szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

27 lis 2013, 11:37

A co u was bylo??
Moja Lila ma AZS gdy miała miesiąc się zaczęło.Najpierw chrostki na buzi i wyglądały dla mnie jak może potówki ,nie przywiązywałam większej wagi.Potem stwierdziłam że może po mandarynkach wyszło jej bo ja jadłam. Ale z czasem bardzo krótkim sie to nasilało bardzo. Nie mam żadnego zdjęcia z tamtego okresu ponieważ Lila nie miała buzi . Cała była jedna wielka rana bo ona się drapała strasznie. Strupy i gołe ciało miała dosłownie na całej buzi.Ludzi jak to widzieli to się za głowy łapali i patrzyli na mnie jak na wyrodną matkę co ja robię. Pediatrzy nic szczególnego nie robili tylko maści sterydowe przepisywali a to był wielki błąd bo to nic nie daje ,nie leczy tylko zalecz na czas smarowania maścią a po odstawieniu problem szybko wraca i jest jeszcze gorzej.Dopiero poszłam do alergologa z nią w wieku hmm 4 miesięcy może albo ciut wcześniej i zrobiła jej testy takie naklejane.,Wyszło co ja uczula czyli wszystko co zawiera mleko krowie i produkty krowie , białko jaja kurzego,orzeszki ziemne i pszenica.Gdy ja to odstawiłam bo karmiłam piersią i zaczęłam intensywnie nawilżać troszkę się poprawiło.Ale sterydami mi zabroniła smarować, chyba że stan by był już naprawdę zły. Teraz jest dobrze ale cały czas pilnujemy się z dietą.Wczoraj zjadła odrobinę czekolady gorzkiej która zawiera mała ilość tłuszczu mlecznego i już koło buzi jest wysypana.
Liczę na to że jej to z wiekiem minie a jeśli nie to odczul;anie że pomoże. Jest to bardzo uciążliwe bo gdziekolwiek jedziemy muszę gotować w domu dla niej specjalne jedzenie i brać na wyjazd. A co będzie jak pójdzie do przedszkola tam jest stołówka , dzieci jedzą a ona nie może masę rzeczy jeść.
Kotlet opanierowany w jajku już odpada bo ja nawet taka ilośc uczula mocno.
dawalam smoczka ale jakos pospalysmy :ico_oczko:
A właśnie jak u was z smoczkami ?
Moja nie tyka go i już.No czasem próbuje choć rzadko jest potrzebny ale nie ma mowy . Może 2 razy sie udało na chwilę gdy byłyśmy na spacerku że wzięła.

Pogoda u nas jest nawet nawet.Słoneczko świeci wiec może później mała na balkon wystawie bo w południe Lila ma drzemkę i nie mam jak wyjść.

Moniczka1
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2013, 11:35

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

27 lis 2013, 11:43

Sweetaśne foteczki <3

Awatar użytkownika
lala
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1007
Rejestracja: 11 lut 2008, 01:23

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

27 lis 2013, 13:32

ANTEK ma takie drobne czerwone krostki z żółtymi końcówkami od soboty. Wydaje mi się że cały czas tyle samo. Raczej go nie swędzą bo nie drapie.Na początku myślałam że to może od tego że czasem mu się uleje.Jutro się dowiem bo idę do pediatry . Oby postawiła trafną diagnozę.

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

27 lis 2013, 16:16

Lala to bedzie prawdopodobnie ten tradzik :ico_oczko:


Szkieletorek biedna Lilcia :ico_olaboga:

My Wrocilismy z kontroli lekarskiej,
Wiecie jaka ze mnie zaj,ebista matka?? :ico_szoking:
Nie zauwazylam ze moja corka ma znieksztalcona glowke z tylu :ico_olaboga: :ico_noniewiem: Dopiero jak mi lekarka pokazala ta asymetrie to szoku doznalam hehe, z jednej strony bardziej plaska niz z drugiej... :ico_olaboga: Super po prostu...gdyby mala nie miala tyle wlosow to na pewno bym zauwazyla a tak dotykajac ja nie widzialam tego... :ico_noniewiem:
No ale nic, zamowilam wlasnie poduszke(podobno od niedawna znowu wraca sie do poduszek , szkoda ze mnie pielegniarka na pierwszej wizycie domowej o tym nie poinformowala, ale nic, poduszka do piatku powinna dojsc, a jak nie bedzie poprawy to dostaniemy skierowanie na rehabilitacje..

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

27 lis 2013, 18:15

Leona Tomek też ma asymetrie, bo wybrał sobie prawy bok i też pilnuje blokuje pieluchą, aby nie leżał na prawym boku, mało to daje. No i też tego sama nie zauważyłam, że już główka ma inny kształt.

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

27 lis 2013, 18:19

Ja mam nadzieje ze jeszcze cos da sie z tym zrobic :ico_sorki:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

27 lis 2013, 20:01

Ja mam nadzieje ze jeszcze cos da sie z tym zrobic :ico_sorki:
Leona twoja jest jeszcze taka malusia że to się naprawi.Moja Lila miała bardzo długo no nie pamiętam dokładnie który miesiąc ale bardzo duza juz była i miała zniekształcona główkę bo wolała oczywiście prawy bok.Ale z czasem , gdy pilnowałam w miarę tego by leżała na drugim tez się poprawiło i śladu nie ma teraz po ty,m
Martysia tez woli prawy bok choc nie tak jak z LIla bylo, jednak pilnuje teraz bardziej tego bo z Lila bylo to bardzo widoczne i wyglądała jak chora jakaś.

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

27 lis 2013, 21:30

Leona o jakiej poduszce piszesz jakieś specjalnej? Też wydaje mi się, że nie jest za późno.

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

27 lis 2013, 21:42

Nie, to zadna specjalna poduszka, po prostu dostosowana dla takich maluchow :ico_oczko:
No i mozna jej uzywac tylko do czasu az dziecko nauczy sie przewracac na brzuch, wtedy poduszke trzeba zabra :ico_oczko:

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

28 lis 2013, 09:43

Hej. Witam żyjemy - chociaż ja ledwo, bo Lenka zasypia ok 1-2 w nocy- no ale w dzień grzeczna jest.

Leona no a na brzuszku nie lubi Maja leżeć? Moja Lenka miała bardzo czubatą główkę a wczoraj zauważyliśmy, że już się zrobiła okrąglutka.

Szkieletorku jak sprawy z domem?U nas sprawdziłam chyba z 5 różnych smoczków i w końcu trafiłam. ALe za dużo nie ssie, w sumie to zależy od dnia.

Jenny a nie macie zaleconej rehabilitacji? Nasza rehabilitantka bardzo ostrzega przed "upodobaniem sobie " jednej strony - ale na ten temat na pewno Kamilka sporo może powiedzieć.

Lala i co z tymi krostkami - u Lenka jeden ped. powiedział, że to trądzik a drugi, że skaza :ico_puknij: ale to chyba jednak trądzik był, bo już zeszło i ma ładną buźkę.

Kamilka polepszenia humoru życzę.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość