AgaKrk
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 09 mar 2016, 10:24

Co z tą higieną intymną?

09 mar 2016, 13:51

Dziewczyny,
jak dbacie o siebie?
Sama mam problem z podrażnieniami po depilacji stref intymnych i wypróbowałam już chyba wszystkie środki polecane przez lekarzy. Nie znalazłam nic skutecznego w 100%. Ratuje się wiedzą z internetu, ale jest jej tak dużo, że nie jestem w stanie przez to wszystko przejść. Ostatnio nawet przeczytałam (http://kobiecosc.info/recznik-higieny-intymnej/), że powinnyśmy mieć osobny ręcznik do higieny intymnej. Znacie takie praktyki?

Ivita
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 14 mar 2016, 12:55

Re: Co z tą higieną intymną?

14 mar 2016, 14:53

Higiena miejsc intymnych jest bardzo ważna i jeżeli ja zaniedbany to konsekwencje mogą być dosyć przykre,w tym uciążliwe pieczenie czy szczypanie,podrażnienia. Warto używać odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji miejsc intymnych,najlepiej tych w 100% naturalnych.

AgaKrk
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 09 mar 2016, 10:24

Re: Co z tą higieną intymną?

15 mar 2016, 10:26

A masz jakieś wypróbowane kosmetyki do higieny intymnej? Co polecasz?

AgaKrk
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 09 mar 2016, 10:24

Re: Co z tą higieną intymną?

16 mar 2016, 10:36

To chyba zależy, jaka jest przyczyna nietrzymania moczu (http://kobiecosc.info/wysilkowe-nietrzymanie-moczu/). Bo w zależności od tego powinno się dobierać leczenie. Najlepiej wybrać się do specjalisty, lekarz na pewno dobierze odpowiednią metodę leczenia i doradzi, co można zrobić. :-)

AgaKrk
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 09 mar 2016, 10:24

Re: Co z tą higieną intymną?

07 kwie 2016, 10:51

Higiena miejsc intymnych jest bardzo ważna i jeżeli ja zaniedbany to konsekwencje mogą być dosyć przykre,w tym uciążliwe pieczenie czy szczypanie,podrażnienia. Warto używać odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji miejsc intymnych,najlepiej tych w 100% naturalnych.
Fakt, konsekwencje mogą być przykre... oprócz podrażnień może pojawić się też nieprzyjemny zapach. A to nie jest zbyt komfortowe. Zazwyczaj w takich przypadkach potrzebujemy natychmiastowej pomocy. A nie jest przecież tak łatwo. Czasem na wizytę u ginekologa czeka się tydzień, czy dwa. Przeczytałam, że najlepsze na tego typu dolegliwości są probiotyki (http://kobiecosc.info/nieprzyjemny-zapa ... z-recepty/). Na szczęście można je kupić bez recepty. :-)

pulchna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:16

Re: Co z tą higieną intymną?

08 kwie 2016, 09:04

ciężko odpowiedzieć na pytanie, chyba każda z nas dba o siebie i nie zawala takiej sprawy?

AgaKrk
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 09 mar 2016, 10:24

Re: Co z tą higieną intymną?

12 kwie 2016, 08:25

ciężko odpowiedzieć na pytanie, chyba każda z nas dba o siebie i nie zawala takiej sprawy?
Różnie to chyba bywa. Czasem badania opinii publicznej, ankiety czy sondy pokazują, że kobiety wcale nie wiedzą zbyt dużo na temat higieny miejsc intymnych np. nie czytają składu kosmetyków/probiotyków/sumplementów, które stosują. :-/

liluśka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:41

Re: Co z tą higieną intymną?

14 lip 2016, 18:25

Zgadzam się, jeśli ktoś ma skłonności do infekcji czy podrażnień - warto mieć osobny ręczniczek do higieny intymnej. Wycierając całe ciało zawsze na ręczniku znajdzie się mnóstwo bakterii i zarazków - chcąc nie chcąc możemy je na strefy intymne przenieść, powodując na przykład świąd sromu. osobny ręczniczek, odpowiedni środek do mycia (tutaj najlepsza metoda prób i błędów, to że dany płyn służy koleżance nie znaczy, że sprawdzi się u Ciebie) i w razie jakiejś infekcji szybka reakcja z pomocą http://www.tantumrosa.pl/wskazania Lek uniemożliwi rozwój choroby i złagodzi objawy.

eweli13
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 07 cze 2016, 13:06

Re: Co z tą higieną intymną?

26 sie 2016, 10:09

No trzeba uważać, jak kobieta ma te miejsca bardzo wrażliwe to dochodzi do wielu infekcji. ;/

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość