veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

07 maja 2014, 21:22

A wiecie, że ja sobie ten espumisan wypróbowałam w końcu? Nie wiem, czy Wam mówiłam. No... w każdym razie mogę jako kolejna osoba potwierdzić, że działa i rzeczywiście szybko pomaga. Noszę asekuracyjnie saszetkę z granulkami. Zwłaszcza w te kobiece dni.. :)

CZarna_Ofca
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 07 wrz 2010, 20:20

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

08 maja 2014, 19:55

z tego co wiem to espumisan jest zbawienny dla kobiet w ciąży, kiedy pojawia się dużo gazów, wzdęcia. Jest bezpieczny dla płodu. Usuwa uczucie cięzkości

irena
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 06 lut 2014, 19:35

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

10 maja 2014, 21:49

Jak sięgam wstecz, to muszę przyznać, że pamiętam wiele takich sytuacji, w których miałam mega problem z mega wzdęciami. A będąc na studiach to już notorycznie się zdarzało: zła dieta, brak ruchu i mieszkanie w małej klitce z lodówką w pokoju.

CZarna_Ofca
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 07 wrz 2010, 20:20

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

11 maja 2014, 20:19

jak mi się skończy ten w w tabletkach to kupię ten easy. A nie trzeba popijać go?

CZarna_Ofca
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 07 wrz 2010, 20:20

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

10 cze 2014, 14:18

Loko ja stosowałam espumisan w granulkach, a teraz kupiłam sobie espumisan easy . Tu masz wiecej inrofmacji na temat tego leku http://www.espumisan.pl/wybierz-espumis ... isan-easy/

Ja polecam, bo szybko przynosi ulgę. Zastanów się tez co może byc przyczyną wzdęć i gazów :-)

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

12 cze 2014, 11:39

Nie mialam pojęcia, że Espumisan jest po kilkoma postaciami. Ja mam zawsze w kroplach taki jak dla dzieci, zazwyczaj jak coś to i sama go biorę. Ale ta opcja nowych strasznie fajnie wygląda. Muszę zapytać w aptece.

CZarna_Ofca
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 07 wrz 2010, 20:20

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

15 cze 2014, 10:15

Nie mialam pojęcia, że Espumisan jest po kilkoma postaciami. Ja mam zawsze w kroplach taki jak dla dzieci, zazwyczaj jak coś to i sama go biorę. Ale ta opcja nowych strasznie fajnie wygląda. Muszę zapytać w aptece.
na stronie espumisanu nasz opisane wszystkie dostepne formy tego leku http://www.espumisan.pl/

PolaLola
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2014, 13:52

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

17 cze 2014, 12:30

Najlepiej dobrze przyjrzeć się swojej diecie i temu co się je. Czasami u jednej z nas słodycze wywowują wzdęcia, a u innych może to być mleko. Najlepiej po prostu unikać smażonych potraw, napoi gazowanych, potraw rozdymających brzuch taki jak: fasola, groch, kalafior, borkuły, kapusta. Nie powinno się pić w trakcie posiłków.
Jeśli jednak ciężko nam zrezygnować, z pewnego typu produktów to m.in krótki spacer po posiłku może zapobiec wzdęciom, picie szklanki czerwonej herbaty, rumianek, produkty boagte w błonnik np. warzywa, pieczywo pełnoziarniste

CZarna_Ofca
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 07 wrz 2010, 20:20

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

20 cze 2014, 19:29

Zapobieganiu powstawaniu wzdęć oraz bólów brzucha sprzyja przede wszystkim picie dużej ilości wody, która wspomaga procesy trawienne, oraz napojów z małym udziałem kalorii, kofeiny, czy sodu. Zdrowemu trybowi odżywiania sprzyja także spożywanie umiarkowanie ciepłych posiłków (zimne lub gorące potrawy powodują nieświadome połykanie powietrza) oraz skromne zajęcia ruchowe następujące po jedzeniu (np. kilkuminutowy spacer).

Skutecznie można pozbyć się wzdęć i towarzyszących im dolegliwości stosując powszechnie dostępne leki zawierające bardzo dobrze tolerowany symetykon np. espumisan, które zmniejszają napięcie pęcherzyków gazu w żołądku, powodując ich pękanie. Dzięki temu, gazy mogą zostać w łatwy sposób uwolnione z organizmu.

kamaka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2014, 11:05

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

20 cze 2014, 19:50

namar z rumianku mnie zawsze pomaga

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość