Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

16 wrz 2013, 21:18

Witam!

Ja dziś mam dzień spania i zaraz idę kimac póki Szymuś śpi.

Buziak

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

17 wrz 2013, 07:46

Zazdroszczę snu. Ja chodzę wiecznie niewyspana :/
Najpierw karmienie przed 3, potem pobudka o 6 i koniec spania.

Tom jeszcze zasmarkany. :/ Splywa mu wszystko i kaszle i sie budzi.

A jak u was?

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

17 wrz 2013, 08:00

Witam z ranka :-)

Dzieciaki na 7 do przedszkola dziś, ja jem śniadanko, młody śpi. Noc udana.

Zaraz idę na godzinkę jeszcze się do mężusia bo jest po nocce położyć się , poprzytulać i wstanę posprzątać, ugotować.

Miłego dnia.

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

17 wrz 2013, 08:22

Ja też nie wyspana, bo mały w nocy miał wzdęcia i nie mógł spokojnie spać.

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

17 wrz 2013, 08:42

witam

ja też nie wyspana :ico_spanko: , mały obudził się o 3 na mleko i do 4.30 nie spał, a wstaliśmy o 7, no i teraz właśnie zasnął, oczywiście na rączkach,
czy Wasze dzieciaczki też zasypiają na rączkach?
mąż po nocce, chwilę został z małym a ja na 8 zawiozłam Szymka do przedszkola,
Szymek smarknie od czasu do czasu, a Mikuś już lepiej, psikam i odciągam mu 3 razy dziennie i dużo tego nie ma,

jenny
bym Ci poleciła espumisan, ale on jest od 1mż(ja go dawałam od 3tż, ale w mniejszej dawce bo tak mi położna radziła), a spróbuj może dać herbatki koperkowej, a Ty karmisz piersią?
dobrze, że nas kolki minęły :ico_sorki: , już ponad 2 tygodnie mamy spokój, a myślałam, ze dłużej będziemy się męczyć,

Awatar użytkownika
Sosna
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3681
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:20

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

17 wrz 2013, 09:13

cześć i witam
Jenny, serdeczne gratulacje!! ja podawałam 5-10 kropel espumisanu, tylko chyba tak od 3 tyg, w nocy bo nad ranem bolało najbardziej.
tibby, dzieci w podpisie cuuuudne.
Monika, Patryk już taki duży :)
donatko, ja tak od 1,5 mies do 4 mies usypiałam F. w wózku, jadł co 2h, i co 2h był marudny i senny i wychodziło go tak 6 razy dziennie ululać. Wózek się sprawdził do momentu jak zasypiając płakał, ja urywałam sobie ręce i wykańczało mnie jego płakanie, zwłaszcza jak 4 rano on w łóżko ma problemy z zaśnięciem i trwa to 40 min, i kończy się płaczem. wtedy położyłam go na łóżku, na boku, smok, pieluszka na przód przed buzią, a ja siedząc na fotelu podrzucam mu delikatnie pupką. 10 min i śpi, a czasem marudzi i płacze, niby się układa ale coś tam znowu. Mam też karuzele i obecnie najczęściej z szumem morza zasypia :) Jeszcze teraz 4 razy w dzień go muszę ululać. Moja koleżanka na rękach usypiała, już często ona płakała ze zmęczenia.

jak czytam jak Wasze dzieci długo wytrzymują nie jedząc, szok, Ja dawałam mies temu kaszkę sinlac wieczorem, ale to nic nie pomogło, jedynie z 7-8 kup dziennie (nawet w nocy przebieranie) zeszliśmy to 1,w nocy chciał jeść co 4h 2 razy a potem o 6 rano. Potem chyba brzuszek nocami go bolał i jak nie było kupki w dzień to przerwałam podawanie i spał i miał 5h przerwy RAZ, a potem 3h i 3h i już ranek.No a od 3 dni je w nocy co 2h. Pierwszej nocy próbowałam go przekonać, żeby jeszcze pospał i podawałam smoka to jedynie siebie wykończyłam, bo byłam totalnie niewyspana. A, i jeszcze wieczorami je co 1h, np dostaje o 17stej, potem daje mu albo kaszkę, albo dałam mu ostatnio jarzynowej gerbera zjada po pół słoiczka, ale po pół godz pierś, po jedzeniu lekko odżywa i jak mija 3 - 3,5 h jego niespania zaczyna być marudny i dostaje znowu jeść, bo inaczej syrena przy zasypianiu, śpi, ale co 1h czy 1,5 h pobudka, oczy jak 5 zł i jeść. bleah I jeszcze nie napisałam, żę butelki i mm się nie tknie. Zaciska dziąsła i leje się wszystko bokami, długo wytrzymuje ja z nim cuduje, ale ani kropli nie przełknie :) No i próbowałam innej butelki ale nic. Mam inne smoczki takie "od 6mies' i może wtedy coś się zmieni. Daje NAN, może on mu nie smakuje. Nie wiem, na razie nie będę kolejnych butelek kupować, ani innych mm, Miałam parę nocy, że zjadł ok 22, a potem 2-3 rano i od 6stej i wtedy jest ok, ale tak to jestem wykończona.
właściwie przy piersi zupki i kaszki powinno się zacząć po 6mies, jedno co to jarzynowa smakuje mu bo znika, a kaszkę to muszę tą samą podaną porcje 4-5 razy wlewać do buzi

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

17 wrz 2013, 15:27

Monika, zamrażaj. Albo rob kaszki na mleku swoim.
A powiedz mi orientowalas sie jak to jest z wprowadzeniem glutenu u takich maluchów? Od kiedy sie go podaje dzieciom na mm?
jak bym robila kaszki na swoim mleku takie na gesto to juz w ogole Patryk to chyba by mi jadal tylko ze 2 - 3 razy dziennie :ico_sorki:
a kiedy wprowadza sie gluten to jeszcze nie pytalam pediatry tym bardziej ze moj nie pije MM wiec ja mu dopiero wprowadze moze jak pediatra zezwoli bo tak sama to tez nie chce.

Mam ostatnio problem wlasnie z jedzeniem Patryka bo bardzo malo mi je :ico_sorki: ja mam tez mleko bardzo tluste bo taki kozuszek sie oddziela gruby ze szok :ico_szoking: i moje mleko takie zolciutkie jest jak nie wiem... !
wczoraj Patryk jadl mi w ciagu doby 5 razy tylko mleko i to roznie raz zjadl 140 raz 160 a nie kiedy nawet mniej od 80-100. w ogole wczoraj dalam mu mleko o 18 i potem dopiero o 24:30 jadl bo jak go wykapalam po 20 i chcialam zeby zjadl o 21 mleko to on nie chcial wiec polozylam go spac do lozeczka moment zasnal bez kolysania i na mleko wstal dopiero wlasnie o 24:30 to od 18-24:30 jest przeciez 6,5 godzin :ico_szoking:
dzisiaj jest to samo... nie chce mi jesc Patryk. jak dostal mleko o 24:30 (160ml) tak nastepne potem dopiero o 5:30 (150 ml) no i dawalam mu tez po 8 rano ale zjadl mi tylko 60 ml i od 8 do 14 wytrzymal bez mleka nie chcial jesc nie wolal ani nic spal caly czas i jak o 14 niedawno mu dalam to zjadl tylko 80 ml :ico_noniewiem:
dzis tez jedna kupka byla mala...
sama juz nie wiemc zego moj Patryk tak teraz malo jada mi :ico_sorki:
czy moze rzeczywiscie moje mleko jest takie tluste ze nie potrzebuje wiecej jesc i dluzsze przerwy robi sobie miedzy karmieniami ...

donatka moj patryk na poczatku mi zasypial na rekach ale jak lezal na podusi jak go kolysalam to wtedy tak zasypial ale potem to jak dostal ten lezaczek - bujaczek to w tym go usypiamy. wlacza sie mu melodyjke i wibracje i noga sie kolysze lezaczek i on sie buja w nim i sam tak zasypia. mruczy sobie pod nosem czasem sie pobawi zabawkami co mu wisza przed oczami i raz dwa spi :-)
powiem ze to jest fajna rzecz taki bujaczek- lezaczek bo nie musze go usypiac na rekach :-) ja zreszta teraz nie mam tez po kapieli problemu zeby mi Patryk spal bo wie ze jak jest wykapany to potem sie je mleko a jak nie chce mleka to poprostu klade go do lozeczka i on juz wie ze trzeba isc spac i sam zasypia bez niczego :-)

sosna no moj Patryk jak na 5 mies. dziecko to sama sie dziwie ze nie raz portafi wytrzymac bez jedzenia 10 h :ico_szoking:

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

19 wrz 2013, 10:17

A to nasz cud Bożo Narodzeniowy, Tomek.

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

19 wrz 2013, 11:12

jenny jeszcze raz gratuluje. Teraz jestes chyba najszesliwsza mama na swiecie Prawda?

A ja cos bez energii dzisiaj. Zrobie sobie sok z burakow. Moze cos doda mi energii, bo padam. Wogole jakas rozkojarzona jestem.
Anthony zlote dziecko :)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

19 wrz 2013, 19:54

Jenny ale mały przystojniak :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość