Anja224
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 17 lut 2010, 14:26

Twarda kupka ze śluzem?

14 sie 2012, 23:16

Hej dziewczyny. Jestem strasznie przejęta od 3 dni moja dwuletnia Julcia robi maleńkie bobeczki z bardzo dużym wysiłkiem z dużą ilością śluzu czy zdarzyło Wam się też takie coś objawy to jeszcze ból brzuszka. Chyba jednak skonsultujemy się z lekarzem bo coś mi się to nie podoba. Julia od urodzenia miała zaparcia ale co oznacza śluz?! Czytałam żeby wstępnie nie panikować wykluczyłam narazie soki co podobno czasem powodują takie objawy ale zobaczymy co dalej.Poradzcie mi co robić? czy któraś z Was tez miała bądz ma taki problem? Z góry dziękuje za udzielenie mi jakich kolwiek informacji . Jeśli nie to na pewno niebawem zjawię sie u lekarza. Narazie trzeba obserwować zeby lekarz mógł coś wykluczyć a również i się czegoś dowiedzieć. Pozdrawiam serdecznie

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

15 sie 2012, 08:04

Anja24, u nas przy takich kupach sprawdza się probiotyki Probacti dziecko i jak syn poje trochę błonnika. Probiotyk może być inny ale musi go trochę popić by wszystko wyregulować (jedna czy dwie saszetki nie wystarczą). Śluz był tylko wtedy jak próbowaliśmy przejść na zwykły bebilon-mój syn jest na pepti-wtedy lekarz nas uspokoił, że to od mleka. Śluz może być też jeśli dziecko ma katar i jest podziębione. U nas domowe sposoby typu- śliwka się nie sprawdzają, czopki czy syrop przeciw zatwardzeniom też nie za bardzo.
Z jedzenia to zatwardza banan, marchewka (gotowana jeśli dobrze pamiętam) i słodycze.

Anja224
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 17 lut 2010, 14:26

15 sie 2012, 23:41

Dziewczyny dziękuje Wam za odpowiedz z tego co doczytałam to prawdopodobnie Julia ma ten śluz bez twarde kupki od małego ma z tym problemy żadne środki nie pomagają dostaje Lactulosum ale też nie przynosi porządanych efektów. Prawdpodobnie twarda kupka podrażniła jelito i wtedy powstaje ten śluz. W dalszym ciągu będę małą obserwować. Na pewno też brakuje jej błonnika.Bedę jej podawać więcej jogurtów kiedyś częściej jadła a teraz dużo lubi chlebka. Poobserwujemy i zobaczymy mam nadzieje że wszystko się uspokoi oby tylko malutką brzuszek nie bolał. W każdym razie jakiś probiotyk też zakupimy myślę o dicoflor . Jeśli objawy bedą się utrzymywać wtedy zawitamy do lekarza.Jeszcze raz dzięki:) Pozdrawiam

Karolciaa
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 14 kwie 2016, 09:25

Re: Twarda kupka ze śluzem?

11 cze 2016, 18:07

Zaparcia u dzieci w tym wieku to bardzo częsty problem. Wiem, o czym mówię, bo moja córka ma 2 lata i jest podobny problem... Tylko że ona w sumie robi luźne kupki, ale rzadko, bo co 3-4 dni. Dawaj dużo picia, koktajle owocowe, kasze, warzywa. Musi być dużo błonnika, ale woda jest najważniejsza!

Mikado
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 24 lut 2016, 00:11

Re: Twarda kupka ze śluzem?

18 cze 2016, 22:17

Jeżeli chodzi o zaparcia u dzieciaczków to ostatnio znalazłam fajny artykuł dotyczący sposobów radzenia sobie z nimi. Tutaj Wam go podrzuce: http://vitispharma.pl/sposoby-na-zaparc ... iecka.html . Mozna sie wiele dowiedziec :)

Nadzieja
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2016, 18:39

Re: Twarda kupka ze śluzem?

06 lip 2016, 20:53

Zaparcia u dzieci potrafią być bardzo uciążliwe i bolesne. Ja podaję swojemu dziecku dicopeg junior. Jest w formie rozpuszczalnej do picia i ma przyjemny smak. Nie uzależnia i zmiękcza stolec.

Awatar użytkownika
goldi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 103
Rejestracja: 16 gru 2016, 13:31

Re: Twarda kupka ze śluzem?

08 kwie 2017, 03:26

U nas też bardzo dobrze się sprawdza dicopeg junior. Córka nie marudzi kiedy go pije, ma bardzo neutralny smak i szybko pomaga w zaparciach

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość