eweli13
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 07 cze 2016, 13:06

Re: bardzo sucha skóra

08 cze 2016, 11:45

Na bardzo suchą skórę polecam nawilżające kremy oraz balsamy, dodatkowo picie dużej ilości wody. Warto też przecierać w lato skórę skórką z obranego ogórka. Bardzo koi i orzeźwia :)

lenka911
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2016, 15:02

Re: bardzo sucha skóra

09 cze 2016, 15:26

Jeśli chodzi o kosmetyki do skóry bardzo, bardzo suchej to polecałabym Ci te zawierające kwas ferulowy. Rzeczywiście dobrym pomysłem jest stosowanie toników przed aplikacją kremów, bo przygotowują one cerę na wchłonięcie składników odżywczych ze stosowanego potem kremu. Kwas ferulowy sam w sobie działa bardzo dobrze, ale najlepiej jest go właśnie połączyć, bo takie zachowanie pozwoli na spotęgowanie jego działania. Co do samego działania to przede wszystkim kosmetyki i zabiegi z kwasem ferulowym polecane są dla osób, które mają skórę suchą, mało jędrną oraz taką, na której występują zmarszczki. Kosmetyki z kwasem ferulowym również świetnie sprawdzają się u osób z przebarwieniami, ponieważ ten preparat rozjaśnia je, powodując, że cera jest jednolita i piękna.

Stosowanie produktów z kwasem ferulowym jest bezpieczne więc nie martw się o swoją skórę. Oczywiście jak to z kwasami bywa, istnieją różne jego stężenia. W zależności od tego czego Twoja skóra potrzebuje. Skoro masz bardzo suchą cerę to nie będziesz potrzebowała aż tak wysokiego stężenia i to zawarte w kremach i serum powinno w zupełności pomóc. Większe stężenia około 3 -5 % stosuje u osób, które mają bardzo duże blizny po trądziku, bądź wciąż walczą z trądzikiem różowatym. Przy okazji jeśli znajduje się tu ktoś, kto tak jak ja walczył przez wiele lat z trądzikiem to bardzo polecam wam produkty dermatologiczne z kwasem ferulowym, bo ich działanie jest naprawdę niesamowite. Jeśli chodzi o skórę suchą to warto chronić ją przed słońcem i uważać na to żeby nigdy nie była odwodniona. Szczególnie latem kiedy temperatury przekraczają trzydzieści stopni pamiętaj o tym żeby pić naprawdę bardzo dużo wody albo napoi z elektrolitami. Kremy z filtrem są tłuste i często pozostawiają niemiłą otoczkę. Natomiast produkty chroniące przed promieniowaniem UV, które jest bardzo szkodliwe dla naszej skóry, zawierające kwas ferulowy są najlepszym wyborem. Lata badań udowodniły, że kwas ten nie przepuszcza promieni UV, tym samym perfekcyjnie chroniąc naszą skórę. To ważne aby dokładnie wiedzieć czego się używa. W dzisiejszych czasach kosmetyki napychane są parabenami i zamiast pomagać wywołują alergie albo jeszcze bardziej przesuszają skórę. Ja bardzo wrażliwą mam szyję i to do tego stopnia, że zanim kupię krem muszę wypróbować wcześniej próbkę. Dlatego tak chętnie stosuję kosmetyki z kwasem ferulowym, bo działają one antyalergicznie.

Tak więc jeśli chcesz pomóc swojej skórze koniecznie wypróbuj kwas ferulowy. I niech cię nie przeraża sama nazwa 'kwas', bo nie kryje się pod tym nic złego. Stężenia wykorzystywane w serum czy kremie są wystarczające do poprawy kondycji skóry i nie zagrażają Ci w żaden sposób. Możesz o tutaj zobaczyć, że stężenia serio nie są wysokie: http://www.sklepestetyka.pl/kwas-ferulowy :-)

szpilka85
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 28 cze 2016, 20:50

Re: bardzo sucha skóra

28 cze 2016, 20:58

Skórę trzeba nawilżać przez cały rok. Ja używam bardzo często klasycznego kremu nivea jako maski na noc (ręcznik na poduszkę jest w takiej sytuacji niezbędny). Do ciała używam oliwki dla dzieci, właściwie po każdej kąpieli.

Awatar użytkownika
Maryna30
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 155
Rejestracja: 16 lip 2013, 12:14

Re: bardzo sucha skóra

30 cze 2016, 10:52

Ja używam serii Eloderm. Mam ich krem, żel do mycia i balsam. U mnie sprawdzają się idealnie, a w składzie mają kompleks omega 3-6-9. Używam od jakiegoś czasu i zauważyłam zdecydowaną poprawę nawilżenia skóry, więc mogę śmiało polecić.

olka991
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2016, 07:48

Re: bardzo sucha skóra

10 lip 2016, 22:26

A skad wiesz, że masz suchą skórę? Sprawdzałaś jej typ? Na http://www.amfora.pl/wiadomosc/jak-rozp ... chej/2725/ znajdziesz informacje jak określić rodzaj skóry. Myślę, że te informacje mogą się bardzo przydać. Ja np mam skórę mieszaną i kupuję kosmetyki dostosowane tylko do niej.

miska2000
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 30 cze 2016, 15:27

Re: bardzo sucha skóra

12 lip 2016, 14:04

Nie zaluj sobie kremow nawilzajacych i pij duzo wody. Wykonuj tez peelingi, zeby zluszczyc to co zdazylo juz sie 'wysuszyc' :)

klekov19
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 lip 2016, 10:29

Re: bardzo sucha skóra

13 lip 2016, 10:40

Pij dużo wody i stosuj emolienty. Powinny pomóc.
______________________________________________
tabletki na odchudzanie
odchudzanie

kasiacz
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 07 cze 2016, 14:54

Re: bardzo sucha skóra

13 lip 2016, 11:02

Ja od siebie mogę polecić masło shea, bardzo mi pomaga zimą na suchą skórę nóg i dłoni.

monika82
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 12 lip 2016, 15:45

Re: bardzo sucha skóra

15 lip 2016, 14:29

Przy suchej skórze świetnie sprawdzają się emolienty albo kremy i balsamy z mocznikiem. Obydwa rodzaje kosmetyków są dostępne w aptekach. Z domowych i naturalnych składników polecam olej kokosowy albo po prostu grubą warstwę zwykłego kremu nivea (w ciągu dnia lub na noc).

Awatar użytkownika
CoCosanka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 147
Rejestracja: 23 maja 2014, 12:36

Re: bardzo sucha skóra

24 lip 2016, 22:18

Bardzo dobry na suchą skóre jest Cetaphil DA Ultra krem nawilżający. Łagodzi podrażnienia, zmiękcza i nawilża. Uzupełnia brakujące w skórze lipidy a po jego zastosowaniu skóra jest niezwykle delikatna. Używam go na noc i wystarczy niewielka kropelka by pokryć całą twarz. Ma bardzo delikatną konsystencje i jest bezzapachowy więc jest idealny też dla alergików.

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość