leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

20 kwie 2013, 22:05

Ale mialam dzisiaj zalatany dzien :ico_olaboga:
Basensobie odpuscilismy bo wszyscy zasmarkani :ico_noniewiem:


Co do dziecka, to my o synusia staralismy sie prawie cztery lata, wkoncu konkretna lekarka wykryla pcos, dostalam leki, nakaz schudniecia i w ciagu kilku miesiecy sie udalo :ico_brawa_01:
Ciaza wsumie bezproblemowa, porod w miare krotki, bo najbardziej sie obawialam ze bede robic przez dwa, trzy dni, a tu skurcze 7-10min) meczyly od wieczora ale jeszcze poszlam spac, po 3 nad ranem odeszly wody, skurcze (co 2min) no i pojechalismy na porodowke, synus pojawil sie na swiecie po 10 rano :ico_sorki:
Jest moim upragnionym, cudownym malenstwem i dluuugo myslalam ze pozostanie tym jedynym, ze wiecej dzieci mi nie trzeba, mi moze nie, ale synusiowi jakies rodzenstwo by sie przydalo, zwlaszcza na pozniejsze lata :ico_sorki:

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: Jesień mamy wita 2013

21 kwie 2013, 10:20

Gratulacje szkieletorku :ico_prezent: Szkieletorku, a Ty dalej taka chudzina, czy po ost ciąży udało coś zachować?
A u mnie w brzuszku szykuje się córeczka.
Ja z zachodzeniem w ciąże akurat nie mam problemu do 6 mc udawało sie, a teraz za 1 razem nawet, ale u mnie schody zaczynają się zaraz po zajściu w ciąże. I tak walczymy o dziecko po raz 4.Poród jeden mam też za sobą nie wspominam go dobrze, ale on był wywoływany na siłę pod koniec 22tc, ale to już inna historia.
Szkoda tylko, że o dzieciach z Wami pogadać nie mogę,bo nie mam doświadczenia, ale wróżka zębuszka mnie bardzo rozczuliła.
U mnie nic ciekawego leżę w domu jakoś czas leci okazało się w szpitalu, że moja szyjka nie ma 21 mm tylko wg nich 35 mm, więc bardzo mi to poprawiło humor, macica mi zaczęła napinać się, więc biorę nospe.

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

Re: Jesień mamy wita 2013

21 kwie 2013, 12:10

Jenny współczuję przeżyć, ale teraz będzie już ok. Gratuluję córeczki. Trzymam kciuki za Ciebie i twoją szyjkę, żebyś się nie dała. Niedługo razem będziemy przeżywały te cudowne chwile. Ja po urodzeniu Poli przez jakieś 2-3 tygodnie byłam w takiej euforii, że do życia starczała mi woda i malutka obok mnie - co zaowocowała stratą pokarmu :ico_oczko: jednak to wszechogarniające szczęście jest nie do opisania - już niedługo się przekonasz!

Leona u nas dokładnie tak samo Pola nam by wystarczyła. Wczoraj pytała mnie czy jak dzidzia się urodzi to będę ją kochać, to jej powiedziałam, że tak bardzo ją kocham, że boję się że dzidzi nie będę tak mocno kochała. Zaczyna przeżywać moja malutka.

Lala mój poród podobnie 3 indukcja ( 2 tygodnie po terminie), jednak po masażu szyjki wody odeszły. Ból z krzyża, zanikające tętno małej, więc ciągle pod KTG - na leżąco, ale szybko zaczęłam tracić przytomność - tylko przy skurczach przytomniałam po skurczu od razu odlot. O 16 decyzja o cięciu (3 raz tętno zanikło) a o 16.06 Pola już z nami. Pępowina 3 razy oplatała szyję, dodatkowo złe ułożenie (głową w dól ale twarzą nie w ta stronę) no i skaleczenie skalpelem na skroni tuż przy oczku. Ale grunt że było cc bo inaczej by tego nie przeżyła.
Teraz musi być lepiej!!!!
My zaraz na rowery zamierzamy iść, tylko wiaterek dość chłodny, ale mnie do lasu ciągnie.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Jesień mamy wita 2013

21 kwie 2013, 12:14

Betina super - gratuluję córeczki :-)

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

21 kwie 2013, 21:16

Witam w niedzielny wieczor :ico_oczko:

Jenny gratuluje coreczki :ico_brawa_01: :-) no i super ze szyjka jednak dluzsza jest :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:


U nas dzisiaj leniwie, jedynie spacer na dzialke zaliczylismy, ale po godzinie Marcel chcial wracac do domu :ico_noniewiem: to go po powrocie na sile polozylam spac(od 6 rano buszowal dzisiaj) i pospal dwie godziny a taaaak sie buntowal przed tym spanie,m :ico_haha_01:
Teraz z tata poszli juz spac :ico_oczko:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Jesień mamy wita 2013

21 kwie 2013, 21:17

Lala mój poród podobnie
Ojje no to nieciekawie delikatnie mówiąc.Na szczęście wszystko się dobrze skończyło.
Moja akcja porodowa zaczeła się od tego że odeszły mi wody.
U mnie też tak się zaczęło. Wody odeszły około 1 w nocy . Zero skurczy.Około 4-5 pojechaliśmy do szpitala.Rozwarcie ledwo na 2 palce. Skurczy nadal brak.Potem lewatywa czynności wszystkie i kazali masować sutki,skurcze się pojawiły ale bez szału.Potem czyli koło 8-9 już było ostro.Około 11 dali oxytocyne i skurcze były częste bardzo bolesne .Ojj bardzo płakałam błagałam by coś zrobili . O 13 była już nami córcia . Urodziła się maleńka bo 2450g .Jak wyszła to ja mówię ,,czy wszystko z nią ok ,, bo jest taka malutka.Ale prócz małej wagi wszystko było dobrze.Dostała 9 punktów chyba za kolor ciałka brakowało jednego. Pokarmu nie brakowało ,siary miałam tyle że pielęgniarki do mnie przychodziły i się dziwiły że tak od razu .Mówiły że mogłabym pół oddziału nakarmić a na drugi dzień nawał pokarmu.Więc to wiecie jak wygląda.
szkieletorek pamietam Cie u nas bylas na watku i ciesze sie bardzo ze na nowo udalo sie zawalczyc o malenstwo :-)
Dziękuję ;)
Byłam na wątku ale niestety nie pamiętam cię za bardzo.Nie byłam tam za długo.A jak poroniłam to nie było to łatwe i już nie chciałam tam wchodzić.
wkoncu konkretna lekarka wykryla pcos
To jest zespół policystycznych jajników tak ?
Tez to mam .Miałam robiona operacje -laparoskopie i po 2 cyklach po tym sie udało.A leków to ja sie nałykałam .A kosztowne bo był taki co 2 tabletki kosztowały coś ponad 100 zl
myslalam ze pozostanie tym jedynym, ze wiecej dzieci mi nie trzeba
No mnie chyba też by wystarczyła Lili ,ale zawsze chciałam mieć parkę.Nie wiem czy teraz będzie wiec jeśli się nie uda to możliwe że dalej będziemy działać. W każdym razie drugie chciałam mieć szybko po pierwszym.Troszku nie udało się no ale nie jest jeszcze najgorzej.
Szkieletorku, a Ty dalej taka chudzina, czy po ost ciąży udało coś zachować?
Nie udało nic a nic.Nawet mam wrażenie że spodnie z poprzedniej ciąży ciut luźniejsze są ,ale może się po prostu rozciągły.
tak walczymy o dziecko po raz 4
Łooo .Nawet nie będę pytać o szczegóły choć ciekawa jestem .Ale będę beczeć bo ja bardzo do siebie takie rzeczy biorę, i od razu wyobrażam jak bym to przeżyła gdyby mnie to sie przytrafiło.
W każdym razie zaciskam kciuki by tym razem było do końca wszystko dobrze ,poród wspaniały.Troszku bolesny ale szybki i pociechy z córci.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Jesień mamy wita 2013

21 kwie 2013, 21:19

Ja zaraz idę spać bo zmęczona bardzo jestem .
Dzień bez nudy. I 11 kościół,potem kawa u rodziny,obiad i wycieczka rowerowa w gości,potem lasem przez jakieś 2-3 godzinki. Lili zachwycona.Potem zabawy na podwórku w piaskownicy,kolacja kąpiel i lulu.

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

21 kwie 2013, 21:23

Szkieletorek tak, to zespol policystycznych jajnikow :ico_noniewiem: ja dostalam tylko metformine na 6 miesiecy i tak jak mowilam, nakaz schudniecia(duza nadwage mialam), i po 6 miesiacach mialam sie stawic na dalesze badania, moje i meza, no i bralam te tabletki, schudlam 14kg i juz na kontrole nie poszlam bo zaszlam w ciaze :-)

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

Re: Jesień mamy wita 2013

22 kwie 2013, 08:54

witajcie

pt minąl dziwnie ,kurcze nie wiem ale jakoś informacja o dziewczynce mnie tak ruszyła
każdy mi jej życzył ale ja po cichu myślałam o synku

zobaczymy na prenatalnym 13 maja czy się potwierdzi choć szczerze już od 3 tyg czułam że będzie baba
choć te myśli odganiałam :ico_wstydzioch:

przeraża mnie teraz na nowo wszystko z dziewczynką inaczej niż z chłopakiem przecież

no a mąż mi mówi ciągle że wariatka jestem ,że wariuje przez hormony i obojętnie co będzie ważne by było zdrowe
ma racje ja to wiem

teraz ostatnim ,,problemem'' będzie wybór imienia bo tylko dla chłopaka miałam
chyba będzie Madzia -dobrze mi się kojarzy :-)


sb i ndz spędziliśmy na ogródku u babci
był grill ja odpoczęłam synuś się wybiegał a mąż zajął samochodami


szkieretorek u nas :ico_ciezarowka: to był przypadek
niestety podobnie jak przy tej wymiotywałam choć tylko do 13-14 tyg
potem czułam się super aż do 19 tyg kiedy okazało się że mam skurcze i 3cm rozwarcie
musiałam uważać strasznie jeść leki na podtrzymanie należałam się też kilka razy w szpitalu
ale udało się i urodziłam o czasie tj w 37 tyg 5 dniu :ico_ciezarowka:

nawet opis porodu jest na forum

http://naobcasach.pl/forum/opis-porodu- ... s%20porodu

leona jak katarek lepiej ??

jutro wyniki z przedszkola
mam nadzieję że Tomuś się dostał

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Jesień mamy wita 2013

22 kwie 2013, 09:03

witajcie

pt minąl dziwnie ,kurcze nie wiem ale jakoś informacja o dziewczynce mnie tak ruszyła
każdy mi jej życzył ale ja po cichu myślałam o synku

zobaczymy na prenatalnym 13 maja czy się potwierdzi choć szczerze już od 3 tyg czułam że będzie baba
choć te myśli odganiałam :ico_wstydzioch:

przeraża mnie teraz na nowo wszystko z dziewczynką inaczej niż z chłopakiem przecież

no a mąż mi mówi ciągle że wariatka jestem ,że wariuje przez hormony i obojętnie co będzie ważne by było zdrowe
ma racje ja to wiem

Kochana ,powiem Ci,zeja byłam pewna,że u Ciebie bedzie drugi chłopiec to tez mnie to zszokowało - śmiałam się do Kamila,że czuje się jakby to o moją ciążę chodziło bo chodziłam taka zdziwiona i wszystkim mówiłam,że bedziesz miała dziewczynkę :ico_haha_01: :ico_haha_01:
Ale oswoisz się - jeszcze trochę,a będziesz skakać z radości,że będziesz miała cudowną parkę,a córeczka będzie miała starszego braciszka który będzie jej bronił :-)
chyba będzie Madzia -dobrze mi się kojarzy

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Powiem nieskromnie,że piękne imię :-) :-) :ico_wstydzioch:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość