Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

Re: Jesień mamy wita 2013

02 maja 2013, 14:18

mam założony pessar a szyjka jest tak miękka że szkoda gadać ale narazie pessar trzyma więc mam nadzieje że będzie dobrze tzn. dotrzymam do bezpiecznego momentu - Idę urodziłam w 27 tc i długo o nią walczyliśmy

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

Re: Jesień mamy wita 2013

02 maja 2013, 14:19

Szkieletorku ciasto łatwe, biszkopt na to mleko skondensowane w puszcze (gotowane) potem biszkopty maczane w kawie rozpuszczalnej, bita śmietana z śmietanfixem i odrobiną cukru, na wierzch galaretka pomarańczowa rozpuszczona w mniejszej ilości wody, jak chcesz to linka na PW wyślę.

Małgorzatka Ty też szczuplutka jesteś, pamiętam jeszcze z naszej poprzedniej wspólnej ciąży.


Edulita wytrzymałe dziecko to jest coś czego ja nie znam, moja Pola płaczka jest, że hoho :ico_olaboga:

Leona bądź dobrą koleżanką i podeślij mi 10 cm - ale w górę, bo w szerz samo niedługo przybędzie :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

Re: Jesień mamy wita 2013

02 maja 2013, 14:21

na 26 tc mam już się umawiać na podanie DEXAVENU

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: Jesień mamy wita 2013

02 maja 2013, 14:24

mam założony pessar a szyjka jest tak miękka że szkoda gadać ale narazie pessar trzyma więc mam nadzieje że będzie dobrze tzn. dotrzymam do bezpiecznego momentu - Idę urodziłam w 27 tc i długo o nią walczyliśmy
Ja w obu miałam i passar i szwy :-) ciążach- syn terminowy, córa po terminie urodzona, więc nie wiem o d czego to zależy, bo ja z mega rozwarciami chodziłam, szew aż puścił, passar trzymał.
Trzymam kciuki za donoszoną ciążę.

Spinka, no mam nadzieję, że będzie tak samo jak w poprzednich ciążach, że mało przybiorę, bo brzuch mam duży- na dzień dzisiejszy 98 cm.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: Jesień mamy wita 2013

02 maja 2013, 14:25

na 26 tc mam już się umawiać na podanie DEXAVENU
A co to?

Ja w tej ciąży się zaparłam..oby do końca.

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: Jesień mamy wita 2013

02 maja 2013, 14:32

Edulita a jakoś tak myślałam, że u Ciebie tym razem będzie synek :ico_brawa_01: Zdjęcia masz super synka. To widzę podobnie myślimy, że poród będziemy miały szybciej.
Oj szkiletorku to faktycznie chudzina.
Leona, spinka pewnie zgubicie szybko zbędne kg po porodzie w końcu przed nami nieprzespane noce i codzienne spacerki z wózkiem.

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

Re: Jesień mamy wita 2013

02 maja 2013, 14:37

Dexaven to steryd aby płucka były gotowe w razie przedwczesnego porodu
Ja w pierwszej ciąży tez miałam pesar i donosiłam do terminu ale przy Idzie już było gorzej i nie zdażyliśmy założyć pesara teraz szyjka już zwichrowana miałam zakaz zachodzenia w ciąże ale jak już byłam to postanowiliśmy że zrobimy wszystko aby dotrzymać ją jak najdłużej
Pocieszające jest to że malutki jest narazie główką do góry bo dzieczynki od poczatku były główkami w dół i bardzo napierały. Boje się przedwczesnego porodu bo to chłopiec a podobno chłopcy są słabsi
Ostatnio zmieniony 02 maja 2013, 14:44 przez edulita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

Re: Jesień mamy wita 2013

02 maja 2013, 14:43

jenny - chciałabym i chyba ty też jak najdłużej utrzymać maleństwo - poleżymy zobaczymy jak to będzie :-) ty też niedługo usg połówkowe ? Wszyscy nam szczerze życzyli chłopca bo skoro już są dwie dziewczynki to przydałby się synuś :-)

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

02 maja 2013, 16:26

Szkieletorek to ty na prawde jestes szkieletor :ico_szoking: :ico_olaboga: jejku jaka chudzina :ico_olaboga: :ico_oczko:

Jenny wiesz, co do schudnicia po ciazy to ja sie tak ludzilam poprzednio, ze przeciez karmienie, bieganie za dzieckiem a tu d.upa, w 8miesiecy po porodzie dalej mialam meeega nadwage a moze juz otylosc i do tej pory walczylam z tymi kg, niedawno dopiero udalo mi sie dojsc do wagi w granicach normy :ico_noniewiem:
Dlatego teraz tak sie boje ze duuuzo przytyje :ico_placzek: :ico_noniewiem: a teraz na prawde mega uwazam a waga i tak rosnie :ico_noniewiem:


Edulita trzymam moooocno kciuki zeby maly posiedzial w brzuchu jak najdluzej :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Spinka wiesz, gdybym wiecej miala wzrostu to bym ci oddala te 10cm :ico_oczko:



Bylismy odebrac paczke, fajny sweter sobie kupilam, tak zeby zakrywal tylek jak bede w leinsach chodzic :ico_oczko: :ico_brawa_01: no i jedna dluzsza tunika :ico_oczko: za to koszula ktora wydawala sie fajna wyglada jak jakis fartuch pielegniarski :ico_haha_01: :ico_noniewiem: na dodatek zero rozciagliwosci i zaraz bedzie ciasna, takze odsylam spowrotem :ico_noniewiem:
Teraz wrocilismy z placu zabaw
Ahaaa synus dal sie namowic na rower i coraz lepiej idzie mu pedalowanie :ico_brawa_01: :-) nawet byl moment ze takiego przyspieszenia dostal ze musialam podbiec za nim :ico_oczko: ale strasznie ciezki ten rower i po jednej rundzie na okolo blokow mial dosyc :ico_haha_01: takze zostawilismy pod blokiem i poszlismy na plac :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kamilka87
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 559
Rejestracja: 09 cze 2010, 11:17

Re: Jesień mamy wita 2013

02 maja 2013, 16:56

Edulita Gratuluje synka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: i trzymam kciuki aby sie udalo do samego konca :-D Teraz moze z tym sie uda :ico_haha_02:

A ja popralam ubranbka wywiesilam i jest super wiaterek wiec zaraz bede mogla zbierac :ico_haha_01:

Adasiek siedzi w piaskownicy znow z dziecmi sasiadow a rano padalo... juz nie mam sil do niego ale nie da sie go w domu utrzymac :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

spinka no niezle z tym oparzeniem :ico_olaboga: posmaruj fenistilem jesli masz...

A ja dzisiaj nie mam weny... ogladam projekty domkow i juz sama nie wiem czy lepiej sie budowac czy odkupic od cioci dom dziadkow z cala dzialka :ico_noniewiem:

leona z ta nadwaga ja mialam to samo mowili ze jak bede karmic szybko zrzuce a tu fige... Do porodu szllam wazylam 100.. schudlam do 85kg przy wzroscie 168cm.. teraz mam 94 :ico_olaboga: ale tj z tym co schudlam -3kg i narazie stoje w miejscu... cukrzycy nie mam tarczycy tez nie wyniki mam dobre to czemu sie tak dzieje jem teraz co 2 godziny :-) mam sniadanie obiad kolacje i ewentulne niewielkie przekaski,... slodyczy nie jem smazonego teraz nie moge... ehhh

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 1 gość