kruszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 22 lut 2008, 17:55

23 lut 2008, 16:03

Mareczek najbardziej lubi oglądać minimini, bajki które tam są puszczane go ciekawią i mamy wtedy trochę wytchnienia :-) bardzo polubil poczciwego Krecika ale lubi również zólwia Franklina. No i lecą tam tez Kacze Opowieści :D Ostatnio zaczęliśmy mu jednak puszczac cartoon network, trzeba tam tylko uważać co akurat emitują, bo niektóre bajki są jednak rzeczywiście dla troszkę starszych szkrabów :-) za dużo tam się czasem błyska itd.

Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

23 lut 2008, 16:52

Mój synek ma dopiero 2 lata ,więc on jeszcze tak nie usiedzi przy TV długo ,ale tez jak tylko zobaczy na mini-mini Krecika ,to przesiedzi całą bajkę -uwielbia ją,bardzo lubi też Clifforda i Rumcajsa :ico_haha_02: :ico_haha_02: :ico_haha_02: Oczywiscie w soboty na TVP1 moja dwójka dzieciaczków obowiązkowo ogląda Disneya-jednak cały czas te bajki maje ten swój urok i to ''coś''.Sama oglądam z wielka przyjemnościa . A od jutra na TVP 1 co niedzielę od 9.20 rozpoczyna sie Disney-Cudowny świat !!!-wspaniałe bajki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: My oczywiscie z całą rodzinka jutro na 100 % obejrzymy :''Herkulesa'' :ico_oczko:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

24 lut 2008, 12:15

Moja córcia lubi koziołka matołka no i pszczółke maje czasami obejrzy rumcajsa ale już nie tak chętnie ale ona ma dopiero 16 miesięcy :-) więc co chwile co innego jej się podoba.

Awatar użytkownika
KokaiPL
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 172
Rejestracja: 20 cze 2012, 16:16

29 cze 2012, 12:33

Przejrzyj jakie bajki lecą na tych kanałach. Niestety dzisiaj jest wiele bajek z przemocą i agresją, więc nie zostawiaj całego wyboru dla synka. Ja osobiście polecam takie kanaly jak Mini Mini czy CBebbies. Na tym drugim jest dużo bajek i programów edukacyjnych.

Awatar użytkownika
Mysza
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2011, 11:38

20 wrz 2012, 10:24

Jeżeli chodzi o przemoc itp. to polecam jak większość kanał Mini Mini, to jest całkowicie bezpieczny program dla dzieci w wieku przedszkolnym a jeszcze sporo można się z bajek nauczyć. A jeżeli juz mowa o bezpieczeństwie to rybka zadbała nie tylko o bezpieczne bajki ale i place zabaw i inne miejsca przeznaczone dla dzieci. http://www.bezpiecznemiejsca.miniminiplus.pl/ Bardzo fajna akcja bo bezpieczeństwo najmłodszych jest najważniejsze ;)

Awatar użytkownika
lula
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 21 cze 2010, 11:03

Re: Wybór kreskówek dla dzieci

17 cze 2014, 22:32

My też w telewizji oglądamy tylko bajki na MiniMini. Tylko na tym kanale nie boje się, że moje dziecko będzie miało koszmary. Po obejrzeniu kilku bajek na innych kanałach zastanawiam się czy , którykolwiek rodzić pozwala swoim dzieciom na oglądanie tych głupich i często agresywnych bajek.
A z MiniMIni u nas od niedawna króluje Clifford - duży niebieski pies. Nie wiem co ta bajka w sobie ma, ale moja siostrzenica też w dzieciństwie go uwielbiała. I dzięki niej fantastycznie opiekowała się swoim psiakiem, więc mam nadzieję że i w moim domu przyniesie podobne skutki:D

to_ja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 07 lis 2011, 00:19

Re: Wybór kreskówek dla dzieci

19 cze 2014, 05:48

No taak, Clifford to bardzo ciepła edukacyjna bajka, moim zdaniem dużo uczy dziecko o podejściu do zwierząt, do psa przede wszystkim, bo jest głównym bohaterem, ale myślę, że to się przeniesie na inne zwierzaczki. Moja córka często przychodzi do mnie żeby jej poczytać jak widzi, że Emilli czyta Cliffordowi.

Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

Re: Wybór kreskówek dla dzieci

27 cze 2014, 10:59

Fajnie, że mini mini co jakiś czas zmienia ramówkę dodaje nowe bajki, usuwa te starsze. Jednak widzę po moich dzieciach że po jakimś czasie obcowania z bajką zaczynaja się nudzić i nowość w tym momencie jest strzałem w 10.
Obecnie Cliiford, Dinopociąg i Stacyjkowo to jest to co lubią oglądać najbardziej :)

szpilki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 04 lis 2013, 13:37

Re: Wybór kreskówek dla dzieci

27 cze 2014, 14:33

U nas na topie są teraz wszelkiego typu super bohaterowie.
Wszystkie kreskówki z nimi w roli głównej są super. I do tego gierki w stylu tej: http://dogry.pl/hero-zero .
Za bardzo wybredny nie jest, ważne żeby był bohater.

laila23
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 05 wrz 2012, 22:31

Re: Wybór kreskówek dla dzieci

29 cze 2014, 16:30

Wybór bajek dla dzieci jest bardzo ważny, takie małe szkraby szybko chłoną wiedzę i widziane zachowania. Dlatego u nas ogląda się tylko mini mini tam mam pewność że lecą pozytywne bajki.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość