Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 lut 2013, 19:39

Madleine to Lenka ale bystrzacha :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Twój Marcinek też pięknie się rozwija. Mnie Tymek trochę martwi ale nie mam sumienia go męczyć skoro płacze i się denerwuje na brzuchu :ico_noniewiem:
W ogóle zważyłam go dziś po chorobie i waży 8300...tyle co miesiąc temu:(

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 lut 2013, 19:49

Madleine to Lenka ale bystrzacha :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Twój Marcinek też pięknie się rozwija. Mnie Tymek trochę martwi ale nie mam sumienia go męczyć skoro płacze i się denerwuje na brzuchu :ico_noniewiem:
W ogóle zważyłam go dziś po chorobie i waży 8300...tyle co miesiąc temu:(
Nic sie nie martw - każde dziecko idzie w swoim tempie,a chłopcy to i tak z reguły wolniej niż dziewczynki :-) . a na raczkowanie to oni jeszcze mają kupe czasu. Syn kolezanki wogole nie raczkowal,teraz zaczal chodzic - kilka dni po 1 urodzinach:-)
Wagą też sie nie martw ,napewno przez chorobę trochę nie przybrał albo zrzucił,a teraz wogole to wolniej dzieciaki przybieraja. Marcinek w ciagu 2 mies 1kg przybrał.A Tymek przeciez ładną ma wagę - napewno wszystko jest ok nic sie nie martw :ico_nienie:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 lut 2013, 20:18

MAdleine no ja wiem że nie wszystkie dzieci muszą raczkować, ale fajnie jak raczkują :ico_oczko:
Jolka późno zaczęła bo miała prawie 9 m-cy ale dużo wcześniej ładnie pełzała i wstawała przy każdym meblu do którego udało jej się dotrzeć :-)
Tymek przeciez ładną ma wagę - napewno wszystko jest ok nic sie nie martw :ico_nienie:
No i tak mało nie waży. Tylko zmartwiło mnie to że przez ten tydzień choroby aż tyle stracił na wadze...bo miał już 8700 dwa tygodnie temu.

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 lut 2013, 20:42

Moja Martyna bardzo długo pełzała, od razu do przodu. Raczkować zaczęła jak skończyła 11 miesięcy, a chodzić zaczęła na drugi dzień po urodzinkach. Naprawdę nie ma co porównywać, bo każde dziecko jest inne :-)

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 lut 2013, 21:44

Hellou :)

Qanchita jak mogłaś bez mojej zgody wstawić mój przepis!!! :ico_nerwusek: :ico_nerwusek: :ico_nerwusek: żarcik, oczywiście, ze się nie gniewam :-) a wiesz ze w tedy co wstawiłam ten przepis tro po raz ostatni ją jadłam!!! Bo takie mdłosci w tedy miałam no i :513: wiec jak by to powiedzieć... źle mi się kojarzy :-D
a odnosnie pytania o pełazanie to Kajka pełza do tyłu i na boki a zamiast raczkowania to turlika się do celu :-)

Gosia co do siateczek... to my mamy te conopolu ale szały nie robia jeszcze jabłko possie ale co innego nieeeeee... a co do czystosci to uzywałam 2 razy i jeszcze brudne nie są :-P

Madleine przedszkole super pomysł!!! Ale właśnie koszta z tym związane co by liczyło się z wysoką ceną czesnego... i tu problem czy ludzi stać.... musisz zrobiź biznes plan i dobry wywiad... jakieś ankiety anonimowe no nie wiem to poważna decyzja. alw życzę sukcesu!!! :ico_sorki: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

u Nas po staremu Kajce zębuchy kolejne idą :ico_chory: dzisiaj 4 razy rzadka kupa była raz zapaskudziła mi łóżko :ico_olaboga: i mam plame na kołdrze :-D i Kajka zorbiła mi dzień mamy przedwczoraj :-D poszła sapć o 19:45 i wstała o 08:09 bez pobudek po czym cyc i do 09:30 spała :ico_brawa_01: wczoraj już gorzej bo męczyły ją zębuchy di do 22:45 nie spała ale zasnęła i wstała o 06:30 cyc i dalej spanie :-) a dzisiaj znowu zębuchy juz śpi ale już 1 pobudka na smarowanie dziąseł była... no i na wakację jedziemy na Chorwację na półwysep Peljesac miejscowość Orebic 2 :-) już nie mogę się doczekać :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: a to jeszcze pół roku :ico_noniewiem: aaaa no i :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: za 7 miesiecy z naszą Kajuchą :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 lut 2013, 21:54

Super Wam śpi Kajcia :-) Zazdroszcze :-)
A Chorwacja przepiekna!
My bylismy 1,5 roku temu obok Orebicu ,na korculi. Wogole uwielbiam ten kraj :-) Ale Wam fajnie :-)
No i za 7 mies Kajci :ico_tort:


nam dzis wyszła druga jedynka :-)

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 lut 2013, 22:42

a pisałyście o nie kapkach to Kajcia pięknie pije z niekapka i z wszelakich butelek :) i nie ma znaczenia czy Lovi, TT czy Brown czy Avent... jak dziecko polubi butelkę to narpawdę smoczek obojetny... u nas Kajka jak polubiła butelkę typu ze się z nią pogodziła dałam jej ją do zabawy a potem soczku w niej to nie ważne czy avent czy Lovi i z tego i z tegoc iągła nie kapek mam aventu ale nie polecam jest do bani!!!!!!! przynajmniej mi nie odpowiada bo zeby dziecko się napiło musi je przechlić pionowo bo tak to powietrze łyka....

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 lut 2013, 23:33

To i ja po cichu Kajcię pochwalę by Ci i dzisiaj ładnie spała :-) Ale grzeczniutka no i wyjazdu zazdroszczę :ico_sorki: ja nie wiem czy my w tym roku gdzieś pojedziemy :ico_noniewiem:

Co do raczkowania to my jesteśmy daleko w tyle. No i niestety u nas podobnie jak u Gosi. Nie lubi na brzuchu no i teraz przez tą chorobę znowu to zaniedbałam. Znaczy teraz kładę na brzuchu ale się złości albo np odpoczywa sobie, taki leniuszek z niego. Tomek zaczął raczkować dopiero jak miał 10 miesięcy. Więc powiem wam szczerze że gdyby nie wy to nie miałabym takiego ciśnienia na to raczkowanie itp bo Tomek nie był taki szybki chłopak no i porównania nie miałam z innymi dziećmi.
Syn kolezanki wogole nie raczkowal,teraz zaczal chodzic - kilka dni po 1 urodzinach:-)
ale dla samego dziecka jednak lepiej jak nie pominie etapu raczkowania. Ważne jest, jak łaziłam z Tomkiem po różnych specjalistach, logopedach itp to zawsze padało pytanie czy raczkował?

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 lut 2013, 23:42

Gosia nie potrzebnie masz ciśnienie Kajka nie raczkuje a ma 7 miesięcy i wcale mi to nie przeszkadza ona pełza ale w tępie żółwia no i wstyd się przyznać ale takim sposobem spadła mi z łóżka na szczęście nic się nie stało a ona sama się uśmiała przy tym bo spadła na tyłek na pampka między łóżko a łóżeczko i się miała :-D no ale o raczkowaniu było to ona pełza bardzoooooooooooooooooooo powoli i do tyłu i na boki jak jej potrxymam nogi to w tedy odepchnie się do przodu dzieci koło 9 msc dopiero zaczynają coś skrobać do rczkowania wiadomo wcześniej też się zdzarza ale chyba na takiej tablicy u lekarza to napisane że koło 9 msc jeszcze sprawdzę w piątek bo mamy WZW.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 lut 2013, 23:47

kasiala my też w piątek mamy szczepienie i na pneumokoki też chce szczepić. A do tej Chorwacji to w ciemno jedziecie? Czy macie coś wynajęte?
Dobra lecę spać papa do jutra

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość