monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

08 lut 2013, 18:06

moni26 Bardzo dziekuje Ci kochana za tak obszerne wytlumaczenie mi jak to badanie sie robi :ico_sorki: no to teraz juz bede wiedziec i w ciemno calkiem zielona nie pojde na to badanie :-) jeszcze raz BARDZO DZIEKUJE. ja kupilam glukoze wlasnie 50 g jakby sie okazalo ze malo to najwyzej dadza mi w przychodni wiecej o ile beda miec .... a jak nie to wypije tylko to 50 g ale jak zobaczylam ile tego jest to :ico_olaboga: strasznie duzo tego proszku :ico_noniewiem: i tylko w 200 ml wody sie rozpuszcza matko to taka mala szklanka :ico_noniewiem: nie wiem czy dam rade to wypic choc ja lubie slodkie ale to ponoc z tego co slyszalam to takie mdle jest.... u mnie robia w przychodni badania od godziny 7-9. ale ja i tak bede pewnie juz po 6 gdzies tak w przychodni zeby sobie kolejke zajac bo tam strasznie duzo osob zawsze jest i robi badania :ico_sorki:

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

08 lut 2013, 18:57

Dziewczyny ja to bym chciala miec Juz duuuuzy brzuszek.
Wlasnie wzielam prysznic. Nasmaruje sie porzadnie i IDE piec tarte z malinami. Mniam
Alez ja obzarciuch jestem.

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

08 lut 2013, 21:14

IDE piec tarte z malinami. Mniam
m.
też bym zjadła :-D , poproszę o przepis :ico_oczko: :ico_sorki:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: wiosna-lato 2013

08 lut 2013, 21:39

monikA88, przy pierwszej ciazy raczej zrobia Ci obciążenie na 75g glukozy. A w przychodni nie bedą tego raczej miec wiec sobie dokup żeby nie było. Dostalas skierowanie w ogole od lekarza na to badanie ?> powinno byc napisane na jakie obciazenie bedzie robione ?

Jest to ochydnie słodkie. Ja mogła połówkę cytryny wcinsąć do tego i dawało lepsze doznania smakowe :P Jest to dozwolone jak coś ;)

No i u nas pobieraja krew na czczo potem wypijalam glukoze odczekiwalam jeny ile 1h lub 1,5h nie pamietam i znowu pobierali. W sumie 2 razy. W czasie tej przerwy miedzy jednym a drugim pobieraniem musialam siedziec tam na tyłku nie pzowolono wyjść na spacer nawet ;) wiec zaopatrz sie w cos do czytania np :)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

08 lut 2013, 21:54

potwierdzam - 75 teraz jest już tylko realizowane.
A na tartę z malinami robisz smaka! Nie ładnie, zioło!
Moni, dokup sobie tą 75 bo tego w laboratoriach nie mają. Uraczą cię plastikowym kubeczkiem i wodą i tyle.
I siedzisz chyba przy 75g aż 2h!!!!!!!!! bite 2h na tyłku.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: wiosna-lato 2013

08 lut 2013, 23:32

u mnie robia w przychodni badania od godziny 7-9. ale ja i tak bede pewnie juz po 6 gdzies tak w przychodni zeby sobie kolejke zajac bo tam strasznie duzo osob zawsze jest i robi badania :ico_sorki:
nie ma problemu :ico_oczko: , a dla czego musisz stać w kolejce? U nas owszem jest kolejka ale z drugiej strony się podchodzi i kobiety w ciąży oraz dzieci do lat 3-ech mają pierwszeństwo. Należy ci się...
Jest to ochydnie słodkie. Ja mogła połówkę cytryny wcinsąć do tego i dawało lepsze doznania smakowe :P Jest to dozwolone jak coś ;)

W czasie tej przerwy miedzy jednym a drugim pobieraniem musialam siedziec tam na tyłku nie pzowolono wyjść na spacer nawet ;) wiec zaopatrz sie w cos do czytania np :)
faktycznie zapomniałam że nie można wyjść :ico_oczko:
A o cytrynie też słyszałam ale mnie nie była potrzebna

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: wiosna-lato 2013

09 lut 2013, 00:59

Aaaa... monika88 u nas Ci na glukoze mają pierwszeństwo, a potem cała reszta może się kłuć ;-) Po 2h znowu masz Ty pierwszeństwo :-)

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

09 lut 2013, 10:46

monikA88, przy pierwszej ciazy raczej zrobia Ci obciążenie na 75g glukozy. A w przychodni nie bedą tego raczej miec wiec sobie dokup żeby nie było. Dostalas skierowanie w ogole od lekarza na to badanie ?> powinno byc napisane na jakie obciazenie bedzie robione ?Jest to ochydnie słodkie. Ja mogła połówkę cytryny wcinsąć do tego i dawało lepsze doznania smakowe :P Jest to dozwolone jak coś ;)No i u nas pobieraja krew na czczo potem wypijalam glukoze odczekiwalam jeny ile 1h lub 1,5h nie pamietam i znowu pobierali. W sumie 2 razy. W czasie tej przerwy miedzy jednym a drugim pobieraniem musialam siedziec tam na tyłku nie pzowolono wyjść na spacer nawet ;) wiec zaopatrz sie w cos do czytania np :)
no wlasnie na skierowaniu nie pisze ile tego obciazenia a ginek tez mi nie powiedzial :-/ no nic to kupie jeszcze te 75 g i juz beda miec dwie przy sobie w razie czego gdyby sie okazalo ze te 50 g to malo. a jak nie to zadzwonie jeszcze do mojej poloznej srodowiskowej i jej spytam ile mam tego wziasc... hehe ale ze mnie glupek moglam odrazu tak zrobic :ico_puknij: oooo i zapytam czy moge sobie ta cytryne wcisnac :-) najbardziej to mnie wlasnie przeraza to wypicie i potem siedzenie na tylku tyle godzin na tych twardych krzeselkach :ico_noniewiem: ja w domu ledwo wysiedze na miekkim godzine bita a co dopiero tam w przychodni masakra jakas :ico_noniewiem: zaczynam sie bac tego badania :ico_noniewiem:
u mnie robia w przychodni badania od godziny 7-9. ale ja i tak bede pewnie juz po 6 gdzies tak w przychodni zeby sobie kolejke zajac bo tam strasznie duzo osob zawsze jest i robi badania :ico_sorki:
nie ma problemu :ico_oczko: , a dla czego musisz stać w kolejce? U nas owszem jest kolejka ale z drugiej strony się podchodzi i kobiety w ciąży oraz dzieci do lat 3-ech mają pierwszeństwo. Należy ci się...
jak robilam badania pierwsze i mialam juz widoczny brzuszek to nikt nawet na to nie patrzy niestety u nas trzeba sobie kolejke zajac zeby nie stac potem dlugo bo tak to kobiety w ciazy raczej pierwszenstwa nie maja :-/ coz taka przychodnia i co zrobic ludzie tez wcale nie zwracaja uwagi na to czy ty jestes w ciazy czy nie zeby cie przepuscic a panie w okienku tez maja to daleko w D.... :ico_zly: no ale zobacze moze tym razem uda mi sie duzo wczesniej przed otwarciem okienka to nie bede musiala stac w kolejce tyle i szybko zrobie to badanie. a jak nie to podejde i poprostu powiem ze jestem w ciazy i zeby mnie przepuscili jakbym za pozno byla w przychodni. ale raczej bede chciala byc jak najwczesniej zeby to miec szybko z glowy.

A po tym badaniu jak juz pobiora mi drugi raz krew i bede mogla isc do domu juz to mozna cos jesc? bo nie wiem czy moge sobie ze soba wziasc cos do jedzenia w razie czego gdyby mi slabo bylo ... bo ja jak mi slabo jest to musze cos zjesc odrazu bo tak to nie dojde do domu... no i czy mozna wode pic po wypiciu tej glukozy???

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

09 lut 2013, 12:10

udalo mi sie rozszyfrowac skierowanie na badania co mi ginek wypisal on tak bazgroli ale chyba z tego co widze to na skierowaniu napisal mi chyba ze glukoze z obciazeniem 75g mam zrobic z tego co wnioskuje :-) ale sie omeczylam zeby to rozszyfrowac :ico_olaboga: nawet juz dzwonilam do kolezanki ktora tez prowadzila ciaze u tego samego ginka co ja i pytalam z jakim ona obciazeniem robila to tez z 75. wiec juz teraz wiem. tylko teraz w ilu ml to sie rozpuszcza ??? bo tego to juz zielonego pojecia nie mam :ico_noniewiem: boszzzzz jakie to wszystko jest pokickane.... glowa mi juz peka od tego myslenia o tym badaniu :ico_olaboga:

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

09 lut 2013, 12:31

witam :)

u na nocka do du.., Szymek się co godzinę budził, miał zatkany nos i od razu mu lecą zielono-żółte smarki, zapodałam mu te syropy co zawsze, psikam i zobaczymy,

Monika
współczuję Ci tego badania :ico_sorki: ,

miłego weekendu! :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DenAdhele, Google [Bot] i 1 gość