Blueberrydream
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 08 lis 2014, 19:16

Re: antykoncepcja dla karmiących mam

15 lis 2015, 21:55

Moja przyjaciółka po ciąży bierze Limetic, ale nie sądziłam że też jest dla palaczek :D Bo w sumie kiedyś czytałam, że kobiety palące powinny mieć inną dawkę hormonów.

Awatar użytkownika
Maryna30
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 155
Rejestracja: 16 lip 2013, 12:14

Re: antykoncepcja dla karmiących mam

31 mar 2016, 19:50

Z tego co wiem tyko tabletki jednoskładnikowe przepisuje się kobietom karmiącym. Siostra brała wspominany przez dziewczyny Limetic, bo nie mia estrogenów w składzie.

Awatar użytkownika
julkas
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2015, 15:56

Re: antykoncepcja dla karmiących mam

16 maja 2016, 17:27

to co biorą karmiące mamy dostają też i maluszki wraz z mlekiem, więc bezpieczniej jest brać coś co z przeznaczeniem jest dla właśnie takich sytuacji, limetic zapadł mi w pamięć, ponieważ jako, że nie jestem jeszcze mamą, zdziwiło mnie, że jest tyle różnych środków, specjalnie dobranych do sytuacji :)

Awatar użytkownika
Maryna30
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 155
Rejestracja: 16 lip 2013, 12:14

Re: antykoncepcja dla karmiących mam

28 maja 2016, 18:47

Limetic mogą brać kobiety karmiące piersią, bo nie ma w składzie estrogenów, które przenikają do mleka. Ja jeszcze palę dlatego, mam przepisaną też tą pigułkę, więc tak palaczki też mogą ją brać. Wiadomo nie te palące paczkę dziennie, ale mogą.

truskaweczka30
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 29 lip 2012, 00:43

Re: antykoncepcja dla karmiących mam

28 maja 2016, 22:09

ja podczas karmienia wybralam prezerwatywy, jakos sie balam zeby dziecko nie dostalo z mlekiem hormonow... no i te wszytskie mozliwe skutki uboczne, na czas karmienia wole si etym nie martwic i wybrac bezpieczniejsza metode

Awatar użytkownika
julkas
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2015, 15:56

Re: antykoncepcja dla karmiących mam

31 maja 2016, 20:25

tabletki też są bezpieczne, jest teraz tyle rodzai, ze specjalnym przeznaczeniem, że wątpię, aby było to w jakiś sposób narażające, ale może i warto dmuchać na zimne :-)

Awatar użytkownika
jamajka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2016, 17:21

Re: antykoncepcja dla karmiących mam

24 cze 2016, 17:33

Na pewno 6 tygodni po porodzie można założyć wkładkę hormonalną bez estrogenów np. Levosert.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: antykoncepcja dla karmiących mam

31 lip 2016, 08:50

Na pewno 6 tygodni po porodzie można założyć wkładkę hormonalną bez estrogenów np. Levosert.
Założenie wkładki to zabieg nie bezinwazyjny. Niestety u mnie się taka opcja niesprawdziła, bo spirala się odczepiła ze względu na silne okresy. Poza tym nie każdy taką wkładkę może, bo zalezy z jakich materiałów jest zrobiona? Alergicy już tutaj odpadają. A tabletki jednak są mniej problematyczne. Limetic dostaje od lekarza dużo kobiet karmiących piersią i nie jest to bez powodu ;)

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: antykoncepcja dla karmiących mam

30 sie 2016, 19:12

Przy karmieniu piersią nie ma opcji "może"! Chodzi o to, żeby składniki nie dostały się do mleka, więc jeśli przy plastrach nie masz takiej pewności to nie ma co ryzykować. Limetic nie ma w składzie estrogenów, więc masz pewność, że nic do mleka dziecka się nie dostanie.

elena
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2015, 16:32

Re: antykoncepcja dla karmiących mam

06 wrz 2016, 21:25

raczej bym zrezygnowała najpierw z karmienia niż szprycowała się hormonami teraz... niebezpieczne dla dziecka. ja cały czas jak karmię no to jendak na prezerwatywach jedziemy, bo nie ma co ryzykować z tabletkami

a dziewczyny pytanie takie tutaj, bo nie wiem, gdzie szukać - co na pękające, obolałe piersi? niuniek strasznie gryzie i sutki są całe popękane i bolą jak nie wiem :( słyszałam o kremie z mamas na tę przypadłość, ktoś coś słyszał? bo już zdesperowana jestem, chyba kupię tak czy inaczej

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość