Labusz
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:04

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

20 paź 2015, 15:04

Ja bym chyba zainteresowała się jaka jest cena energii elektrycznej, bo wiesz, może jest jakiś drogi dostawca i co z tego, ze czynsz jest niski skoro opłaty za prąd będą bardzo wysokie. To też jest dla Ciebie ważne kto jest dostawcą.
Nie tylko cena prądu, ale i elektryka, czy kabelki są prawidłowo podłączone, a nie na odwal :ico_oczko:
Wiesz co to nie jest taki głupi pomysł, kiedyś z siostra chciałyśmy mieszkać blisko siebie, a w przypadku takiego bliźniaka, to jest jakieś wyjście, nawet bardzo blisko. "Zabiłeś mi ćwieka" tematem!

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

26 paź 2015, 11:53

Zanim podejmiemy decyzję o kupnie mieszkania warto poszukać informacji o deweloperze w Internecie. Moja znajoma szukała nowych mieszkań Warszawa Wilanów sprzedaz-mieszkan.eu i znalazła idealną kawalerkę dla siebie. To ostatnio modna dzielnica wśród warszawiaków.

Makaroni
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 149
Rejestracja: 23 wrz 2011, 20:03

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

04 gru 2015, 12:43


Makaroni i jak to wygląda tam? My tam byliśmy w któryś weekend rekreacyjnie nad zalewem na kajakach i nawet tak przyszło mi do głowy, że fajnie by było tam mieszkać, ale nie widziałam tego osiedla. Jak tam z infrastrukturą? Można posiedzieć z tydzień bez ruszania się więcej niz kilometr od domu? ;) my przez najbliższe dwa lata na pewno się nie wyprowadzimy, mamy jeszcze zobowiązania, ale siostra ma w planach pożegnać się z blokami i wspominała o sercoku właśnie. Mnie by pasowało ;)
To próbuj, tam są sklepy i wszystko co potrzeba w zasięgu ręki, bo to jakby nie było miasteczko, całkiem zresztą urocze, bo z dosyć długą historią, a i jeszcze jest blisko przyrody - dużo lasów w okolicy, rzeki. :)

weronikawroblewska
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 31 mar 2015, 13:15

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

09 gru 2015, 12:33

większość osób dzisiaj patrzy przede wszystkim na lokalizację mieszkania, a jak wiadomo lokalizacja jest ściśle związana z ceną nieruchomości, w naszym przypadku w grę wchodził budżet, który był nieco ograniczony jak na aktualne ceny, ale jakoś się udało pogodzić te wszystkie kwestie dzięki http://nieruchomosci-apartament.pl/mies ... -bydgoszcz czasami też warto trochę poczekać na fajną okazję bo te trafiają się coraz częściej, ludzie np. szybko wyjeżdżają na stałe za granicę i chcą się pozbyć nieruchomości w możliwie jak najszybszy sposób co się zazwyczaj wiąże z fajną ceną :)

Awatar użytkownika
metka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:27

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

21 mar 2016, 21:15

myślę, ze warto kupowac przez sprawdzone biura nieruchomosci, tam doradza pomoga zalatwic wszystkie formalnosci.
Jeśli chodzi o rynek wtórny, to na pewno tak, ale jeśli o pierwotny, to nie sądzę, że biuro było nam jakoś bardzo potrzebne. Wystarczy znaleźć interesującą nas inwestycję, a następnie nawiązać kontakt z deweloperem. Tutaj z pomocą przychodzi wyszukiwarka mapanieruchomosci.pl, dzięki której znalezienie aktualnych ofert sprzedażowych dot. nieruchomości w interesującym nas mieście nie stanowi najmniejszego problemu. Zachęcam do skorzystania.

bozena96
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 69
Rejestracja: 05 lut 2016, 16:33

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

24 mar 2016, 12:09

Kup nowe mieszkanie i problem zniknie najlepiej jak jesteś z wawy tu dostaniesz wprost od developera http://www.bliskitarchomin.com/ z dopłatą MDM

magda86
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 23 mar 2014, 23:11

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

24 mar 2016, 22:46

na pewno warto zwrócić uwagę na okolicę, sąsiadów i stan klatki schodowej. Warto wybrać się w okolice nowego mieszkania kilka razy o różnych porach dnia.

turczynowa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2016, 15:22

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

30 mar 2016, 15:43

W nowym mieszkaniu trzeba wszystko robić - dostaje się goły budynek, nie ma nic. Używane są droższe, ale mają już jakieś wyposażenie czy aranżację. Generalnie jednak jestem za zakupem nowego, a kupowałam i nowe i używane :-)
Jestem zdania, że bardzo ważna jest lokalizacja. Duże miasta, takie jak Warszawa są dość dobrze połączone komunikacyjnie. Jednak można trafić i na takie osiedla czy ogólnie miejsca, gdzie ciężko się wydostać, albo długo się czeka na przesiadkę. Czasami 15-20 min dziennie straty może powodować, że kilka godzin tygodniowo ucieknie na właśnie przez problemy komunikacyjne.

braaap
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 180
Rejestracja: 05 gru 2014, 15:47

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

11 kwie 2016, 10:47

Używane tzn. mieszkania z rynku wtórnego są według Ciebie droższe? Pierwsze słyszę. Z tego co się orientuje, to mieszkania z rynku pierwotnego są minimalnie droższe lub w tej samej cenie, co mieszkania z rynku wtórnego. Dla niektórych brak wyposażenia itp. jest zaletą, a dla innych wadą. Dla mnie jest to ogromną zaletą, bo chcę mieć mieszkanie, w którym wszystko będzie mi się podobać, a rzadko tak bywa w przypadku już urządzonych mieszkań. Jeśli chcemy wszystko w nim zmieniać, to mamy znacznie więcej pracy niż w przypadku mieszkania z rynku pierwotnego, bo musimy ściągać panele, parkiet, zbijać płytki ścienne i podłogowe, a to dodatkowo kosztuje. Niedawno też szukałam mieszkania i zdecydowałam się na mieszkanie z rynku pierwotnego, które znalazłam na tej stronie http://promenadywroclawskie.pl/ . Mieszkanie znajduje się na nowoczesnym osiedlu. Już niedługo skończę prace wykończeniowe i będę mogła tam zamieszkać i wieczorami chodzić na spacery brzegiem Odry.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2016, 14:41 przez braaap, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mamuśka991
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:53

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

26 kwie 2016, 14:04

Dla mnie ogromnie ważna jest cena, dlatego stawiam raczej na takie osiedla jak Zielona Dolina na Białołęce, lokalizacja nie jest aż taka ważna a może wkrótce się poprawi, zresztą i tak lepiej dojechać do centrum z Zielonej Doliny niż z poza miasta.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość