Majcia555
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 14 cze 2016, 23:13

Re: ksiązki

26 lip 2016, 14:59

Polecam książki Michała Krupy. Ma bardzo charakterystyczne pióro, często łaczy humor z brutalnością dzięki czemu jest autorem niepowtarzalnym. Polecam zwłaszcza książkę "Łosoś a'la Africa" co jest kontynuacją Łososia norwesko-chińskiego. Tutaj adres do ksiązki: http://tylkorelaks.pl/63-losos-a-la-afr ... 02849.html.

Powieść napisana została z niebywałym rozmachem. Gwałtowne, nieoczekiwane zwroty akcji, humorystyczna narracja, śmieszne, a momentami abstrakcyjne wypowiedzi bohaterów doprawione zgrabnymi wulgaryzmami sprawiają, że czytanie jest prawdziwą przyjemnością. Wątki natury militarnej także bawią ponieważ zastosowane odpowiednio wulgaryzmy pozwoliły zilustrować charakterystyczny język żołnierzy.

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: ksiązki

27 lip 2016, 08:28

ja muszę sobie kupić jakieś nowe książki żeby mieć co czytać na urlopie

Dytka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 23 kwie 2012, 09:59

Re: ksiązki

27 lip 2016, 19:21

Kurczę, żeby tylko znaleźć tyle czasu na czytanie tego wszystkiego ;) bo sama chciałabym przeczytać każdą z powyższych ... a teraz czytam "Pani Nela z Saskiej Kępy" : http://tylkorelaks.pl/535-pani-nela-z-s ... 05826.html która w ciekawy sposób opisuje historię Anieli Bińkowskiej, która przyjeżdża do Warszawy w wieku 17 lat, by spróbować rozpocząć nowe, lepsze od poprzedniego życie :)

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: ksiązki

28 lip 2016, 11:38

Ja kupiłam sobie niedawno Małą Dorrit Dickensa. Nie mam tylko czasu, żeby się za nią zabrać.

Awatar użytkownika
nikka12
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 175
Rejestracja: 25 maja 2012, 09:06

Re: ksiązki

28 lip 2016, 17:31

Lubię beletrystykę ale przeczytam każdą ciekawą książkę, bardzo lubię książki wydawane przez rozpisani.pl, początkujący autorzy mają potencjał i potrafią świetnie pisać, nieraz trudno uwierzyć że to pierwsza książka autora

olka991
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2016, 07:48

Re: ksiązki

29 lip 2016, 18:10

Ja bardzo lubię ksiażki historyczne, o archeologach, odkryciach itd. Na http://www.ebooki123.pl/wyszukaj?q=jonathan+gray znalazłam sporo książek o mojej ulubionej tematyce. Niedługo jadę w trip po Bułgarii i nie chcę za bardzo brać książek ze sobą dlatego ebooki będą najlepszą opcją.

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: ksiązki

29 lip 2016, 18:18

ja muszę swoją biblioteczkę uzupełnić o kilka pozycji żeby mieć co czytać na urlopie

Awatar użytkownika
nikka12
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 175
Rejestracja: 25 maja 2012, 09:06

Re: ksiązki

28 wrz 2016, 09:51

a ja lubię też te wydane przez rozpisani.pl, książki początkujących twórców, można trafić na naprawdę rewelacyjne historie, wydawnictwo pomaga wydać własną książkę nawet laikowi, zajmują się wszystkim zależnie od opcji jaką wybierze autor.

marcys33
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 21 lip 2014, 12:19

Re: ksiązki

28 wrz 2016, 20:32

ja lubie różnego rodzaju powieści, w tej chwili czytam nowośc od Maggie Stiefvater - "Grzesznika", lubie fantasy i generalnie jestem wielką fanką całej wilkolaczej sagi autorstwa tej pani :) Zaczęlo sie od tego, że braciak mi użyczył ksiązki Maggie, bo nie mialam już co czytać podczas choroby, jakoś się wciągnęłam i przebrnęlam przez całą sage, natomiast "Grzesznik" jest poświęcony dwójce bohaterów z poprzednich książek, czyli Cole'a i Isabel, głowny temat to ich skomplikowane love story
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2016, 21:03 przez marcys33, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
joowita
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 16 wrz 2016, 18:22

Re: ksiązki

28 wrz 2016, 20:54

Ja bardzo dużo czytam i najbardziej lubię książki pisane na faktach, ale... nie jakieś pamiętniki/dzienniki historyczne, wojenne, czy pamiętniki uchodźców, czy ogólnie związane z tematyką polityki, wojen - zwłaszcza światowych (co na polskim rynku przeważa), ale po prostu bardzo ciekawe historie ciekawych ludzi. Tak też aktualnie czytam książkę Liz Murray "Przełamać noc", jest po prostu rewelacyjna w tym, jak dziewczyna opisuje swoje życie z rodzicami uzależnionymi od narkotyków, spostrzeżenia i drogę od patologii i bezdomności na uniwestytet Harvardu. Warto wspomnieć, że skończyła studia i dziś jest wziętą trenerką motywacyjną, choć na początku mogłoby się wydawać, że do niczego nie dojdzie ze względu na pochodzenie z patologicznej rodziny i początkowe powielanie schematu. Polecam tą książkę gorąco i szczerze powiem, że choć lubię np. książki Stephena Kinga, takie thrillerowate, horrorowate, jednak nie ma nic bardziej budującego, gdy czyta się totalnie prawdziwe historie ludzi, którzy z niczego zrobili... coś

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość