Awatar użytkownika
Maryna30
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 155
Rejestracja: 16 lip 2013, 12:14

Re: Podróże z dziećmi

19 lip 2013, 17:46

Ja zwykle wyjeżdżam na wakacje z siostrą i jej dziećmi. W tym roku wymarzyliśmy sobie wyprawę do Chorwacji, ale przerażało mnie to, że być może takie maluchy (2 i 3lata) są za małe na tak dalekie wyprawy. Póki co dopiero zbieramy opinie i jesteśmy jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji, ale właśnie w międzyczasie znalazłam takiego bloga podróżniczego (generalnie sporo interesuję się turystyką, więc mam całą listę ukochanych blogów :) - nazywa się tasteaway (nie wklejam linka żeby nie spamować, ale wystarczy że wpiszecie nazwę w wyszukiwarce) i opisuje historie rodziców podróżujących właśnie z takim dwulatkiem. Czy wyobrażałyście sobie, że takie małe dziecko można bez problemu zabrać np. do Tajlandii? :) Dla mnie brzmi to niesamowicie, jestem pełna podziwu, choć z drugiej strony okazuje się, że przy odpowiedniej organizacji to naprawdę jest łatwiejsze niż by się wydawało :)

Kreat
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2013, 10:31

Re: Podróże z dziećmi

26 lip 2013, 13:58

My właśnie po raz kolejny wyjeżdżamy z naszym bobaskiem. Tym razem za cel obieramy Czeladź i Hotel Rycerski! Będzie czad! Już nie mogę się doczekać. Trzeba naładować akumulatory ;)

Awatar użytkownika
Maryna30
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 155
Rejestracja: 16 lip 2013, 12:14

Re: Podróże z dziećmi

26 lip 2013, 14:03

Kreat i czym się inspirujecie wybierając się w taką podróż? Zaglądacie właśnie na blogi z poradami itp? Co sprawdzacie przed podróżą i jak się do niej przygotowujecie?

Kreat
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2013, 10:31

Re: Podróże z dziećmi

29 lip 2013, 13:22

To zależy od miejsca docelowego. To właśnie miejsce determinuje w sposób, w jaki będziemy spędzać czas w danym miejscu lub regionie. Staramy się opierać na opiniach znajomych, ewentualnie przeglądamy opinie w internecie. Teraz zależało nam, aby lepiej poznać Śląsk i okolice. Hotel Rycerski, to z kolei ciekawość przed czymś nowym i niesztampowym.

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Podróże z dziećmi

29 lip 2013, 13:50

Maryna w punkt trafiony ten Taste Away! Naprawdę się ubawiłam czytając jak krok po kroku obalają mity dotyczące dalekich podróży z maleństwem :D Przy okazji znalazłam parę pomysłów na to, gdzie wybrać się z dzieckiem tu u nas, w Polsce. Swoją drogą ciekawe czy rzeczywiście tak jest w tych miejscach, jak piszą. Byłaś może? A może jakaś inna forumowiczka? Jakieś opinie?

Awatar użytkownika
Maryna30
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 155
Rejestracja: 16 lip 2013, 12:14

Re: Podróże z dziećmi

30 lip 2013, 14:37

Kreat, to opisz ten Hotel Rycerski jak już wrócicie, nigdy nie byłam i jestem ciekawa :)

veryAnka, tak, to prawda, ich opisy naprawdę często są bardzo zabawne :) Tak, ostatnio byłam w The Granary we Wrocławiu (http://www.tasteaway.pl/2012/02/20/a-z- ... e-wroclaw/) i rzeczywiście - zupa z prawdziwków i sernik chałwowy wymiatają! :) Niedługo wybieram się na Suwalszczyznę i na pewno również skorzystam z ich rekomendacji - zawsze to inaczej, gdy przed podróżą można obejrzeć fotki danego miejsca i poczytać recenzje z miejsc noclegowych czy restauracji, przynajmniej wiadomo na co się nastawiać i co warto wybrać.

szpilki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 04 lis 2013, 13:37

Re: Podróże z dziećmi

23 sty 2014, 17:31

Ja z doświadczenia mogę polecić Gdańsk :) Mnóstwo atrakcji dla maluchów tam jest, na pewno się nie będziecie nudzić.
Tu przykładowy nocleg: http://www.accorhotels.com/pl/hotel-052 ... ndex.shtml . W takim hotelu wypoczną i dzieci i rodzice ;)

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Podróże z dziećmi

26 sty 2014, 18:26

Ja kieruję się głównie opiniami znajomych - zawszę się ich pytam gdy planuję wakacje ;)
W zeszłym roku na przykład byliśmy w Świnoujściu. Zarówno nocleg jak i miejscowości poleciła mi moja dobra znajoma. Miasto przepiękne ale najbardziej byliśmy zadowoleni z apartamentu, który wynajęliśmy.
Było to osobne mieszkanie ( do czego średnio na początku byłam przekonana) ale teraz wiem, że dobrze zrobiliśmy. Ta forma daje o wiele więcej wygody, prywatności i oszczędności niż pokój w hotelu czy pensjonacie. No i wypoczywaliśmy w bardzo fajnych warunkach ponieważ mieszkanie było wygodne i komfortowe ;) Zarezerwowaliśmy je na stronie BalticHome.pl - jakbyście kiedyś wybierali się w te rejony to możecie sobie przejrzeć ich mieszkania. Są tam do wynajęcia te w Świnoujściu i w Międzyzdrojach.
Trzeba się niestety liczyć z koniecznością zapłaty kaucji - moim zdaniem te 400 zł to trochę dużo ale z tym już trzeba się pogodzić.
Poniżej foty naszego mieszkania:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
olivka1985
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 03 lut 2014, 20:33

Re: Podróże z dziećmi

20 mar 2014, 20:07

Dla mnie Gdańsk jakoś za głośny jest... Od 3 lat wybieramy pomorze środkowe. Może mało oryginalnie, ale zawsze jest to Darłówko:) Zatrzymujemy się co roku w Ośrodku Wczasowym "Bartek". Dzieciaki mają fun, bo dużo maluchów tam przyjeżdza. Blisko morza, plaże szerokie i pyyszne jedzonko w ośrodku. Ceny też przystępne. W tym roku też tam się wybieramy;)

mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: Podróże z dziećmi

08 sie 2014, 09:45

My w tym roku jesteśmy już po wakacjach. Byliśmy nad morzem i było super:) Za rok mamy zamiar jechać do Pragi do której mamy 900 km. Zastanawiam się czym zająć moje dzieci podczas podróży... Macie jakieś pomysły? Ja myślałam o tym by włączyć im na laptopie lub tablecie grę strategiczną np tą http://dogry.pl/command-and-conquer-tiberium-alliances Co o tym myślicie?

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość