Sosenka12
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 14 kwie 2015, 09:47

Re: Tabletki antykoncepcyjne

13 sty 2016, 10:05

Mi tabletki rozwaliły wątrobę :/ Nie wiem czy miało znaczenie jakie biorę czy po prostu po każdych tak jest. A brałam tylko 2lata... Teraz nie biorę nic - co będzie to będzie ;)

zalamka13
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 28 paź 2015, 07:52

Re: Tabletki antykoncepcyjne

17 sty 2016, 21:09

Zgadza się tabletki antykoncepcyjne niszczą wątrobę, a po czasie obniżają libido u kobiet. Raczej nie radze dopuścić do takiej sytuacji, że stracicie ochotę na seks. Oczywiście to nie jest jedyny powód obniżenia libido. Bo dochodzi do tego nerwowy tryb życia, ciąża, choroba cukrzycy itp. Jest na to rada, zobaczcie tu http://www.prolibid.pl/ Ale pamiętajcie, ze to trochę trwa, bo minimalna kuracja trwa 30dni i w tedy jest szansa odzyskania ochoty na seks.

asap
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 20 lis 2012, 11:35

Re: Tabletki antykoncepcyjne

21 sty 2016, 00:50

Mi się wydaje, ze nic mi nie rozwaliły ale miałam ostatnio 3miesięczną przerwę i zauważyłam, że schudłam. Zastanawiałam się jak to możliwe i dopiero ogarnęłam, ze nie schudłam tylko zeszła mi woda z organizmu, którą tabletki dodatkowo przytrzymywały. Jak wróciłam do tabletek to znowu jestem taka "napęczniała" i jakoś w moiom odczuciu miękka i mało atrakcyjna. Kupiłam sobie te tabletki wyciagające wodę z organizmu (są różne w aptekach, ja kupiłam te aqua femin stąd: http://www.e-aptekavita.pl/szukaj/femma.html) i wspomagam się nimi jak mogę, bo gdyby nie one to chyba odstawiłabym antykoncepcje - czułam się już totalnie zbąblona. Niby pisze na nich żeby brac je co dwa tygodnie ale ja je biorę codziennie od miesiąca póki co.

semirka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 204
Rejestracja: 07 paź 2014, 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne

01 lut 2016, 14:54

A czy nie boicie się o zdrowie własne i waszych nienarodzonych dzieci. Mam na myśli wady i powikłania jakie często towarzyszą zażywaniu takich tabletek.
No i czy wykonujecie jakieś specjalne badania na echo serca warszawa?

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: Tabletki antykoncepcyjne

03 mar 2016, 17:59

Łykając tabletki antykoncepcyjne warto regularnie badać piersi i wykonywać cytologię. Ja w ogóle myślę o wykonaniu testu na gen BRCA. Widziałam, ze na zdrowegeny.pl mozna zamówić test, który prześlą do domu a my po prostu musimy go później odesłać z powrotem. Co sądzicie o takich testach? Wydaje mi się, że warto wiedzieć czy jest się w grupie ryzyka czy też nie.

Ivita
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 14 mar 2016, 12:55

Re: Tabletki antykoncepcyjne

14 mar 2016, 14:26

Witam Wszystkich na forum. Jeżeli chodzi o kurację hormonalną,to faktycznie warto tutaj systematycznie wykonywać badania oraz nazwijmy to "być na bieżąco",nikt nie zaleca długotrwałej kuracji bo ma to też swoje negatywne skutki dla naszego zdrowia.

Awatar użytkownika
Maryna30
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 155
Rejestracja: 16 lip 2013, 12:14

Re: Tabletki antykoncepcyjne

31 mar 2016, 19:57

Zgadzam się z Wami co do badań. Ja mam robione regularnie, bo niestety jeszcze palę, choć już tylko 3-4 papierosów dziennie. Biorę Limetic, ale przez mój nałóg, którego nie mogę się pozbyć zafundowałam sobie badania średnio dwa razy częściej i znacznie dokładniejsze.

kremo
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2016, 18:00

Re: Tabletki antykoncepcyjne

01 kwie 2016, 14:47

Może to ciężkie, ale samemu trzeba się pilnować

Awatar użytkownika
Maryna30
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 155
Rejestracja: 16 lip 2013, 12:14

Re: Tabletki antykoncepcyjne

29 kwie 2016, 09:10

Nie bardzo rozumiem o co chodziło z tym, że samemu trzeba się pilnować. Jeśli chodzi o badania to mnie lekarz na nie wysyła systematycznie. A jeśli o antykoncepcję to wcale nie muszę, bo biorę pigułkę. Wystarczy, że pamiętam o tym, żeby wziąć Limetic, a to już robię prawie odruchowo. :ico_oczko:

Awatar użytkownika
julkas
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2015, 15:56

Re: Tabletki antykoncepcyjne

11 maja 2016, 17:33

ja raz na rok robię próby wątrobowe, jak na razie jest wszystko ok, nic się nie dzieje, biorę vibin i nie odczuwam nic niepokojącego, ważne są jednak systematyczne wizyty i kontrola, z tego względu, że żadnych proszków nie bierze się ot tak, a wtedy lekarz sprawdza i pilnuje:)

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość