Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

01 lut 2013, 19:46

ja jak faktycznie wprowadzą, to skorzystam. pogadam jednak najpierw z kierownikiem, choć w zasadzie o posadę się nie boję.

lidziasc
Wodzu
Wodzu
Posty: 11315
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:02

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

04 lut 2013, 08:26

Witam
I znowu mamy poniedziałek
Poważnie??rok macierzyńskiego??super :ico_brawa_01:
nareszcie jakas kożystna zmiana a nie tylko wszystko w 2 stronę :ico_noniewiem:
nie wiem czy takie super rozwiązanie :ico_noniewiem:
większość mam wraca z macierzyńskiego pół rocznego do pracy ze strachu,że pracę stracą,a co dopiero teraz będzie :ico_noniewiem:
lepiej by żłobków więcej zrobili
takie moje zdanie :ico_sorki:
Wg mnie super że wydłużyli.Kobieta która musi wrócić wcześniej poprostu wraca a jednak więcej jest tych które zostają w domu z dzieckiem wlasnie na czas macierzyńskiego a nawet biorą urlop wychowawczy.
A co do żłobków to fakt ale w tej kwestii to fakt niewiele sie zmienia a powinno!

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

04 lut 2013, 10:02

Ja skorzystam na pewno. Tobiko będzie w okresie przedszkola, więc dla niego ten rok też nie będzie łatwy. A zawsze mama w domu i gotowa pospieszyć z pomocą. Spokojnie zorganizuję sobie na nowo zycie - bo z dwójką to już trudniej. No i chcę na spokojnie oddać się karmieniu cycem, czego nie mogłam robić z Tobikiem. Walczę o zdrowe piersi i pokarm - czeka mnie badanie na gronkowca i paciorkowca, czego się boję strasznie :(

za 3 dni usg! :))))))))

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

04 lut 2013, 10:41

witam!!!
my bylismy na weekend na wsi u meza rodzicow dziewczyny masakrycznie sie zachowywaly zuzka non stop krzyczala coraz gorsza sie robi i nie wiem od czego to czy nasze bledy wychowania czy to ze nie mowi karolina non stop plakala bo te cholerne zeby i jeszcze inne miejsce wiec wcale nie odpoczela.

a tibby mowilas ze mama sie ma wyprowadzac i kiedy zostajecie sami wdomu? i co do przedszkola to jestem ciekawa czy przyjma tobika bo jestes w ciazy i siedzisz w domu wiec masz czas u nas tak np jest ze najpierw przyjmuja dzieci 6,5 4 latkow na koniec 3 latkow sprawdzaja dochody czy rodzice pracuja

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

04 lut 2013, 10:54

wisnia, ale ja rodzę w lipcu i we wrześniu już nie będę w ciąży. Poza tym, takie rozumowanie jest śmieszne. Jeśli tak u was robią, to współczuję. Mam nadzieję, że u nas tak nie będzie.

Póki co o przeprowadzce nic nie słychać. A czasem mam jej tak dość, że szok. Co miesiąc chora - a nam wiecznie wypomina, że się za cienko ubieramy, że Tobiko bez dodatkowej podkoszulki biega... A jak uczyłam go sikać na nocnik i biegął mi w samych majtach to wieczne obiekcje i wizje chorego dziecka miała. Do tego wiecznie przychodzi z pracy i narzeka na zmęczenie... Siada tylko na kanapie i ogląda wiecznie tv. Zero zainteresowania światem zewnętrznym...
Ale niestety nie damy rady sami, więc musimy się ze sobą męczyć. Zagryzam zęby i jakoś żyję. Choć mam kryzysy.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

04 lut 2013, 11:11

wisnia, ale ja rodzę w lipcu i we wrześniu już nie będę w ciąży. Poza tym, takie rozumowanie jest śmieszne. Jeśli tak u was robią, to współczuję. Mam nadzieję, że u nas tak nie będzie.
taka rzeczywistość niestety :ico_oczko:
Hania dostała się do 3-latków,jakimś cudem mało dzieci było i przyjęli wtedy wszystkie zgłoszone do pkola,zaraz okazało się,że jestem w ciąży i do 4-latków już się właśnie nie dostała,bo ja w domu przecież i tak siedzę z małym dzieckiem a tylko mąż pracuje
dopiero teraz do 5-latków już obowiązkowo poszła
więc trzymam kciuki aby Tobik się dostał
bo niestety teraz w pkolach pierwszeństwo 5-latki bo to obowiązek
reszta już potem jak oboje pracują itd, :ico_sorki:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

04 lut 2013, 11:25

tak jest ale jak ma isc rodzic do pracy jak dziecko nie dostalo sie do przedszkola jesli nie stac na nianke lub prywatne przedszkole. dzieci teraz rodzi sie coraz wiecej a miejsc w przedszkolach nie przybywa

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

04 lut 2013, 11:27

tak jest ale jak ma isc rodzic do pracy jak dziecko nie dostalo sie do przedszkola
błędne koło :ico_puknij:
zresztą teraz to i z pracą ciężko :ico_olaboga:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

04 lut 2013, 11:28

A jak sprawdzają przy naborze zarówno do przedszkola jak i żłobka że oboje rodziców pracuje ?
Przepraszam, że się wcinam w wątek ale skoro rozmawiacie to może któraś zna odpowiedź.

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

04 lut 2013, 11:29

no i wlasnie dostalam wypowiedzenie z pracy z dniem 31.01.2013 super

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość