szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Lato i Jesień 2011

27 lis 2013, 22:30

U nas z pobudkami to jest tak że Lila rano i południe zawsze wstaje sama .Otwiera sobie drzwi od swojego pokoju ,potem do naszej sypialni mówi ,, cześć,, a potem dostajemy buziaczka ,wskakuje do łóżka i jeśli jest tatuś to wariują przez około godzinkę a gdy tata jest w pracy to ja chwilkę się z nią przytulam i często tez czytam bajkę którą mi przyniesie.
W nocy raczej woła mnie gdy się obudzi. Rzadko się zdarza by wyszła z pokoju i do nas przyszła .

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

Re: Lato i Jesień 2011

28 lis 2013, 10:08

ja sie balam, ze jak Kala bedzie miala swoje duze lozko, to bedzie wychodzic jak sie przebudzi i sie uderzy o cos po ciemku itp, ale nie, ona sie przebudza i wola, albo placze, zazwyczaj chodzi o mleczko (dopija ta reszte co nie dopila przed snem) i spi dalej, a jak sie przebudza czesciej to wystarczy, ze ja utule, poloze sie na chwile kolo niej i zasypia spokonie, wtedy ja ide do siebie..
dla mnie opcja brania dziecka do siebie nie wchodzi w gre, bo ja jestem mega niewyspana, wiec juz budzenie sie do Kali jest na tyle meczace, ze jestem niedospana, a wstaje nad ranem do pracy, takze jeszcze gniezdzenie sie z dzieckiem w lozku, byloby masakra :ico_olaboga: choc nie mowie, Milence zdazy sie, ze jak jakies koszmar jej sie przysni, to mnie wola i jak jej nie wezme do siebie to wtedy nie umi zasnac i zazwyczaj sie rozplacze, bo sie boi, i wtedy musze ja wziac, bo jest mi jej zal i nie chce, zeby jakies traumy przez mnie miala, ale to na prawde sporadycznie...

takze inia, ja twoja frystracje rozumie i wspolczuje, ale wydaje mi sie, ze troche na wlasne zyczenie to masz, niestety konskwencja jest potrzebna, nawet jak nie ma lozeczka to jednak swoje miejsce do spanie ma, trzeba mu przegadac, bo jak sie urodzi malenswto nie chce krakac, ale mozesz miec przejechane :ico_noniewiem: a te mietolenie wlosow to taki nawyk, jak smoczek, dla bezpieczenstwa, moze kup mu jakas maskotke z dlugimi uszami, zeby sobie cos mietolil, powiedz, ze cie to boli i nie chcesz zeby tak robil :ico_noniewiem: tylko stanowczo i konsekwetnie :ico_noniewiem:

zazdroszcze wam, tym co maja spokojna sytuacje mieszkaniowa, i powiem szczerze, ze ja bede chciala, zeby moje dziewczyny, kazda poszla na swoje na poczatku, uwily sobie gniazdka, a majatek potem do podzialu, bo u mnie siostra najstarsza ma wlasne mieszkanie, brat wybudowany dom, a mi mowiono, ze ja zostane na domu, bede sie opiekowac mama, no to wyremontowalam sobie mieszkanie, pomagam w utrzymaniu domu, ale jednak to nie jest moje, gdybysmy mieli sprzedawac kiedys ten dom, to ja jakby nie mam dokad pojsc, a za swoja 3 czesc raczej mieszkania nie kupie, takze najpierw niech kazdy na swoje, a potem podzialy, zeby byl spokoj i sprawiedliwie :ico_noniewiem:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Lato i Jesień 2011

28 lis 2013, 14:07

jak sie przebudzi i sie uderzy o cos po ciemku itp
Moja ma chyba latarki w oczach. Ostatnio podeschliśmy do rodziny wieczorem .Położyłam mała spać.Jak zwykle wy zamykałam pokój jej i do przedpokoju również.Po jakimś czasie się przebudziła i po ciemku otwarła 2 drzwi i zeszła na dól do dziadków.Nigdzie nie świeciła światła choć potrafi.Ja bym na pewno rozwalony już miała noc bo ja ślepa jestem .
W nocy czasem bardzo rzadko się zdarza że do nas przychodzi po ciemku , ja to się wtedy zawsze przestraszam bo ona jak duch chodzi .
moze kup mu jakas maskotke z dlugimi uszami, zeby sobie cos mietolil
Znajoma kupiła maskotkę ulubione zwierzątko i do niej dała wstążkę i dziecko do dziś ją miętoli.

Inia ja trzymam za ciebie kciuki i twoja silna wole bo konsekwencja działa cuda ale niestety nie jest to łatwe.Też mam z jedna rzeczą problem by być konsekwentna a tobie niedługo urodzi sie 3 dzidziuś i takie sytuacje nie będą ci pomagać.

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

Re: Lato i Jesień 2011

28 lis 2013, 15:40

Muszę się zgodzić z wszystkim co piszecie. Sporo w tym mojej winy. Jednak teraz (tzn. gdy się chłodniej zrobiło), nie mam serca zostawiać Piotrka na tym materacu na całą noc... on marznie od podłogi, bo się odkrywa, w lecie było inaczej. Także łóżko to konieczność. Coś wykombinuję na pewno, bo wiem, że po porodzie może być ciężko.

O lalce z długimi włosami też już myślałam :ico_oczko: najlepiej by było gdyby miała włosy jak barbie, ale była szmaciana, ciężko coś takiego znaleźć, może gdzieś widziałyście?

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

Re: Lato i Jesień 2011

28 lis 2013, 23:38

Inia wytrwałości w eksmitowaniu Piotrusia z łóżka :) Antoś odkąd ma swój pokój i dorosłe łóżko zaprzestał wędrówek. A pościel w stacyjkowo tylko potwierdziła, że "fajne jest to nowe łóżko" :)

Antoś rano woła"maaamo wyspałem się juz":) przychodzę do niego i czytamy, albo mi coś opowiada:)

Kupiliśmy dziś butki zimowe Antosiowi:) Do tej pory chodził w ciepłych jesiennych. Przymierzal i bajerował panią w sklepie:)

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

Re: Lato i Jesień 2011

29 lis 2013, 17:57

martasz, wiem, że u takiego 2-latka ciekawa pościel, ładne łóżko, poduszka z ulubionym motywem może zdziałać cuda. Na pewno by się cieszył i był dumny.

A twój Antoś niezły jest :-) już się nie mogę doczekać kiedy mój Piotruś się rozgada, ciężko u niego z mową, Tusia w jego wieku mówiła dużo więcej.

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

Re: Lato i Jesień 2011

01 gru 2013, 12:59

ja planuje kupic na swieta dzieciom jakas fajna posciel..Kala dostanie z Dorą a Mila pewnie by sie ucieszyla z Eqestia Girls, pytanie czy uda mi sie takie kupic :ico_noniewiem:
ale szczerze powiedziawszy ost kupilam im w serduszka, dwie takie same i bardziej chca pod nimi spac, niz pod tymi z kucykami pony :ico_noniewiem:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

Re: Lato i Jesień 2011

02 gru 2013, 16:38

martasz Alanek dostał narzędzia. Oh jaki szczęśliwy bo mówi że jest jak tatuś złota rączka ;-). Z wkrętaką to spał dwa dni. A od wujka dostał farmę z traktorem i innymi gazetami i też bardzo mu się podoba ;-)

inia każde dziecko ma swój czas na wszystko. Alan też długo pojedynczymi slowkami się komunikowal. A przed 2 rokiem jak się rozgadał to się mu teraz buzia nie zamyka ;-).

ladybird u nas pościel w samochody z bajki auta i mysza miki króluje wiec poluje na jakąś fajna. Większość fajnych z najróżniejszych bajek w smyku znajdziesz ;-)

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

Re: Lato i Jesień 2011

07 gru 2013, 22:37

Nina z zestawu narzędzi to każdy prawdziwy facet się ucieszy, nawet mały ;)

a co tu tak cicho? Jak po mikołajkach? Co dzieciaczki dostały? Zadowolone? :) A jak zabawy na śniegu? Były już sanki i bałwanki? U nas istny śniegowy szał od wczoraj :)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

Re: Lato i Jesień 2011

08 gru 2013, 10:22

u nassniegu nie ma i nawet mnie to cieszy, jakoś nie tęsknię ale fajnie popatrzec na zdjecia z rodzinnego miasta:)
Nasze młode tylko czekoladki dostali, takie niby w kształcie mikołaja, bałwanka, bąbek ale ucieszone i cora mówi "mama widzisz, grzeczni byliśmy bo Mikołaj byłu nas" no i Furby przyszedł i póki co powiem wam mi sie podoba choć wciaz uważam , że cena nie jest adekwatna no oby i dziecie było zadowolone.

inia jak sie czujesz??

szkieletorek co u ciebie, jak dziewczynki???

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość