MammaMia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2014, 15:45

Leczenie alkoholizmu u kobiet i mężczyzn – róznice.

14 gru 2016, 16:16

Hej, czy leczenie choroby alkoholowej u kobiet i mężczyzn wygląda tak samo? W publicznej placówce widziałam sale koedukacyjne, stąd pytam, ale z drugiej strony psychika obu płci jest tak różna że chyba nie da się skutecznie leczyć wszystkich jedną metodą?

Forest
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 03 sie 2015, 12:58

Re: Leczenie alkoholizmu u kobiet i mężczyzn – róznice.

19 gru 2016, 10:10

Oczywiście że się nie da ale kto na to patrzy w państwowych lecznicach? Jeżeli interesuje Cię profesjonalne leczenie to najlepiej skorzystać z ośrodków prywatnych. Tam leczenie jest w pełni indywidualne, zlaezne od stanu pacjenta i jego predyspozycji. Przeczytaj sobie koniecznie artykuł - http://www.terapie-uzaleznien.com.pl/te ... pia-kobiet Pozdrawiam.

pulchna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:16

Re: Leczenie alkoholizmu u kobiet i mężczyzn – róznice.

19 gru 2016, 13:10

Cześć. Coś o tym wiem bo po smierci mamy opiekuję się młodszą – nastoletnią siotrą. Nie myslalam ze jest tak uzalezniona, ale niestety z dnia na dzień było coraz gorzej. Chciałam wysłać ją na leczenie ale bałam się że jak trafi w towarzystwo to będzie jeszcze gorzej, dlatego zaczelam szukac prywatnych osrodków i tak trafiłam na Oazę. Jest tam od miesiąca, ale już widać znaczną poprawę. Lekarze rokują że szybko uda się ją wyleczyć bo to jeszcze bardzo młody organizm.

Awatar użytkownika
betty
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 14 sie 2013, 10:24

Re: Leczenie alkoholizmu u kobiet i mężczyzn – róznice.

19 gru 2016, 16:27

Aż mnie ciarki przechodzą jak czytam takie historie. mam nadzieje że Twojej siostrze się uda, powinna być wdzięczna że ma taką siostrę bo inna na twoim miejscu już dawno by się odwróciła na pięcie.

pulchna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:16

Re: Leczenie alkoholizmu u kobiet i mężczyzn – róznice.

21 gru 2016, 13:12

Dziekuje ze tak mówisz, ale na początku daleko jej było do wdzięczności. Teraz jak myśli trzeźwo to trochę zaczyna dostrzegać a nasze relacje się odbudowują.

MammaMia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2014, 15:45

Re: Leczenie alkoholizmu u kobiet i mężczyzn – róznice.

21 gru 2016, 16:14

Dzieki za odpowiedzi, ulżyło mi że jest coś takiego jak prywatne leczenie, bo uwazam ze takie spędy alkoholików jak w publicznych placówkach tylko poglebiaja problem. Ci ludzie nie wygladali jakby chcieli wyzdrowieć.

bernatka87
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2017, 14:46

Re: Leczenie alkoholizmu u kobiet i mężczyzn – róznice.

31 sty 2017, 17:24

Ośrodki leczenia alkoholizmu wydają się być koniecznością, ale to chyba jedyne wyjście z beznadziejnej sytuacji. Sięgając dna niestety wiem co to znaczy. Jestem niepijącą alkoholiczką od 13 lat i 16 dni. Liczę je dokładnie, ponieważ dzień opuszczenia ośrodka leczenia alkoholizmu zapamiętam na zawsze. Nie poddawajcie się, obojętnie czy chodzi o Was czy Waszą rodzinę. To trudna choroba, ale dacie radę z nią wygrać i wytrwać w postanowieniach. Głęboko w to wierzę po odbyciu terapii, co wcześniej było dla mnie czymś nieosiągalnym. Patrząc na mój przykład myślę, że w terapiach kobiet i mężczyzn są podobieństwa, ale i różnice. W Krakowie, skąd pochodzę trafiłam pod skrzydła Pana Wacława i chyba tylko stąd moje wyzdrowienie - jest to człowiek, który ma niesamowity dar. Prowadzi klinikę Tu i Teraz, zobacz, weź namiar jeśli masz problem.

karmina
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 02 lut 2017, 13:43

Re: Leczenie alkoholizmu u kobiet i mężczyzn – róznice.

02 lut 2017, 13:53

Przyczyny alkoholizmu są różne, tak samo przebieg więc trudno wrzucać wszystkich do jednego worka, stąd są terapie indywidualne. Ale ta choroba ma też częsci wspólne, więc niektóre zajęcia mogą się odbywac w grupach równiez koedukacyjnych.

creepinuavxi1971
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2016, 11:06

Re: Leczenie alkoholizmu u kobiet i mężczyzn – róznice.

04 lut 2017, 15:17

Z tego co słyszałam, to u kobiet ciężej wyleczyć alkoholizm - wpływ na to ma destrukcja hormonalna jaką zapewnia nam alkohol. Z tego też wynikają różnice w terapiach.

Trzeba uważać z tym winem na wieczór, bo jesteśmy bardziej narażone :)

Marta5
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 13 sty 2017, 15:59

Re: Leczenie alkoholizmu u kobiet i mężczyzn – róznice.

23 paź 2017, 13:18

Kobiey łatwiej od mężczyzn popadają w alkoholizm. Ale każdy przypadek jest inny, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest psychoterapia indywidualna. Na pewno zajmuje się tym Domowy Detoks. Wydaje mi się, że dopiero po takiej terapii warto zgłosić się na terapię grupową.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość