Awatar użytkownika
Amelia3D
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2011, 00:32

Zabawki rozwijające umiejętności ruchowe. Jakie kupujecie?

27 lut 2011, 19:33

Hej,
Czy Wasze dzieci miały kiedyś zabawki rozwijające umiejętności ruchowe ??
Moja córka ma taką fajną zebrę, która kiwa się do przodu i tyłu oraz obkręca wokół. Ma jeszcze mnóstwo funkcji, świeci, słychać muzykę, sama już się gubię. Ważne że Mała uwielbia się na niej kołysać . Jest jedynaczką i chciałabym jej kupić podobną zabawkę, żeby mogła spożyć energię pozytywnie, wtedy kiedy z mężem nie mamy czasu na zabawę z nią. Czasem nie mamy już po prostu siły :ico_olaboga:
Jeśli tylko kojarzycie ciekawe zabawki, urządzenia piszcie nazwy, firmy, wszystko co przychodzi Wam do głowy :ico_brawa_01: :-) :-D
Obrazek

lilo

28 lut 2011, 13:01

Widzę że mamy ostatnio zmasowany atak promocji Fisher Price :ico_noniewiem:

Trochę mi się wydaje że w dziwnym kierunku to zmierza -dziecko uczy się mówić - koniecznie zabawki jakieś do tego, uczy się chodzić - zabawki itd.... Stara się rodzicom wmówić mam wrażenie że do wszystkiego dziecku niezbędne są gadżety :ico_noniewiem:

Co do umiejętności ruchowych - nie ma to jak spacer czy plac zabaw, podobnie jak w nauce mowy - rozmowa i wspólna zabawa...

My chyba oprócz konia na biegunach (zupełnie bezfirmowego, drewnianego) czy jeździka nie mamy nic takiego - no chyba że zaliczyć jeszcze zjeżdżalnię którą syn ma przy łóżku :ico_oczko:

Do głowy mi przychodzą jeszcze jakieś maty do tańczenia dla starszych dzieci i wszelkiego rodzaju piłki - w tym takie do skakania.

Kiedyś wystarczyła człowiekowi guma do skakania i skakanka, teraz to chyba zapomniane zabawki :ico_noniewiem:
Teraz koniecznie wszystko musi świecić, grać, mówić itd. itd......
Ostatnio zmieniony 28 mar 2011, 12:42 przez lilo, łącznie zmieniany 1 raz.

magdziapek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2011, 12:13

28 mar 2011, 12:36

pewnie, ze najlepiepszy jest spacer - jednak czasami mozna polaczyc zabawe z pozytecznym czyli np poprzez jakas zabawke dla malucha zachecic go do danej czynnosci - ja moge polecic dla maluszka, ktory uczy sie raczkowac autko - wyscigowke sterowana grzechotka z FP - gdy sie rusza to graja bardzo melodyjne piosenki, do tego ma bardzo fajny ksztalt, zadnych niebezpiecznych elementow, no i fajna kolorystyka - dziecko pewnie bedzie chcialo dosiegnac autko i dzieki temu nauczy sie raczkowa. Do tego jest grzechotka, poniewaz autko reaguje na dzwieki - przy czym grzechotka moze byc sama w sobie zabawka dla takiego maluszka :) Autko ma dwie opcje - albo jezdzi do przodu albo w kolko :) szczerze polecam dla maluszkow :)

kate_k82
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 11 mar 2007, 07:08

28 mar 2011, 23:58

ja swojemu synkowi kupowałam najróżniejsze zabawki, te z bajerami... i teraz już wiem ze wcale n ie było to konieczne. Młody bawił się przez chwile a potem i tak wolał mamę :-D dobrym pomysłem dla troszkę starszego dziecka jest hulajnoga.

KidiSklep
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 23 mar 2011, 12:22

07 kwie 2011, 11:56

A ja staram się bardzo rozsądnie dobierać zabawki dla dziecka. Już nawet nie chodzi o to która z nich uczy a która nie. Po prostu większość z nich potem ląduje w koszu,wiec chce tego uniknąć.

doremi78
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2011, 16:07

20 cze 2011, 16:56

Cześć dziewczyny :) Jeśli stoicie przy wyborze roweru dla swojej pociechy i rozważacie jaki to rowerek byłby najlepszy to mogę Wam polecić rowerek biegowy do nauki jazdy. Nie posiada on standardowo pedałów ponieważ ma on na celu nauke utrzymania równowagi a ona jest najwazniejsza przy prawidłowej jezdzie :)) Moja siostra chwali bardzo marke IDEENWELT, korzystna cena i profesjonalne wykonanie. Pozdrawiam wszystkich uczących się jazdy na rowerze :))

Berney-Toys
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2011, 09:08

16 sie 2011, 13:51

Jeżeli rowerek w tym wieku to chyba tylko 3 kołowy,ale to faktycznie zabawka która znakomicie się sprawdza. Podobnie jak hulajnoga,chociaż to właśnie dla nieco starszych dzieci. Duży wybór zabawek jest w sklepach internetowych.

meluzynka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 19 paź 2015, 10:40

Re: Zabawki rozwijające umiejętności ruchowe. Jakie kupujeci

23 sie 2016, 12:02

Zobacz sobie na https://mrtoy.pl/dla-maluchow masz różne bujaki, rowerki dla maluszków, takie gumowe skoczki w kształcie różnych zwierząt itd.

Awatar użytkownika
betty
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 14 sie 2013, 10:24

Re: Zabawki rozwijające umiejętności ruchowe. Jakie kupujeci

26 sie 2016, 12:48

Ja ostatnio mojemu 3 latkowi kupiłam zabawki z tej serii http://www.zielonezabawki.pl/staticcont ... -urodziny- i powiem wam, że jest z nich całkiem zadowolony tak samo jak i ja. Bardzo fajnie rozwijają jego umiejętności poznawania kształtów, kolorów :)

madziulkaaa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 74
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:05

Re: Zabawki rozwijające umiejętności ruchowe. Jakie kupujeci

26 sie 2016, 14:15

Moja córka ma jeździk i konia na biegunach :) A w weekendy zawsze staramy się ją gdzieś zabrać, żeby się wyszalała. Fajne są sale zabaw. Chodzicie do takich? Chciałabym ją tu zabrać http://www.incaplay.pl/pl/przyjecia-urodzinowe .

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość