monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 12:05

anade slodkosci ta Twoja coreczka :ico_brawa_01: usmiechnieta super :ico_brawa_01:

fajnie Ci ze jedziesz do rodzicow ... bedziesz odpoczywac i korzystaj z tego ze dziadkowie zajma sie troche wnuczka bedziesz miec czas dla siebie :-)

my po chrzcinach moze tez gdzies z mezem wyskoczymy bo moj maz bierze sobie urlop tacierzynski 2 tygodnie :-D tak sie ciesze bo bedziemy sobie siedziec razem i zajmowac sie Patrykiem razem :-) bedzie miec wiecej czasu dla nas bo jak chodzi do pracy to nie wiele ma dla nas czasu ... :ico_noniewiem:

kaczorek najwazniejsze ze wagowo idzie dobrze a wzrostowo to jeszcze urosnie Ci Marysia :-)

Malgorzatka dzieki za info od tibby

super bedzie relacja i moze foteczki jupiiiii juz sie doczekac nie mozemy z Patrykiem :ico_brawa_01:
Hej co tam u was? My jeszcze lezymy, ale Fifi tak ulewa, ze juz nie wiem o co chodzi. Na szczescie polozna dzis przychodzi, a w przyszlym tygodniu domlekarza. Chrzciny mamy 25 sierpnia. Maly bedzie mial 2 miesiace. Wy jak ubieracie dzieci na chrzciny? Bo juz powoli szukam co mu kupic.
moj Patryk tez ulewal i to dlatego ze dziecko poprostu nie ma jeszcze dobrze wyksztalconego ukladu pokarmowego czy jakos tak i dlatego ulewa ale z czasem to minie. bierz go tez do odbicia to nie bedzie tak ulewac i przede wszystkim jak karmisz to przynajmniej ja staralam sie nie tak calkiem na lezaco zeby lezal tylko bardziej tak w pionie go trzymalam na podusi to wtedy lepiej splywa mleko do zoladka. no chyba ze karmisz piersia to tak sie nie da. ja karmie z butelki swoim mlekiem to lepiej a piersia to raczej tak sie nie da.ale poloznej spytaj ona Ci lepiej powie dlaczego tak sie dzieje ze dziecko ulewa. Ja swojego Patryka ubieram w ubranko takie lzejsze typowe na lato tzn. body z krotkim rekawkiem na to koszula i spodnie i do tego kamizeleczka i muszka pod szyje :-)
na stopy to tylko skarpetki butow nie kupowalam bo po co maja mu sie stopy w butach pocic jak takie cieplo jest.
Zreszta kazdy ubiera dziecko wedlug swojego upodobania :-)

moze potem pokaze jakie ubranko mu kupilam :ico_oczko:

donatka super ze wychodzicie :-D
czekamy na relacje i swieze foteczki Mikolaja :-D

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 12:13

hej dziewuszki

No Milenka marudna jest po tym szczepieniu,ale i tak dobrze to znosi bo usmiecha sie i grucha,była dzis u nas połozna i mówi,że Milenka jak na swoje prawie 2 miesiące wygląda bardzo poważnie i zachowuje się doroślej jak na swój wiek,w szoku była no ja tez bo myslałam,że tak ma być :ico_oczko: mówiła,że przybiera na wadze książkowo ciesze sie :-)
a takto zimno u nas troszke popadało,dobrze,że jutro weekend juz to męża bedziemy miec w domku :-)
Monika No dobrze,że mamy tych męża rodziców bo ja już swoich nie mam wiec zostają oni bo bez nich chyba teraz bysmy sobie nie poradzili z wypłaty męża i moich groszy z zasiłku :ico_noniewiem: Moja Milenka tez do mnie sie czesciej usmiecha i grucha,ale do meza tez wlasnie gorzej z nieznajomymi,ale czasem to dobry objaw przynajmniej nie poleci do obcego na raczki.

Donatko i Tibby czekamy na was i bobaski :-D

zioloo
kochana teraz twoja kolei,jak sie czujesz? odezwij sie :ico_sorki:
anade ale słodziaszek o jaaaa :ico_haha_02:
fajnie,że u was wszystko dobrze i wpadaj czesciej znaczy przychodz :ico_oczko:
mama2013 Milena tez ulewa niestety i moze jejs ie odbić 3 razy a tylko sie czymś podrajcuje to potrafi biedna i ustami i nosem ulać :ico_noniewiem:

co u reszty mamuś?

Awatar użytkownika
mama2013
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 06 lip 2013, 09:53

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 14:29

monikaA88 tak karmię piersią. Mozliwe, że to przez to. On też łapczywie pije. Jednak mojego pokarmu chyba już jest coraz mniej i niestety będziemy musieli przejść na mm :(
a gdzie kupowałaś ciuszki? na internecie może?

misia81 Mój ma właśnie tak samo, ze nosem aż mu czasami wylatuje i płacze przez to .. eh :(

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 14:38

mama2013 noo dokładnie tak jak piszesz tak samo robi to moja córka,ja wtedy biore fride i odsysam jej z noska to mleko bo ona łapie oddech wtedy,ale jednak w nosku zostaje szkoda mi jej,ale to powinno minąć jak to mówiła połozna ok 3miesiąca :ico_noniewiem: bo ja to karmie tylko mm,miałam pokarm i to duzo,ale ze wzgledów zdrowotnych wolałam spalic pokarm i nie dawac mleczka mego małej...
i za 3tygodnie synka :ico_brawa_01:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 15:31

ciekawe jak u Tibby tobik zareaguje na braciszka :ico_oczko:

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 16:28

Ale u nas popadalo :ico_szoking: ulewa byla ze hoho a my w tym czasie pojechalismy z mezem, Patrykiem i moja siostra na zakupy do intermarche po wedlinke z wedzarni na chrzciny :-) zapakowalismy prozniowo i do niedzieli bedzie sobie czekac w lodowce :-)

mama2013 ja ubranko do chrztu kupilam w sklepie.

o takie

Obrazek

A co do mleka to moze Ci sie nie konczy tylko Ci sie tak wydaje moze jakis masz przejsciowy kryzys z mlekiem tez tak mialam wydawalo mi sie ze mleko mi sie w piersiach konczy a poprostu mialam taki lekki kryzys ze bylo go mniej ale teraz znowu mam tyle ile trzeba. poprostu muszisz duzo pic a mleko bedzie sie produkowac i do tego jedz zdrowo to co mozesz jesc.
Ja odciagam mleko laktatorem i daje Patrykowi w butelce i mleka mam tyle ze hoho nieraz dwojke dzieci by wykarmil :-)

ja teraz Patryka jak karmie to biore go bardziej do pionu i wtedy nic a nic nie ulewa. zreszta moj Patryk tak wchlania mleko moje ze nawet kupki rzadko robi. dzis znowu mija tydzien jak kupki nie ma. ostatnio to po 5 dniach zrobil.

Ciekawe co u dziewczyn tibby i donatki. pewnie odpoczywaja w domku juz i ciesza sie swoimi maluchami

Awatar użytkownika
mama2013
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 06 lip 2013, 09:53

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 16:32

dzisiaj była położna. Stwierdzila, że kupki robi za zadkie i jeszcze probiotyk mu musimy dawać. Biedny mały :( od rana taki marudny teraz dopiero od 10 zasnął. Przy położnej dał popis z płaczem. Pierwszy raz tak nam płakał. Waży 3,550 a po wyjściu ze szpitala ważył 3,090 :D

misia81 dziękujemy :) ten czas tak szybko leci ;o 3 tygodnie temu umierałam z bólu krocza .. a tu już ten maluch tak urósł.

monikaA88 właśnie położna mówiła, że mam nie dokarmiać tylko przystawiać częściej wtedy mi się rozkręci. Co do picia to pije cały czas bo mnie tak suszy jakbym jakiegoś kaca miała. :D nam też poradziła położna, żeby go po karmieniu wyżej dać albo do leżaczka.

Ciuszek super ! drogi był ? My jednak musimy ciąć koszty niestety :D

My na chrzciny robimy liste prezentów. Wymyśliliśmy póki co huśtawkę, fotelik do samochodu (oczywiście nie drogi i pare osób się składa) i krzesełko do karmienia. Macie jeszcze jakieś pomysły? Nie chcemy kasy bo ona się rozpłynie, a to nam się przyda. ;)

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 16:47

Ja mojego Patryka tez nie dokarmiam choc mialam taki okres czasu co dawalam mu zamiast mojego mleka to MM ale na szczescie juz ten okres minal i caly czas moj Patryk jest na moim mleku :-)
oj tak jak sie czesto dziecko przystawia to laktacja rusza pelna para wiec przystawiaj Filipka czesciej a zobaczysz cyce beda miec wiecej mleczka :ico_oczko:
Ladnie Ci Filipek przybiera na wadze :ico_brawa_01:

:ico_brawa_01: za 3 tyg. zobaczysz jak juz skonczy miesiac to dopiero wtedy czas bedzie Ci uciekac.

mi juz 2,5 miesiaca zlecialo jak nie wiem. a jak teraz Tibby i donatka rodzily to ja przezywalam to jakbym ja rodzila hehe wspomnienia z porodu wracaja. sam porod naturalny byl ciezki ale ja milo go wspominam i mimo bolacego krocza z obrzekiem ale co tam bylo minelo wspomnienia mile sa dalej :-)

za ubranko dalam 75 zl to sa spodnie, koszula, kamizelka i muszka plus do tego dokupilam nowe body biale (13zl) i skarpetki (4zl) to w sumie Patryka ubralam za 92 zl :-) hehe najdrozej ale w koncu to jego dzien bedzie :-)
meza ubralam za 67 zl koszule musialam mu kupic i krawat a ja sama ubralam sie za 87 zl :-D

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 16:52

My jednak musimy ciąć koszty niestety :D

My na chrzciny robimy liste prezentów. Wymyśliliśmy póki co huśtawkę, fotelik do samochodu (oczywiście nie drogi i pare osób się składa) i krzesełko do karmienia. Macie jeszcze jakieś pomysły? Nie chcemy kasy bo ona się rozpłynie, a to nam się przyda. ;)
chrzciny to duzy wydatek jest ale przy pierwszym dziecku to sie nie oszczedza tak tym bardziej ze to pierwsze chrzciny i nie wiadomo czy czasem nie ostatnie bo w zyciu roznie to bywa dlatego ja nie oszczedzalam choc wiadomo z kasa krucho ale jakos dajemy rade z meza pensji wyzyc. nie robimy w lokalu chrzcin to tez jakos to taniej wychodzi dlatego robiac w domu mozna sobie na wiecej pozwolic :-)

my listy prezentow nie robilismy i nie robimy nawet nam to przez mysl nie przeszlo... kto co przyniesie czy da Patrykowi to bedzie. kazdy prezent mile widziany. choc nie powiem fajnie jest o cos poprosic zeby kupili cos co sie przyda. nie glupi to pomysl :-)

Awatar użytkownika
mama2013
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 06 lip 2013, 09:53

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 16:59

No ja mam nadzieje, ze ruszy ta laktacja bo jednak co swoje mleko to swoje. Na początku spadał trochę z wagi, więc trochę się obawiałam tego ważenia, ale jest ok :D nawet położna pochwaliła.
No czas leci, leci .. ani sie obejrzymy a już biegac będą :D
Ja poród dobrze wspominam .. piej niż połóg. Zwłaszc za początek jak problemy były, infekcja się wdała i antbiotyk. No, ale juz prawie doszłam do siebie. Jeszcze do ginekologa na kontrole i jak powie, że wszystko ok to już będę spokojna :D acje, mąż

Ja już mam kreację, mąż też. Tylko synuś nie ma, ale z tego co widzę na allegro to tak samo cenowo wychodzi ;) my robimy chrzciny w domu .. na 15 osób .. wiejskie koryto się zamówi i wszyscy pojedzą :D No my zależy jaką mąż wypłatę dostanie jak taką jak teraz to będziemy mogli zaszaleć i go wystroić :D niestety żyjemy z jednej wypłaty + kredyt.

Co do listy prezentów.. każdy już się pyta co chcemy, więc to najlepszy pomysł, ale nie powiem .. głupio mi tak mówić co chcę .. nie jestem taka bezpośrednia. :)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość