leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

10 lip 2013, 13:37

Szkieletorek terminy wizyt niezle :ico_olaboga: :ico_chory:

Oby z wyjazdem sie udalo :ico_oczko: ale w namiocie to ja bym pewnie nie dala rady :ico_haha_01:


A co do lekarza i badania na fotelu, poprzednia ciaze nie bylam badana i przezylam takze po co teraz tam zagladac :ico_noniewiem:


Edulita to tylko sie cieszyc ze corcia taka zaradna :ico_haha_01: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: Jesień mamy wita 2013

10 lip 2013, 15:46

Edulita, ale Twoja córeczka świetnie sobie radzi na tym wyjeździe.
Spinka to ja mam wyższe od Ciebie, u mnie to drugie wynosi 50-60, ale to pierwsze ok 100. Dziś już mnie nie telepie:-) a puls mam 110-120, więc jest lepiej.
Leona dobrze, tobie z tym fotelem ja jestem jestem spr co tydzień i już tym jestem zmęczona, tylko u mnie często pobierany jest wymaz No i wiadomo spr szyjka.
A ja dziś patrze na swój brzuch jak mały robi akrobacje raz tyłkiem chyba wypinał się, a raz kopał chyba nogą, bo to było coś mniejszego i bliżej żeber :-)
A ja powoli zaczynam myśleć o wyprawce.
Mam pytanie jakie polecacie pieluchy, kosmetyki i proszek.
Z tego co czytałam to większość na początku używa pampers, dobre opinie ma seria kosmetyków nivea baby, a proszek to lovela.
Edulita a dla synka planujesz jakąś specjalną butelkę? O i jeszcze jedno pytanie, czy polecanie poduszkę klin, czy na początku bez poduszki? Widać, że nie mam doświadczenia :ico_wstydzioch:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

10 lip 2013, 16:24

Jenny u mnie tylko pieluszki pampers, kosmetykow jak najmniej, do mycia nie uzywalam nic, a do pupy w razie co mialam sudokrem.
Poduszki zadnej :ico_oczko:

No i pada u nas, chwile sie zdrzemnelam, ide zobaczyc co synus robi :ico_haha_01: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

Re: Jesień mamy wita 2013

10 lip 2013, 16:29

Jenny ja używałam pampersów, pierwsze kosmetyki to była oliwka Bambino i mydełko bambino, które potem zamieniałam na Oilatum chyba (za bardzo nie pamiętam, bo to było już 5 lat temu). Do pupci na początku chusteczki Nivea, potem już to co w promocji. Proszek Jelp (podobno Lovela potrafiła uczulać), ja używałam butelek Tommy Tippee i bardzo sobie chwaliłam, co do poduszki nie podpowiem.
Odnośnie ciśnienia ja ogólnie mam niskie, ale w ciąży jeszcze się obniżyło, chociaż mi ono zbytnio nie przeszkadza.

Szkieletorku w końcu zadbasz o siebie :ico_brawa_01: Oby wyjazd doszedł do skutku :ico_sorki:

Edulita miłe popołudnie się szykuje i Ida będzie zadowolona. W na imprezkę co planujecie? Z Niki niezły strateg rośnie :ico_haha_01:

Leona jak Ci dzień mija? A może po płytkę zgłoś się do gina, mąż by obejrzał z chęcią :-)

Ja właśnie leczo jadłam, dzisiejszy i jutrzejszy obiad :ico_oczko: Tato mi cukinię dał i trzeba było coś wykombinować, co prawda A. chciała smażoną, ale w piątek mu chyba zrobię. Poza tym to niewyspana jestem okropnie, bo przebudziłam się o 4 i już nie usnęłam, a nie wyspana to marudna, nic się nie chce, robota się nie klei. Nie lubię tak!

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

Re: Jesień mamy wita 2013

10 lip 2013, 16:32

Jenny Do pupy polecam Neotormentiol (neotormentil) (cena wręcz śmieszna coś koło 6 zł) u mnie rewelacyjnie się sprawdzał i nadal sprawdza w razie potrzeby. CO do Sudokremu jakoś przekonania nie miałam i duży słoik się zmarnował. Sama zobaczysz co będzie najodpowiedniejsze dla Twojego syneczka.

Awatar użytkownika
kamilka87
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 559
Rejestracja: 09 cze 2010, 11:17

Re: Jesień mamy wita 2013

10 lip 2013, 19:35

Hej dziewczyny

Ja odpoczywam...

Leona ja sie kazalam zbadac bo w Niemczech mnie nie badaja ginekologicznie a co jakby nagle sie okazalo ze szyjka otwarta i echerz uwypuklony i porod przedwczesny gotowy :ico_sorki: :ico_sorki: ale na szczescie ok szyjka dluga tylko mam nadzerke :ico_noniewiem: ja jej chyba do konca zycia nie wylecze wkoncu wypale albo co?

jenny ja wlasnie dzis kupowalam proszki glownie w plynie wiec kupilam Dzidziusia i Bialego Jelenia w plynie i polecam bo nie placisz za firme a Lovela to przereklamowana :ico_noniewiem: kupilam 6 butelek dzidziusia 1,5 l do koloru i bialego i z tego plyn do plukania i Bialego Jelenia 2x1l w plynie do prania...najwyzej na swieta jak przyjade to dobie dokupie :ico_sorki:
Kupilam dzisiaj tez Oilatum ale to na wszelki wypadek bo Adas ma Atopowa skore wiec jak dzidzia tez to sie przyda a jesli nie to zuzyje na Adama :ico_haha_02:
Jeszcze mam w planie dla siebie kosmetyki z Bielendy na spuchniete nogi.. i ujedrniajace po ciazy :ico_noniewiem: haha moze cos pomoga... i plyny do higieny dla mamy po porodzie :-D
Aha oczywiscie Tantum rosa do podmycia siebie :-)
Dla dziecka najlepiej na poczatek Nivea bo chyba najdelikatniejsza , jakby co Balneum czy Oilatum- przy problemach skornych...
Masc Bephanten na smarowanie sutkow ale do pupy dziecka bardzo dobra, ja uzywalam masci robionej posladkowej z apteki najlepiej u nas dzialala ladnie sie smarowalo nie byla tepa :ico_noniewiem:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Jesień mamy wita 2013

10 lip 2013, 21:14

w namiocie to ja bym pewnie nie dala rady :ico_haha_01:
Myśmy nie tak dawno jeździli często pod namioty więc będzie ok. Ja z spaniem na razie nie mam problemów.Tylko ciekawa jestem jak mała zareaguje bo w nocy tam ciszy nie będzie .
jakie polecacie pieluchy, kosmetyki i proszek.
Edulita a dla synka planujesz jakąś specjalną butelkę? polecanie poduszkę klin, czy na początku bez poduszki?
Pieluszek ja używałam wielorazowych i teraz tez tak będzie .Jednak do szpitala musiałam mieć pampersy.Teraz kupuję na noc dla małej i Dada z Biedronki lub z Rossmanna są super i nie warto jak dla mnie przepłacać.Tym bardziej że często się je zmienia.
Kosmetyków nie miałam nic.Tylko mydło szare i tak zostało do tej pory,jedynie od niedawna do włosów kupuje jej zwykły szampon Bambi.
Do pupy mąka ziemniaczana super rzecz. Po jakimś czasie wyszły problemy skórne Lili AZS więc specjalne kremy kupowaliśmy.
Proszek używałam Biały Jeleń,są też w płynie .Super nie uczulało mojej a jest uczulona na masę rzeczy .
Butelek nie używałam jednak byłam przygotowana i miałam Tomme Tippee.
Na początku bez poduszki chyba do pól roku czy jakoś tak .Potem moja miałam taka hmm baaaardzo płaska i do dziś ją ma ale nie śpi na niej tylko ja wywala w nogi.
Chusteczki używałam rzadko bo Lila z racji AZS często miała odparzona skórę więc miseczka z wodą i wacik..Nie jeden lekarz mi mówił że gdy dziecko ma odparzona skórę to chusteczki nawilżane pogarszają .
Ja właśnie leczo jadłam
Ojjj ale bym zjadła. Uwielbiam cukinię.
Zawsze mieliśmy jej sporo bo z ogrodu ale niestety grad wszystko zniszczył.Musze kupić i zrobić leczo.
CO do Sudokremu jakoś przekonania nie miałam i duży słoik się zmarnował
Ja w tym pudełku z ulotkami gazetami co dają w szpitalu miałam próbkę sudocremu .Więc na początek nie kupowałabym bo każde dziecko inne i nie każdemu to samo pomaga a szkoda pieniążków wydawać.
plyny do higieny dla mamy po porodzie :-D
U mnie mówili że najlepsze od dawna było i jest szare mydło.Ja tylko to stosowałam.Zresztą nigdy nie kupuje płynów do higieny intymnej.
Masc Bephanten na smarowanie sutkow
Ale przed karmieniem dziecka piersią musisz umyć sutki z tego kremu.
Kiedyś wiem że było ok a jak ja urodziłam to pani z poradni laktacyjnej powiedziała że od jakiegoś czasu już mówią że trzeba zmyć z piersi krem .
Polecała mi jakiś inny krem co nie trzeba zmywać ale ja smarowałam piersi po prostu własnym mlekiem i wietrzyłam.Pomogło .

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Jesień mamy wita 2013

10 lip 2013, 21:18

Ja wcinam sałatkę z sałaty lodowej,rukoli,kiełków rzodkiewki,pomidora,ogórka sera mozzarella, świeżej bazylii i oliwy.Pyszna mmmm uwielbiam takie coś.
Lilcia śpi,mąż zaraz wróci z pracy . A ja posiedzę chwile na necie i pójdę spać bo teraz przez te remonty to huk w domu więc nie ma tez mowy o drzemce w ciągu dna nawet jeśli bym czas na nią znalazła .

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

Re: Jesień mamy wita 2013

10 lip 2013, 22:01

szkieletorku - szkoda gadać z tymi terminami masakra :ico_puknij: super z tym wyjazdem :ico_brawa_01: ale ja akurat pod namiot się nienadaje :ico_noniewiem:
kamilka - odpoczywaj, odpoczywaj co do nadżerki to może po porodzie będzie poprawa wiem że czasami tak bywa choć nie zawsze
spinka co na imprezę co roku świętujemy bardzo zawsze coś fajnego wymyślam ale w tym roku to nic nadzwyczajnego nie wymyślam - mała bardzo chciała chomika i dostanie od chrzesnej z osprzętem a reszta rodziny składa się na trampolinę jak nam się uda to Marcin rozłoży ją na działce przed imprezą, wiadomo Tort owoce i jakieś desery (tort z cukierni) a reszte to już M będzie musiał sam przygotować. No i lampiony szczęścia bo to u nas już tradycja.
Nie przejmuj się i odpoczywaj laba ci się należy.
jenny - poduszka klin to bardzo fajne rozwiązanie i na pewno mama jest spokojniejsza zwłaszcza jak malec ulewa a tego nigdy nie wiemy wcześniej, butelkę przy starszej używałam Aventa ale ona bardzo późno zaczęła z niej korzystać bo była na piersi u Idy Tommy tippy i byłam zadowolona bo jest bardzo zbliżona do piersi.
Co do kosmetyków to obie córcie myłam od początku w oilatum i powiem że może i drogo wychodzi zakup ale naprawdę wydajny pozatym po kąpieli już nie używałam oliwki. Kosmetyki na później używałam i do dziś używam Hippa. Do pupy sudocrem choć tylko w momentach gdy coś się działo tak bez smarowania bo wszystkie te mazidła zatykają skórę a pozatym jak skóra przyzwyczaji się do nich to przestaje wytwarzać samoistnie barierę ochronną. Pieluszki tylko pampers u mnie próby z innymi pieluszkami kończyły się uczuleniami zresztą ja sama na wiele różnych podpasek jestem wrażliwa i dlatego tym razem też tylko pampers nie będę eksperymentowała. Co do proszku to różnie Jelp ale częściel lovella dlatego że była bardziej dostępna oczywiście w płynie nie używam sypkich proszków. Moja rada taka dla każdego co innego :-) dlatego na początek kup sobie wszystko co uważasz i jak ci intuicja podpowiada ale w niewielkich opakowaniach a jak coś się nie sprawdzi kupisz inne lub jeżeli będzie ok to kolejne kupisz większe ekonomiczniejsze opakowanka. Dzięki za pytanko przypomniałam sobie wszystko dokładnie :-D

Uciekam spać bo padam na twarz dotleniłam się na działce że ho ho :ico_spanko:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Jesień mamy wita 2013

11 lip 2013, 08:13

po kąpieli już nie używałam oliwki
Mnie powiedziała położna środowiskowa i w szpitalu że oliwka zatyka nie polecają jej używać. Ja niczym nie smarowałam.Tak mi kazali ,chyba ze coś by się działo.

W nocy u nas była burza ,popadało i teraz fajnie chłodno.Zresztą pochmurno bardzo jest .Nie wiem jaka pogodę zapowiadali nawet na dziś ,czy tak już zostanie . Mała kończy oglądać bajkę i zaraz idziemy na śniadanie .Potem ugotować obiad muszę bo mama u lekarza jest i nie wiadomo o której wróci ,tylko że nie mam zupełnie pomysłu .

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość