kamma83
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2017, 14:33

Przedszkole i łzy

12 wrz 2017, 11:44

Witajcie mamusie! Zaczęło sie i u nas… płacz, szloch, spazmy czyli pierworodny poszedł do przedszkola. Co robić? Prowadzic do przedszkola mimo wszystko czy pozwolić zostac w domu jak o to błaga? Co za dylematy rodzicielskie...

luuska
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2017, 11:08

Re: Przedszkole i łzy

14 wrz 2017, 12:01

U nas w tym roku spokojnie, a bałam sie ze córka powtórzy schemat brata z zeszłego roku i będzie ryczeć do listopada włącznie. Przeczekac. Nic ci więcej nie poradzę. Wiem ze sie serce kraje jak ryczą ale nie ma innego wyjścia.

PrzedszkoleGorzkow
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 mar 2017, 11:08

Re: Przedszkole i łzy

15 wrz 2017, 14:55

Wrzesień to trudny miesiąc dla wielu dzieci i ich rodziców. Pierwsze dni w przedszkolu to wielka zmiana w życiu malucha i reakcja w postaci płaczu jest zupełnie zrozumiała. Nie dziwmy się, że dziecko, które dotychczas przebywało prawie wyłącznie z rodzicami, nerwowo reaguje na codzienne spędzanie kilku godzin poza domem, z dopiero co poznanymi innymi dziećmi i obcą panią przedszkolanką. Bardzo ważny jest tutaj okres adaptacyjny. Zanim dziecko zacznie chodzić do przedszkola, powinno zostać zaznajomione z nowym miejscem. Może się to odbywać poprzez opowiadanie mu o przedszkolu albo odwiedziny w placówce. Nasze Prywatne Przedszkole w Gorzkowie pierwsze tygodnie każdego roku szkolnego poświęca na adaptację, czyli oswajanie dzieci z nową sytuacją. Zapraszam Cię na naszego bloga, gdzie opisujemy kilka wskazówek dla rodziców płaczących przedszkolaków: przedszkole.wieliczka.pl/blog/jak-radzic-sobie-z-placzem-dziecka-zwiazanym-z-pojsciem-do-przedszkola.

sissi123
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 03 lis 2016, 14:07

Re: Przedszkole i łzy

18 wrz 2017, 10:52

Ile latek ma twój synek? Moze dla niego jeszcze za wczesnie na takie rewolucje. Pamiętam ze moje dzieci tez płakały ale tylko przez pierwszy czy tam drugi dzien

PrzedszkoleGorzkow
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 mar 2017, 11:08

Re: Przedszkole i łzy

20 wrz 2017, 09:00

Nie istnieje uniwersalny dla wszystkich dzieci wiek, w którym powinny one zostać zapisane do przedszkola. Jeżeli dziecko opanowało takie umiejętności jak samodzielne jedzenie, korzystanie z toalety, komunikowanie swoich potrzeb, nie ma przeciwwskazań, aby je zapisać. Może się jednak okazać, że maluch nie jest gotowy emocjonalnie, trudno to ocenić bez znajomości konkretnego przypadku. Jeżeli płacz dziecka nie ustępuje po kilku tygodniach, a do tego pojawiają się objawy fizyczne (wymioty, bóle brzucha, nocne moczenie), warto zastanowić się, czy wina nie leży w samej placówce. Być może maluch doświadcza w przedszkolu jakichś niekomfortowych sytuacji, w których czuje się źle. Należy dokładnie obserwować sytuację, rozmawiać z opiekunkami i reagować, jeśli dziecko jest źle traktowane.

kamma83
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2017, 14:33

Re: Przedszkole i łzy

21 wrz 2017, 09:20

Heh moze dziewczynki to wbrew pozorom lepiej znosza, skoro nasi synkowie dają popis. To prawda żę sie serce kraje, już nieraz i mi łzy polecialy ehh może jakos to będzie, nie chciałabym go wypisywac. Dziękuje za wszystkie komentarze

Terefin
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 26 wrz 2017, 19:48

Re: Przedszkole i łzy

26 wrz 2017, 19:56

U nas to samo. Serce peka, ale co zrobic. Trzeba przeczekac. U mnie mąz odprowadza, bo ja bym płakała razem z synkiem :)

Awatar użytkownika
walukk
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 lis 2017, 18:51

Re: Przedszkole i łzy

20 lis 2017, 15:04

A może warto w tym obszarze tematycznym popytać znajomych? Moim zdaniem to jest naprawdę dość dobre rozwiązanie i często daje bardzo pozytywne rezultaty.

rozena
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 19 lip 2017, 18:19

Re: Przedszkole i łzy

10 sty 2018, 13:33

Czy takie moczenie się to zawsze jest spowodowane stresem? czy mogą być jakieś przyczyny inne tego?

suchyporanek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2018, 15:57

Re: Przedszkole i łzy

19 sty 2018, 15:59

Dzień Dobry, Moczenie nocne to problem, którego podłoże najczęściej jest natury fizjologicznej a jak również i psychologicznej. W następstwie, jeśli dziecko nie znajdzie się jest pod opieką lekarza, staje się źródłem stresu i niepokoju, a w konsekwencji może wywoływać zaburzenia emocjonalne i psychogenne. Występuje u ok. 100 mln ludzi, a w Polsce dotyczy prawdopodobnie ok. 300-400 tys. Częstość występowania moczenia nocnego zmienia się w zależności od wieku - z reguły maleje wraz z wiekiem (3-4 lata).
Po więcej informacji na temat tego problemu zapraszam na stronę suchyporanek.pl
Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość