Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Hemoroidy Jak sobie poradzić

10 sty 2017, 08:26

Cześć. Czy ktoś miał?

Co polecacie? Jakieś maści? Mam dopiero 29 lat i walczę z tym paskudztwem. Już sama nie wiem co robić.

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Hemoroidy Jak sobie poradzić

11 sty 2017, 09:19

Cześć. Czy ktoś miał?

Co polecacie? Jakieś maści? Mam dopiero 29 lat i walczę z tym paskudztwem. Już sama nie wiem co robić.
Dziewczyno idż i to szybko z tym do lekarza, Jesli jest to dopiero początek To masz bardzo wielka szansę na wyleczenie.
Na początek idź do lekarza pierwszego kontaktu, a on Ciebie juz skieruje do odpowiedniego.
Doradzam Ci tak, ponieważ ja dowiedziałam się o tym już za późno .

Obecnie są dość rozwinięte, ale staram się je leczyć. I tak ich stan już znacznie się poprawił od czasu jak piję Procto Vitale ( są to zioła na hemoroidy, ogólnie głoścno o nich już od jakiegoś czasu).

Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Re: Hemoroidy Jak sobie poradzić

12 sty 2017, 10:47

Myślisz,ze nie byłam? Byłam na fundusz ale za wiele to się nie dowiedziałam w temacie. DOstalam jakieś maści. A mieszkam w małej miejscowości to nie ma tutaj proktologa prywatnie. Musiąłabym jechać do innego miasta . Ziólka naprawdę pomagają ? Widziałam jakieś w aptece ale czy coś takiego moze mieć dzialanie?

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Hemoroidy Jak sobie poradzić

13 sty 2017, 08:02

Pomagają pomagają, przynajmniej u mnie różnica jest bardzo duża. Ziółka jednak potrafią byc bardzo różne. Mi proktolog polecił Procto Vitale, które w składzie jest chyba najlepszym suplementem na hemoroidy jaki możesz sobie zakupić. Z tym,że dostepne jest jak mi wiadomo jedynie przez internet.

Awatar użytkownika
nikka12
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 175
Rejestracja: 25 maja 2012, 09:06

Re: Hemoroidy Jak sobie poradzić

27 sty 2017, 15:36

Na pewno warto profilaktycznie zapobiegać zaparciom, jak się zdarzają to pić dicopeg 10g, przejśc na odpowiednią dietę przy zaparciach, to najlepszy sposób żeby hemoroidy się nie pojawiły

Awatar użytkownika
goldi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 103
Rejestracja: 16 gru 2016, 13:31

Re: Hemoroidy Jak sobie poradzić

29 mar 2017, 23:20

Ja się długo borykałam z hemoroidami, wstydziłam się iść do lekarza i stosowałam tylko domowe sposoby oraz czopki dostępne w aptece. Niestety te metody nic nie zdziałały i w końcu odważyłam udać się do dr Anny Wiączek ze szpitala św. Elżbiety. Naprawdę przemiła lekarka, przyjęła mnie w komfortowej atmosferze. W sumie nie wiem dlaczego się tak bałam wizyty, to nic strasznego. Na szczęście wystarczyło leczenie farmakologiczne, ale gdybym dłużej czekała najprawdopodobniej konieczne byłoby wycięcie

Weronika888
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 93
Rejestracja: 10 wrz 2016, 20:27

Re: Hemoroidy Jak sobie poradzić

02 kwie 2017, 15:24

Najlepiej z nimi poradzi sobie specjalista czyli proktolog. Ja jestem z Warszawy i polecam Wam tę poradnie - http://optomedica.com.pl/oferta/chirurgia-proktologia/ . Prywatnie tam przyjmują, ale cennik mają okej. A na zdrowiu naprawdę nie ma co oszczędzać.

kleoatram
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 13 kwie 2017, 18:12

Re: Hemoroidy Jak sobie poradzić

13 kwie 2017, 18:46

A ja tak z ciekawości a jak to się leczy? A jak maści nie pomagają?

Weronika78
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 22 maja 2017, 19:03

Re: Hemoroidy Jak sobie poradzić

23 maja 2017, 09:54

Leczy się różnie, zależy przez co się zrobiły. Hemoroidy to po prostu żylaki. Najczęściej robią się z powodu braku ruchu albo złej diety. Jeśli nie pomaga zmiana nawyków, to trzeba iść do lekarza. Każdy jest inny niektórym pomogą ziółka innym maści. Ja mam genetyczne skłonności do hemoroidów. Po ciąży problem się nasilił, bardzo mnie bolały, czasem pojawiała się krew. Musiałam odstawić papier toaletowy, bo mnie za bardzo podrażniał. Po załatwieniu sprawy po prostu się podmywałam. Mam w domu biobidet więc miałam trochę łatwiej w utrzymaniu higieny. Lepiej zadbać o siebie zanim sprawa zrobi się poważna. Moja ciocia zwlekała z pójściem do lekarza i zrobiła jej się szczelina odbytu. Musiała być później zszywana w wiadomym miejscu. Mówiła, że to było o wiele bardziej bolesne niż hemoroidy.

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: Hemoroidy Jak sobie poradzić

26 maja 2017, 11:21

A ja tak z ciekawości a jak to się leczy? A jak maści nie pomagają?
Maści to jedynie doraźna pomoc. Nie licz na to,że całkowicie wyleczą Cię z hemoroidów. Trzeba:
zmienić higienę odbytu - dbać o czystość
przyjmowac błonnik ponieważ błonnik zapobiega zaparciom
oraz zioła tak jak tutaj wspominały dziewczyny powyżej. Również miałam prolem z hemoroidami po porodzie. ALe kupiłam sobie za namorą mojej pani doktor rodzinnej Procto Vitale i baredzo mi pomogło. hemoroidy z bolacych krawiacych guzków zmieniły się w niewielkie poduszeczki, których praktycnie już nie odczuwam.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość