Awatar użytkownika
mamatoja
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 24 maja 2011, 10:24

Re:

23 paź 2012, 14:08

Kupiłam sobie steper i staram się na nim ćwiczyć 3 razy w tygodniu godzinę, jak mam czas to więcej, mam nadzieję, że to wystarczy ;)
Podziwiam że masz tyle samozaparcia żeby robić to w domu...

Ja chodzę 4-5 razy w tygodniu.

Awatar użytkownika
niki
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:36

Re: sport - jaka intensywnosc?

03 lut 2013, 17:49

Temat nieco zaśniedziały, ale co szkodzi odświeżyć. Otóż prócz tego czemu ma służyć taki trening, należy też ocenić swój stan początkowy. Np. panie z nadwagą nie powinny forsować stawów, zwłaszcza skokowych i kolanowych. Pani po ciąży mogę je (stawy) mieć wręcz osłabione- odwapnione i z degeneracją chrząstki. Jeśli więc odczuwacie jakieś skrzypienie, strzelania, bóle, to warto sobie pomóc suplementem diety z kolagenem typu II, który odpowiada za regenerację chrząstki. Osobiście mogę polecić Vital3, który jest tańszy od innych znanych mi specyfików o ok. 30-40%. No i pomaga. Dopiero po wzmocnieniu stawów warto się oddać intensywniejszym ćwiczeniom.

gamma
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 18 kwie 2013, 09:11

Re: sport - jaka intensywnosc?

18 kwie 2013, 14:45

czy jeżeli zaczniemy od trzech razy w tygodniu, to z upływem czasu można zwiększyć częstotliwość treningów, czy lepiej je po prostu bardziej urozmaicić?

IwonaWaleczko
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 28 maja 2013, 11:52

Re: sport - jaka intensywnosc?

29 maja 2013, 19:59

Najlepiej jest ćwiczyć 3 razy w tygodniu co 2 dzień tak by też mieć czas na regenerację. W zależności jakie ćwiczenia wykonujesz to czas jest różny. Jeśli biegasz to przynajmniej godzinę czasu bo do 40 minut spalasz glikogen z mięśni a dopiero po tym czasie zaczynasz spalać tłuszcz z organizmu :) Inaczej jest gdy biegasz z samego rana na czczo to glikogen spalasz już do około 25-30 minut i wystarczy biegać 40 minut :)

ForPro
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 13 gru 2013, 16:50

Re: sport - jaka intensywnosc?

13 gru 2013, 17:16

Z całą pewnością nie można przesadzić jeżeli chodzi o intensywność uprawiania danego sportu,myślę że taki trening połączony z dietą 3 razy w tygodniu wystarczy. Mięśnie muszą mieć też czas na regenerację i odpoczynek aby zmniejszyć ryzyko kontuzji.

Awatar użytkownika
kwiateczkowa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 02 gru 2013, 16:30

Re: sport - jaka intensywnosc?

27 gru 2013, 12:08

Można ćwiczyć 6 czy nawet 7 razy w tygodniu ale żeby miało to sens i żeby przynosiło to efekty współmierne do poświęconego czasu trzeba treningi urozmaicać. Dla dobrych efektów sesje ćwiczeń które robimy muszą być intensywne(mówię teraz o treningach typu Ewa Chodakowska). Jeżeli jednego dnia zrobiłyśmy taki trening to na następny dzień można wybrać się na bieg długodystansowy i tak naprzemiennie! Można też alternatywnie biegać krótko i intensywnie czyli tzw. sprinty ;)

Awatar użytkownika
sekretpiekna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2014, 00:43

Re: sport - jaka intensywnosc?

10 lut 2014, 00:47

zdrowa dawka sportu to dobre :D

GoldClinicpl
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2013, 11:13

Re: sport - jaka intensywnosc?

10 lut 2014, 17:51

Zgadza się,ja akurat lubię rower i biegi,sprawia mi to dużo przyjemności i polecam każdemu taki poranny bieg,od razu człowiek czuje się lepiej,zdrowiej.

szpilki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 04 lis 2013, 13:37

Re: sport - jaka intensywnosc?

10 lut 2014, 21:03

Dwa razy w tygodniu chodzę na aerobik i raz na siłownię.
Myślę ,że to wystarcza :)
Aa, no i jeszcze praktycznie codziennie gram w to: http://dogry.pl/goalunited, ale nie wiem, czy taki sport też się liczy :P

Awatar użytkownika
donia1985
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 20 kwie 2013, 22:14

Re: sport - jaka intensywnosc?

06 maja 2014, 22:49

ja 4 - 5 razy w tygodniu jeżdżę na rowerze tak k. 20 km i 1-2 razy w miesiącu w trakcie weekend 'u robię dłuższą wycieczkę :)

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość