PachnijPL
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:39

Re: SZATKA DO CHRZTU

19 maja 2013, 20:29

Proszę mi powiedzieć co jak dziecko było ochrzczone bez szatki? Chrzestna mojego syna zapomniała kupić szatki, okazało się dopiero w kościele także było już za późno i dziecko zostało ochrzczone bez szatki. Teraz non stop o tym myślę i zastanawiam się czy to coś może oznaczać, coś się może stać?? Wiem, że szatka powinna być!
Szatka to symbol. Jeśli jej zabrakło, nic ważnego się nie stało. Chrzest jest ważny ;)

Gambi
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2012, 09:49

Re: SZATKA DO CHRZTU

27 cze 2013, 12:30

Mam takie pytanie - czy chrzestna kupuje tylko szatkę do chrztu, czy po jej stronie jest także całe ubranko do chrztu?

Gambi
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2012, 09:49

Re: SZATKA DO CHRZTU

26 lip 2013, 11:54

Hmm.. chyba nie mam co liczyć na odpowiedź...

lilo

Re: SZATKA DO CHRZTU

26 lip 2013, 12:17

To jest zazwyczaj kwestia ustalenia między rodzicami a chrzestnymi - z tego co wiem co w różnych rejonach Polski są różne zwyczaje co do tego, ale ja np. dla pierwszego dziecka sama kupiłam i szatkę i świecę bo wiedziałam że chrzestni finansowo nie stali najlepiej.

Poczytaj sobie tutaj http://naobcasach.pl/forum/co-do-chrztu ... t1420.html

Jan124

Re: SZATKA DO CHRZTU

10 paź 2013, 17:13

Niekoniecznie
Biała szatka sybmolizuje czystość, niewinność, przynależność do Chrystusa. Po głównej ceremonii chrztu, następuje namaszczenie, po nim włożenie białej szaty (z reguły chrzestna podaje ją księdzu i to on ją zakłada), a następnie zapalenie świecy przez chrzestnego.
Ale szatkę można ozdobić samemu perełkami kryształkami koronką haftem itd.
lub zamówić w sklepie dewocjonalnym lub na internecie przez allegro ebay itd haftowaną lub drukowaną .
Nieco droższe (ostatno bardzo popularne) ale naprawdę ładne, subtelne i delikatne z motywami cyrkoni kryształkami łączone z koronką.

BajkoweUbranka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 27 lis 2013, 18:38

Re: SZATKA DO CHRZTU

27 lis 2013, 18:57

Jeżeli chodzi o szatkę do chrztu,czy generalnie ubranka dla dzieci,to warto zajrzeć także do nas,gdzie znajdziecie szeroki wybór oraz ciekawe promocje z okazji nadchodzących świąt:)

Celina
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 182
Rejestracja: 19 lis 2013, 21:52

Re: SZATKA DO CHRZTU

11 gru 2013, 22:00

U nas takie szatki są w sklepie z dewocjonaliami, moim zdaniem im prostsza tym ładniejsza.

delfinkidwa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2014, 12:10

Re: SZATKA DO CHRZTU

15 sty 2014, 12:29

też tak uważam, u nas na szczęście jest jedna, bardzo ładna, prosta zadbana szatka, która od paru lat wędruje po wszystkich nowonarodzonych dzieciaczkach w całej rodzinie ;)

wiernaFanka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 80
Rejestracja: 18 paź 2013, 11:37

Re: SZATKA DO CHRZTU

20 mar 2014, 13:46

Można ale nie trzeba :) a dla rodziców, którzy nie dysponują zbyt dużą ilością gotówki są nawet wypożyczalnie takich szatek, jedną mam nawet pod blokiem, ciekawa sprawa

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość