Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

27 sty 2013, 00:00

,ja chce zaczac nocnikowanie troche pozniej - jak mały już będzie świadomy zupełnie swoich potrzeb - ale jak to wyjdzie to pewnie zobaczymy :P
Podobno dzieci tę świadomość mają dopiero po 1,5 roku życia. Ale naprawdę polecam wcześniejsze siadanie. Dzieciaki często w późniejszym wieku boją się nocnika...nie wiem dlaczego ale wyglądają jakby je nocnik parzył. Dlatego (moim zdaniem) warto już wcześniej oswajać na zasadzie zabawy.

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

27 sty 2013, 00:02

A, zapomniałabym... Madleine bardzo ładnie Ci w okularkach :ico_brawa_01:
Ja mam do czytania ale nie noszę :ico_zly: Zapominam i w ogóle mi niewygodnie. Zakładam jak już mnie naprawdę oczy bolą :ico_puknij:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

27 sty 2013, 00:23

miałam napisać o nocniku. To u nas Tomka sadzałam na nocnik przez jego zaparcia. Po prostu w pozycji na nocniku było mu łatwiej zrobić bo pozycja dużo bardziej naturalna. No i on siadał i biedak siedział i siedział aż zrobił inaczej nie było szans że zrobi. Dawałam śliwki suszone i sadzałam, albo po obiadku. Ale Maksia nie zamierzam tak sadzać bo u niego to czysta loteria by była. On robi po parę razy dziennie na szczęście :ico_sorki: i robi to bez żadnego problemu. I powiem wam że wolę by robił w pampersy do dwóch lat niż tak jak Tomek na nocnik z takim trudem :ico_placzek: No chyba że Maksio się tak ustabilizuje że np zawsze będzie rano robił albo po obiedzie to wtedy go będę sadzała. A tak to nie.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

27 sty 2013, 00:26

o tutaj Tomek ma 10 miesięcy i sobie siedzi na nocniku i bawi się samochodzikami

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

27 sty 2013, 16:37

Z tym nocniekiem tó różne szkoły są; jak się sadza takie 7-8 miesięczne dziecko to ono tylko wyuczy sobie nawyk siadania i jak zrobi coś to raczej z przypadku niż świadomie. Ale mój bratanek tak miał wyuczony nawyk siadania, że jak miał rok to zawsze kupkę już na nconik robił, siusiu nie.

A ja dziś dostałam @; półtora roku jej nie miałam i tak mi dziwnie...

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

27 sty 2013, 16:41

to ono tylko wyuczy sobie nawyk siadania i jak zrobi coś to raczej z przypadku niż świadomie
też tak słyszałam. Z drugiej strony takiego wariata 1,5 rocznego ciężko czasem zmusić by usiadł na nocniku.

Tośka to szybko okres. Ja na szczęście jeszcze nie mam :ico_sorki: i wcale mi nie śpieszno :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

Re: Letnie dzieciaczki 2012

27 sty 2013, 17:26

Gosia fajnie Tomek na tym nocniku siedział :ico_szoking: :ico_brawa_01: Patryka parzył nocnik od zawsze- a też próbowałam wcześnie sadzać. ale on taki typ że nie usiedzi w miejscu nigdzie długo. zaczał bez pampka dopiero w wieku 2 lat ale za to ekspresowo zaczaił. robiłam prób kilka wcześniej ale jak mi sikał w portki co chwile to rezygnowałam.
Mamusia może tak jak dziewczyny piszą porcja była dla Marysi za duża i tyle :-)
Moja panna ostatnio coraz chętniej je inne rzeczy niż cyc a coraz mniej chętnie w dzien cyca. i mi to pasuje bardzo ALE... jak zaczęła ładnie jeść kaszki mleczno- ryzowe to na nóżkach pojawiły jej sie plamy-wysypka. niewiele tego i raz bledsze raz mocniejsze no ale są. i teraz mam zagwozdke co z tym fantem zrobić bo ona na gorzkim mleku HA czy pepti to nie zje. Dawać, nie dawać- oto jest pytanie :ico_noniewiem:
Kasiala ale sie uśmiałam tymi zdjęciami z teściową- wybacz :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: ale wyobraziłam sobie zaraz jak to wyglądało jak troskliwa mamusia synkowi pomagała :ico_oczko:
jeny, czy mi sie też kiedyś na mózg rzuci i będę uważała że mój syn nic nie zrobi bez mojej pomocy? :ico_olaboga:

co do temperamentu to na razie u mnie jr bije wszelkie rekordy - ale w domu. Agatka za to robi sie córunia tatunia- z Nim ani nie kweknie a jak go nie ma to mi ciągle buczy. A jaki on w niej zakochany- ja to juz w odstawke poszłam, wolny czas z córcia spędza :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

Re: Letnie dzieciaczki 2012

27 sty 2013, 17:29

u mnie @pojawiła sie 07 stycznia, trwwała jeden dziewn i po 16 dniach znów przylazła, tym razem już taka"prawdziwa"- trwa już 3ci dzien. a bez było tak fajnie...

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

27 sty 2013, 17:42

Patryka parzył nocnik od zawsze-
Tomek akurat też strasznie skręcony ale na nocniku siedział :ico_sorki:
jak zaczęła ładnie jeść kaszki mleczno- ryzowe to na nóżkach pojawiły jej sie plamy-wysypka.
a może innej firmy spróbuj kaszki co? Albo rób ryżowe kaszki na mleku bebilon pepti czy jakimś tam. On chyba nie jest taki zły. A może kaszki ryżowe na mleku 1?
czy mi sie też kiedyś na mózg rzuci i będę uważała że mój syn nic nie zrobi bez mojej pomocy?
wiecie co a ja się właśnie boję tego nie że będę wyręczała moich chłopaków tylko że synowym będzie przeszkadzała moja pomoc. A ja bym chciała mieć pociechę z wnucząt. I szczerze powiedziawszy przykro mi się zrobiło że możliwe że moja synowa będzie mi miała za złe że będę chciała kąpać wnuki.

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

Re: Letnie dzieciaczki 2012

27 sty 2013, 18:57

Gosia ja mam tendencję do bycia "wszechwiedzącą " wiec tak sobie myslę że dla mnie- i dla moich dzieci dobrze by było żebyśmy razem potem nie mieszkali :ico_oczko: ale jednocześnie nie wydaje mi się żebym miała np. ciagoty do kąpania wnuków- a czemu ja mam je kapać? ich dzieci to niech kąpią :ico_haha_01: zobaczymy czy za 25-30 lat też tak będę uważała :ico_haha_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość