę,a jak wstanie to obiad już je normalnie
może to by pomogło?
pije rano, na dobranoc (jak już gasimy światło i idziemy spać) i na kolacje koło 19 kaszkę mannę.
nie za dużo tego mleka? :ico_noniewiem:
martalka jaką zupkę..?czasami robie chłopakom mleczną z klusseczkami to zjedzą,ale wiadomo codziennie to pewnie nie..
nie mam pomyslu..a ty jaką zupke zapodajesz swoim szkrabom...?
normalną jak na obiad :-D :-D


jak tak czytam ile wasze dzieci mleka pija to ja się cieszę,że moje tak nie chciały mleka :-D
bo Hania na cycu do 13 mies i potem żadnego mleka pod żadną postacią do 2 lat
Miluś na cycu do 4 mies a potem na butli do 7 mies
kaszek obie nie chciały jeść,ani owocowych ani manny
lubią pojeść ryżu z jabłkami
przynajmniej jak tak mleka nie chciały to jadły co innego
może warto spróbować ograniczyć im to mleko?


jeszcze co do mówienia
dziecko każde inne i to widzę po moich pannach
Hania majac niecałe 2 lata wywijała zdaniami i nie korzystała z pieluchy w dzień od 19 mies a w nocy odstawiła pampka w wieku 2 lat i 3 mies
natomiast Milenka mówi owszem,ale pojedyncze wyrazy,czasami coś złoży z 2 wyrazów np
- mama pa - mama patrz
- tata bum bum - tata pojechał
z nocnikiem...nawet nie bardzo chce myśleć aby z pampków zrezygnować :-/ owszem zdarza sie juz,że jak ściągnę pampka to poleci na nocnik i mówi "sisi" i zrobi,ale żeby sama zawołać to nihuhu,no nic ma czas do wiosny,jak się nie nauczy to jak tylko ciepło to majtki na nonono,rajstopki i poszła na dwór po nogach sikać aż się nauczy :-D :-D

ostatnio z Mileną taki dialog
- mamo tato bum bum
gdzie tato pojechał?
- tato ciuciu
tato pojechał po cukierka?
- taaaa :-D

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość