Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

23 lip 2013, 15:22

mój też wisi na cycu... ja to bez wagi czuję że Tom przybrał ;-)

bobi meczy ryz ze sosem i czekamy na M.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

23 lip 2013, 15:26

czesc

mam nadzieje dziewczyny ze niedlugo moj Patryk bedzie trzymal juz ta glowke bo ciezko sie go bierze na rece kiedy trzeba mu jeszcze ta glowe trzymac bo on strszny klocek sie zrobil i zaraz rece bola od trzymania go a jakby juz trzymal glowe to zawsze inaczej dziecko by sie bralo a tak to trzeba jeszcze czekac :ico_sorki:

dobrze ze moj patryk przesypia mi noce to chociaz jak zombi nie chcodze i nie wstaje po nocach do niego tylko musze na max.pol godziny wstac i odciagnac mleczko i potem spowrotem spac :-)

ostatnio znowu mialam kryzys z mlekiem... ehhhhh ile to jeszcze razy bedzie taki kryzys to ja nie wiem... :ico_noniewiem: czasem mie to juz irytuje i mam takie mysli zeby juz przejsc na MM ale szkoda mi mojego Patryka wtedy bo wole mu dac moje z jednej strony mleko niz mdyfikowane bo jak mam malo mleka to wtedy raz mu daje MM i jak widze ze sie krzywi pijac je to az mnie serce sciska :ico_noniewiem:

shiva zdrowka dla dzieciaczkow!!! dobrze ze juz jestesice w domku.
pieknie przybiera na wadze :ico_brawa_01:

tibby ja caly czas jadlam serki homogenizowane waniliowe i do tej pory je jem i powiem Ci ze one nie zaszkodza dziecku wrecz przeciwnie mleczko bedzie bardziej tluste :-)

powiem Ci nawet ze ja jak odciagam mleko i zlewam do duzej butelki to widze kiedy jest tresciwe mleko a kiedy nie. taki kozuszek sie oddziela na gorze i im wiekszy to tym bardziej tresciwe mleczko. jak mi to bratowa moja mowila ze mleko po nocy i takie z samego rana jest najbardziej wartosciowe niz w ciagu dnia. ja to tez spostrzeglam po tym kozuszku. w nocy jak odciagam i nad ranem to kozuszek jest taki duzy ze hhoohoh... a w ciagu dnia taki maly. kawa inka z mlekiem tez daje to ze mleko jest tlusciejsze :-)

martuss moj Patryk nie chce lezec na boczku :ico_noniewiem: jak go klade to zaraz sie zlosci i placze marudzi i sam sie tak wierci kreci ze zaraz lezy na plecach i mimo ze ma podlozony koc za pleckami to tak potrafi sie wiercic ze i koc mu nie przeszkadza.

donatka fiu fiu pieknie wazy Mikus :ico_brawa_01:

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

23 lip 2013, 15:31

A tak moj smyk sobie smacznie spi w ciagu dnia :-)

Obrazek

spasowal mu ten lezaczek-bujaczek :-) po jedzeniu jak sie go kladzie do niego to odrazu usmiech jest na twarzy :-)

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

23 lip 2013, 15:43

Monika slodki Twoj Patryk :)

Jejku dziewczyny mam takie hustawki nastrojow dzisiaj. Zaparze sobie rumianek I zjem maliny.

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: wiosna-lato 2013

23 lip 2013, 22:55

Monika Ale slodki Twoj Patryczek.Moj Rasper tez uwielbia swoj bujaczek.Moj maly tez na poczatku bardzo sie zloscil na brzuszku i glowki zbyt sztywno nie trzymal,ale czeste odwracanie go na brzuszek pomoglo i jak mial 3.5mies juz trzymal ladnie glowke sztywno.
A teraz juz zaczyna sie podciagac do siadania,jak go karmie to przestaje ssac i podciaga sie zeby usiasc.a na brzuszek juz sie sam przekreca i nawet podlapal jak wrocic na plecki.
Bylismy dzis sie zwazyc i troszke mi ulzylo,bo Rasper przytyl wazy 7480 :ico_brawa_01:
Shiva jej zdrowka dla dzieciaczkow.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

24 lip 2013, 08:14

Witam

u nas od rana slonko tylko cos teraz sie zaczely jakies chmurki schodzic ale deszczu nie zapowiadali wiec mysle ze padac nie bedzie.
Dzis idziemy z Patrykiem na drugie szczepienie... juz sie zaczynam denerwowac i stresowac bo bedzie wielki placz :ico_noniewiem:
Dowiem sie tez jak przybral na wadze moj klocek :-) ostatnio jak bylam na kontroli z nim i go wazylam to bylo 26.06 miesiac temu praktycznie to wazyl 5 kg wiec teraz mysle ze juz z ponad 7 moze bedzie wazyc :-)

martuss my wlasnie staramy sie klasc Patryka przed kazdym karmieniem na brzuszek zeby cwiczyl glowke i tez tak nam kazala pani pediatra bo u nas jest problem z kupkami :ico_noniewiem: Patryk robi bardzo rzadko kupki raz na tydz. albo poltorej tyg. ostatnio zrobil w tamtym tyg. w poniedzialek i wtorek takie male i od tamtej pory nic cisza kupki nie ma tylko pierdzioszki odchodza takie smierdzace ze nos wykreca.

ostatnio jak Patryk lezal na brzuszku to tak podkulil nozki jak do raczkowania :-)
w ogole pcha ostatnio bardzo piastki do buzi i paluszki a slini sie nie milosirnie jakby mu szly zeby.... ale to za wczesnie jeszcze.

Pieknie Rasperek przybral na wadze :ico_brawa_01:

A jak tam inne mamusie sie maja i pociechy?

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

24 lip 2013, 08:23

witam :)

ja wczoraj usnęłam z Mikołajem przed 22 i się obudziłam, o 24.30 jak on się obudził na mleczko,

u nas słonko, Mikuś śpi, Szymek ogląda bajki, ja wstawiałam pranko, zaraz umyję włoski i na 10.30 idziemy do naszej pediatry, żeby zobaczyła Mikusia i pewnie nam da skierowanie na usg bioderek, potem pójdziemy do Biedronki na zakupy i po papierki na becikowe,
ja pamiętam , że Szymek nie chciał leżeć na brzuszku, ale im częściej go kładłam tym dłużej leżał :),
u Mikusia kupki są w dzień i w nocy :),

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: wiosna-lato 2013

24 lip 2013, 08:41

Fajnie czyta się o Waszych dzieciach i jak szybko przybierają na wadze.

Ja na wizycie miałam puls 139, dziecko 170 lekarz jak to zobaczył zaraz kazał zmienić dawkę na mniejszą nawet ryzykiem skurczy. Bardzo długo badał serduszko synka, ale wszystko oki. Spr małego wszystko wzorcowe, widoków 4 d nie było, bo dokładnie przepływy badał. Mały waży ok.2 kg. Ja po zmiejszonej dawce noc już przespałam dobrze. Następna wizyta 29.07, a później 19.08, bo lekarz na urlopie. Ale mały wczoraj dostał kolejną dawkę sterydy, więc wrazie czego jego płuca będą miały łatwiej i dalej leżymy teraz lekarz daje mi granice 34tc, a jak spytałam o 40 tc to powiedział, że nie chce pani zaraz straszyć, że jeszcze tyle czasu zostało. Teraz najważniejsze jak brzuch i szyjka zareaguje na zmiejszoną dawkę leku.

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Re: wiosna-lato 2013

24 lip 2013, 09:32

hej dziewuszki

U nas słoneczko piekne i zaczynają sie upały po 34 stopnie nie wiem jak to wytrzymamy :ico_noniewiem: Byłam z Milenka u pediatry dokładnie mała przebadała i nic niby złego sie nie dzieje bo płucka i oskrzela ma zdrowe itd ale ona mi nadal kaszle i kicha,ale katarku nie ma ani gorączki :ico_noniewiem: może ja coś zaczeło uczulac nie wiem :ico_noniewiem: i po jedzeniu bardzo charczy jej wszystko w płuckach tak jakby odkaszlnie i jest ok i tak w kółko,ale meczy sie biedaczka..dostałam skierowanie do laryngologa jak by jej to nie mineło za tydzień no i do neurologa,bo nie chce na brzuszku trzymać główki jak trzeba i lekarka stwierdziła,że moze ma za bardzo sztywne miesnie karku czy jakos tak :ico_noniewiem: a jak ją wezme np do odbicia to pieknie główke unosi i wogóle jak ja nosze to nie musze juz główki prawie podtrzymaywac bo sama ją już trzyma i nie kiwa sie za bardzo..no ale skierowanie z tym do neurologa bo nie trzyma glówki jak lezy na brzuszku,ja jeszcze z 2 tyg poczekam pokłade ja na ten brzuszek zrobie masażyk karku i zobaczymy dalej :ico_noniewiem:
Tibby na potówki polecam zrobic kąpiel w krochmalu,wszystko wyciągnie,ale to wszystko 3 dni takiej kąpieli i powinno pomóc :ico_oczko:
jenny dostałas juz kochana ten zastrzyk ?
shiva dobrze,ze pamietasz o nas,i smutno,że tyle musiałas przejść,ale najwazniejsze,ze juz wszystko jest dobrze :-)
Monika oby obyło sie dzis bez wiekszego płaczu my idziemy na 2 szczepienie dopiero 21 sierpnia i tez bedzie stres :ico_noniewiem: a Patryś slicznyyyy,te jego sliczne usteczka <zakochana> :ico_oczko:
ziolo jeszcze kochana troszeczke i zaraz bedziesz cieszyc sie maleństwem,wierze ci jak sie juz mozesz czuć :ico_sorki:
martuss brawa dla Rasperka :ico_brawa_01: i wogóle bardzo fajne imie :-D
Monika moja Milenka już od dłuzszego czasu pcha piąstki do buzi i sie slini :ico_noniewiem:
Donatka obys szybko załatwiła te papiery do becikowego bo ja musiałam 3 razy do nich jechac bo czegoś brakowało,a teraz to ja czekam na decyzje juz drugi tydzień :ico_sorki:
aa jenny teraz doczytałam,bardzo sie ciesze,że jest wszystko dobrze u was,jej jakbym czytała o sobie no mówie ci jota w jote,bedzie dobrze :ico_brawa_01:

A to moja malizna :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

24 lip 2013, 09:35

Jenny, a nie mówiłam, że ze "spokojem" dotrwasz do 32tc? To już jutro! Do 34tc też wytrzymasz.
Znam dziewczynę, której ciąża również od samego początku zagrożona. Malutka (bo ciąża z dziewczynką w brzuszku) ułożona pośladkowo i napierała strasznie na szyjkę. Lekarka mało szans dawała na utrzymanie ciąży. Modliła się, by wytrwała do min. 34tc. Zaś granica przesuwała się z tygodnia na tydzień i malutka zdecydowała się wyjśc na świat w 37tc. Zdrowa śliczna i piękna.
U ciebie tez tak będzie. Zobaczysz.
Fajnie, że lek zmniejszony. Sterydy na pewno są dużym zabezpieczeniem. 2kg! Woow! super!!!!!!!!

U nas nocka o wiele lepsza. Młody zasnął na dobre po 22. Obudził się chyba jakos koło 2 (chyba, bo nie patrzyłam na zegarek) i zaś po 6!!! I teraz od godziny już śpi. Ja muszę się ogarnąc jakos i może śniadanie zaliczę :P

A z gorszych wieści - walczymy z trądzikiem niemowlęcym. Cholerstwo jedne nie chce nas zostawic. Buzia w krostkach. same białe punkciki.. ble!

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość