KasiaM86
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2016, 12:59

Opaska żołądkowa

09 sie 2016, 13:02

Witam

Całe życie walczę z otyłością. Nie wielką, ale jednak. Teraz w wieku 30 lat grozi mi cukrzyca. Niestety diety u mnie się nie sprawdzają. Na początku chudnę, a potem znów przebieram na wadze.

Ostatnio czytałam na temat zmniejszenia żołądka i znalazłam coś jeszcze lepszego (chyba). Jest to opaska żołądkowa. Zabieg jest nieco mniej brutalny, a podobno daje podobne efekty. Jest we Wrocławiu klinika, która to robi (http://kcmclinic.pl/pl/dla-pacjentow/of ... ia,128.htm). Niestety mój lekarz niewiele mi poradził. Stwierdził, że to nowa technika i mało popularna. Z jednej strony bardzo mi się to podoba, ale z drugiej boje się.

Jakie są wasze zdania na ten temat? Macie jakieś uwagi lub rady? Może macie inne sposoby dobre dla mnie? Jestem otwarta na wszelką pomoc. Z góry bardzo wam wszystkim dziękuje! :-)

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Opaska żołądkowa

10 sie 2016, 10:27

Mało popularna? Ja o tym już słyszałam kilka lat temu.

liluśka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:41

Re: Opaska żołądkowa

02 lis 2016, 21:11

Tak, to dość popularny sposób leczenia bariatrycznego. Moja ciocia miała taką zakładaną w szpitalu św. Elżbiety w Warszawie. U niej pomogła bardzo, z 140 kg schudła do 80. Je o wiele mniej, zdrowiej się odżywia. Państwowo nikt nie chciał jej pomóc, bo jej waga nie zagrażała jeszcze jej życiu :( przykre, że dopiero w takim momencie pacjent kwalifikowany jest na zabieg. Teraz ciocia czuje się o wiele lepiej, wreszcie jej nie dokuczają stawy, nie ma problemów z oddychaniem.

Awatar użytkownika
55Lukaszek
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2016, 10:59

Re: Opaska żołądkowa

07 gru 2016, 12:46

Dla mnie to mimo wszystko radykalny sposób. Dobrze dobrana dieta przez dobrego dietetyka, przestrzegana w 100%, ułożona na podstawie wyników najróżniejszych badań (również alergologicznych i genetycznych) nie może nie przynieść rezultatów.

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość