donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

11 mar 2013, 19:51

witam :)

my niedawno wróciliśmy, także ciąża niezagrożona, wszystko pozamykane, widziałam synusia na usg, gin pomierzył, wszystko dobrze, mały waży 600g :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: wiosna-lato 2013

11 mar 2013, 19:52

Ja brałam Falvit Mama i byłam zadowolona :)
A jeśli chodzi o niską hemoglobinę to dostawałam osobno na receptę Tardyferon by hemoglobina się poprawiła.

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

11 mar 2013, 19:57

znalazlam tez takie tabletki Falvit Mama i nie wiem czy te by tez byly dobre ?
ja brałam je w pierwszej ciąży, polecam,m
ale nie wiem czy tańsze nie będą ,,vita Plus mama", musisz sprawdzić :), ja od gina dostałam Centrum Materna, ale jeszcze nie zaczęłam ich brać, bo tamte kończę :),

a i zapominałam wspomnieć, że mały był dziś ułożony główką w dół :),

misia a jak u Was po wizycie? ;)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

11 mar 2013, 20:52

tardyferon też brałam w pierwszej ciąży jak i w okresie karmienia ciążą.
Ja jednak ostrożnie z samym żelazem, bo ja mam zaparcia mega po żelazie.

donatka, świetne wieści! najważniejsze, że dzidziuś zdrowy i pięknie rośnie. :ico_brawa_01: Skoro twój Mikuś waży już 600g to i mój ma już w takim razie ponad 0.5kg :-D Świetnie! Dowiem się ile to moje aktywne dziecko ma już w pt. :ico_zdrowko:

centrum materna też brałam. też dostałam u ginki. Ona mi przeważnie daje Ladee Vit, ale paka tych tabsów kosztuje ponad 40zł u nas. Vita min plus mama są za niecałe 20zł u nas. ze spokojem polecam.


misia, czekamy na wieści od ciebie! Nie myśl że o tobie nie myślimy.


Ciekawa jestem też jak Shiva. Nie odzywa się. Mam nadzieję, że ten szew, czy co tam jej mieli zakladac, jednak trzyma i spokojnie dotrwa do terminu porodu! :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: wiosna-lato 2013

11 mar 2013, 21:42

Mm nadzieje ze Shiva sie nie pogniewa jak tu napisze co u niej :ico_sorki:
Szew zalozony :ico_sorki: ale podobno ma skurcze i lezy w szpitalu na silnych lekach :ico_olaboga:

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

11 mar 2013, 21:47

donatka fantastyczne wiesci :ico_brawa_01: wiedzialam ze bedzie wszystko dobrze :-D kciuki trzymalam mocno wiec tez cos daly hihih :ico_oczko:

a misia bedzie nas trzymac w niepewnosci pewnie do jutra :-P

no to teraz mam dylemat co do tabletek bo nie wiem na jakie sie zdecydowac :ico_noniewiem: hmmm chyba zapytam jeszcze w aptece jakie by mi polecili i wtedy cos zdecyduje. a o cene to w sumie tez dobrze by bylo zeby niewiadomo jakie drogie nie byly.

ojej :ico_sorki: shiva trzymaj sie! leona przekaz jej ze trzymamy kciuki za nia i jestesmy myslami z nia

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

11 mar 2013, 22:13

Hej!

Ja dziś zabiegana jakoś nie mam czasu na nic, odezwę się jutro. Buziaki

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

11 mar 2013, 22:16

dają , dają te kciuki :ico_haha_01: ,
najważniejsze, że synuś zdrowo rośnie :ico_sorki: , bo mnie to ciągle coś boli :ico_puknij: ,
następna wizyta 9 kwietnia :-) ,

misia pewnie napisze późnym wieczorem,

mąż pojechał do pracy, teraz ma nocki, ja jeszcze posiedzę,

zgaga mnie strasznie męczy :ico_zly:

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Re: wiosna-lato 2013

12 mar 2013, 01:39

hej kochane,nie wchodziłam szybciej bo mieliśmy w domku sąsiadke naszą i tak jakos czas zleciał,ze dopiero teraz dałam rade wejść na kompa bo myślałam o was,ze o mnie myslicie :-)

Więc tak Milenka ma sie dobrze,nadal jest Milenką widziałam cipuszke :-D Łozysko jak sie okazuje mam na przedniej ścianie :ico_szoking: płyn owodniowy prawidłowy,serduszko pukało 160m/s i reszte czyli płucka,kregosłup,mózg,nerki,serce,zoładek,płuca,pecherz,przepona,miedniczki nerkowe i pepowina trzynaczyniowa wszystko super i w normie...Mała jest ułozona w połozeniu podłużnym główkowym ,ale jest jedno,ale i jestem baardzo zmartwiona moja szyjka się skróciła i ma 2,88cm a miała 3,5cm :ico_placzek: lekarz kazał mi sie oszczędzać i wytrwać jeszcze przynajmniej miesiąc,powiedział,że juz za miesiąc moge rodzić :ico_noniewiem: ale w tej chwili mam odpoczywać,brac no-spe i magnez,oraz często kontrolowac szyjkę,no i tak te braxtony doprowadziły mi właśnie do skrócenia szyjki a,ze jestem niska i brzuch mi ciąży tak sie dzieje :ico_noniewiem: No i Milenka jest drobniutka waży tylko 1212g Akurat malutka po mnie bo i ja malutka a ja sama urodziłam sie o czasie i wazyłam tylko 2800g..Ale generalnie na dzień dzisiejszy jest wszystko dobrze oprucz szyjki bo i do wagi sie lekarz nie doczepił,ale termin wg OM mam na 19 maja a wg usg 28 maja Milenka jest mniejsza o tydzień,ale tak było od samego poczęcia :ico_oczko:

No i nie moglabym wam jej nie pokazać :-) Juz sie taka słodka pyzunia robi taka słodziutka ten nosek i usteczka to ma sciśnięte bo ma malutko miejsca w brzuszku i była przytulona do łozyska :-) i oczywiście znowu trzymała garde i nie chciała się pokazać,ale pochodziłam i jakos sie udało kawałek buźki zobaczyć :-)

Obrazek

Monika jA chusteczki kupiłam gaga premium,podobno są dobre ...
a witaminy to ja biorę vita-min plus mama nie są drogie a widac,że u mnie skutkują :ico_oczko:
gosha :ico_sorki:
tibby ja mam kaloryfery w domku i mam koło 25st jakbym miała mniej to już sie zatelepała z zimna bo ja jestem bardzo ciepłolubna :-)
donatka26 No jakie wspaniałe wiadomości przyniosłaś :ico_brawa_01:
shiva jestesmy z tobą!

domi86
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2013, 08:19

Re: wiosna-lato 2013

12 mar 2013, 08:33

Ja miałam podobnie też bałam się strasznie dentystów, a teraz jak jestem w ciąży to nie wiedziałam co robić, ale udałam się do Pani doktor Agaty Trojanowskiej i jestem zadowolona, wszystko najpierw mi wytłumaczyła i zajeła się mną tak, że już się nie boję.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość