PolKass
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 06 paź 2017, 15:00

Zespół cieśni nadgarstka

01 cze 2018, 12:33

Czy ktokolwiek z Was leczył kiedyś to schorzenie? Męczyłam się z ćwiczeniami i fizjoterapią, ale dolegliwości nie ustepowały i teraz mam zaplanowany zabieg (w Handproject Clinic u dokrota Mrozika), ale dopiero na wrzesień. Jak mogę sobie poradzić do tej pory? ralej ćwiczyć czy może odpuścić i czekać na operację? Ktoś z was wie, ile czasu się potem "regeneruje" żeby mieć te ręce sprawne i bez bólu?

kopercia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 04 maja 2016, 11:22

Re: Zespół cieśni nadgarstka

18 cze 2018, 22:57

Ćwiczyć na pewno... ja też mam ten problem ale u mnie leczenie zachowawcze i rehabilitacja daje efekty, chodzę do Porta Medica w Warszawie, dr Krochmalski mnie diagnozował. W porównaniu z tym co było boli jakieś 70 procent mniej. A też inny ortopeda straszył operacją. Co do czasu potrzebnego na regenerację to kwestia indywidualna, u jednych trwa to krócej u innych dłużej.

Awatar użytkownika
Tomia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 16 lis 2015, 00:17

Re: Zespół cieśni nadgarstka

29 gru 2018, 12:59

Wydawało mi się że zespół cieśni nadgarstka można wyleczyć własnie tylko dzięki operacji. Nie chcę zapeszać ale co jeśli rehabilitacja Ci pomogła, ale kiedyś wszystko i tak wróci? Ja byłam z tym w https://www.ortopedika.pl/ ortopeda Warszawa i sama nawet chciałam od razu zapisac się na zabieg.

Missy
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 17 gru 2018, 13:17

Re: Zespół cieśni nadgarstka

30 gru 2018, 21:23

Mnie czeka operacja.

izka28
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 25 paź 2013, 18:36

Re: Zespół cieśni nadgarstka

31 sty 2019, 01:00

Problem jest taki, że po operacji nie zawsze ręka jest w pełni sprawna. Właśnie dlatego lepiej zdecydować się na leczenie metodą BP.

Awatar użytkownika
goldi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 103
Rejestracja: 16 gru 2016, 13:31

Re: Zespół cieśni nadgarstka

19 lut 2019, 17:05

Wszystko zależy od przypadku. Grunt to znaleźć dobrego lekarza i raczej omijałabym takich ogólnych. Lepiej od razu skierować się do ortopedy specjalizującym się w urazach ręki, taki ma największą wiedzę. Mogę jednego specjalistę z Warszawy polecić, doktora Szubę z Centrum Medicum u którego leczyła się moja siostra właśnie z cieśni nadgarstka

jarilitmanen
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 gru 2010, 16:34

Re: Zespół cieśni nadgarstka

11 kwie 2019, 13:24

[quote="Tomia"]Wydawało mi się że zespół cieśni nadgarstka można wyleczyć własnie tylko dzięki operacji. Nie chcę zapeszać ale co jeśli rehabilitacja Ci pomogła, ale kiedyś wszystko i tak wróci? Ja byłam z tym w ortopeda Warszawa i sama nawet chciałam od razu zapisac się na zabieg.[/quote]
Operacja jest najskuteczniejsza.
Poczytaj więcej o zespole cieśni http://arsmedis.pl/oferta/ortopeda-wroc ... a-wroclaw/ i ortopedzie http://arsmedis.pl/oferta/ortopeda-wroclaw/
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2020, 20:10 przez jarilitmanen, łącznie zmieniany 3 razy.

Adzik
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2019, 08:15

Re: Zespół cieśni nadgarstka

16 kwie 2019, 08:19

Tak, operacja jest najskuteczniejsza, ale dopiero po czasie. Nerw może się zregenerować jeśli ręka nie będzie używana, dlatego niektóre osoby decydują się nawet na gips. Ja dostałam diagnozę zespołu cieśni, ale później okazało się, że to problem kręgosłupa, a nie dłoni...

Erwinarus80
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2021, 15:24

Re: Zespół cieśni nadgarstka

10 sie 2021, 15:36

Zaskakujące ile innych kobiet tu spotkałam co miały z tym problem, bo ja byłam pewna, że to domena mężczyzn, ta choroba :ico_szoking: :ico_szoking:
Na początku planowałam iść do któregoś ze specjalistów z waszych poleceń, ale pandemia sprawiła że chcąc nie chcąc musiałam wrócić do mojego rodzinnego gdańska i tam kogoś poszukać. Operowałam - bo rehabilitacje wcześniej nic nie dały - u dr mrozika z handproject. Ogólnie polecam :ico_brawa: Wszystko już jest okej.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość