Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

20 kwie 2007, 22:06

Ewcik :ico_brawa_01: dla mężusia!!! I smacznych soczków życzę!

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

20 kwie 2007, 22:35

ja powiem tak. podgrzewacz na pewno kupie i pewnie z philipsa (mioja sis pracuje w philipsie w pile wiec moze uda sie zalatwic taniej) a chce kupic ponioewaz chce pojsc na studia i moj maz bedzie karmil mala odciagnietym mlekiem, a jak widze jak czasami sobie odgrzewa jakies jedzenie i pomysale ze tak mialby robic z mlekiem dla Kingi to wole zeby uzywal podgrzewacza...

Awatar użytkownika
Sikorka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2625
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:17

20 kwie 2007, 22:45

Takie udogodnienia kupujemy wedle potrzeb oczywiście. Ja wręcz przeciwnie, nie kupię, bo wiem że w moim przypadku będzie to zbędne. Mam zamiar być z dzieckiem w domu jak tylko długo się da i karmić je piersią. Tak jak Kacpra, nie miałam smoczków, butelek, laktatorów, podgrzewaczy, sterylizatorów....Co nie znaczy, że dla niektórych są to rzeczy niezbędne.

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

20 kwie 2007, 22:57

Ja nawet jeśli będę siedzieć w domku to kupie laktor. Czasem ci pomaga w odciągnięciu mleka, jak masz za dużo, albo jak zjadłaś coś co jest nie dobre dla dziecka, lub wypiłaś :-D , wtedy zamieżam sięgnąc po odciągnięte moje mleko, a to odciągnąć i wywalić. Lekarze tak tu radzą i to jet dobre dla ciebie, a najbardziej dla dzidzi. :ico_oczko:
A mam pytanie wiecie jak długo może być przechowywane mleko odciągnięte w lodówce, czy lepiej je zamrozić?? :-)

Awatar użytkownika
Sikorka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2625
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:17

20 kwie 2007, 23:17

Ja nie stosowałam laktatora, pić żadnych trunków oczywiście nie piłam, a jeść to stopniowo wprowadzałam do swojej diety wszystko i ani ja ani Kacper nie mieliśmy żadnych problemów. Mam nadzieję, że tym razem będzie tak samo.

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

20 kwie 2007, 23:30

Laktator jest super wynalazkiem. mleko mozna przechowywac w lodowce chyba do 48h, a w zamrazarce nawet do kilku tygodni. Gdzies kiedys czytalam o tym, ale dokladnie nie pamietam.

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

20 kwie 2007, 23:38

Bo ja wiem, że znajoma znajomej to jak gdzieś na 2 dni miała wyjechać to przez 2 tygodnie ściągała mleko aby dzidzia miała jej mleczko, pod jej nieobecność i ona tam to też robiła aby nie straciła pokarmu. A teraz mi się przypomina i zamrażała. Tak zamrażała i pisała daty aby najstarsze zużywać mleko. Coś takiego !!?? :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

21 kwie 2007, 05:06

ja te\ laktator mam i zamierzam uzywac -na poczatku pewnie tlko do odciagniecia pokarmu - bo jak pokazuje przyklad moich kolezanek - dzidzia nie umiala pic za dorze i pokarm zostawal - w piersi i robilo sie u nich zpalenie ..a poza tym - tak jak pisza dziewczyny - za duzo mleka masz - odciagasz - w w oreczki specjalne i do zamrazalnika :-D oo! jak sie bedzie musialo dzies wyskocyc - jak znalazl :-D

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

21 kwie 2007, 07:09

kasia3 z przechowywaniem melczka odciagnietego jest tak:

do 12 h w temp pokojowej
do 48h w temp od 3 do 5 stopni (lodowka)
do tygodnia w temp do -10 stopni (najpierw nalezy mleko schlodzic w lodowce)
do 6 miesiecy w temp od -18 do -20 stopni

tak wyczytalam w ulotce canpol babies "wszystko o odciaganiu pokarmu"

[ Dodano: 2007-04-21, 07:09 ]
a no i mozna kupic takie pojemniki to przechowywania pokarmu :)

[ Dodano: 2007-04-21, 07:46 ]
wlasnie zobaczylam ze dostalam w nocy smsa od kolezanki ze jej siostra wyjechala :( a jestem niezadowolona bo chcialam dzisiaj do niej pojechac i zobaczyc wozek - gleboki, bo raczej od niej odkupie. widzialam go juz na zdjeciu ale chcialam tez tak w realu i lipa :( a dzisiaj na zakupy jedzie z nami moj tata, bo my samochodu niestety nie mamy i tak mozna by bylo od razu zalatwic to...

a tak swoja droda juz widze jak to bedzie smiesznie wygladac jak w tygodniu pojade do niej i wezme ten wozek i bede z nim PUSTYM pol gdanska jechac :ico_smiechbig:

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

21 kwie 2007, 16:12

Doris, dzieki za ta tabelke. Przyda sie na pewno.
Nie martw sie, ze bedziesz z pustym wozkiem jechala, mozesz wlozyc tam np misia i przykryc pielucha, zeby sie ludzie nie gapili :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: KylieTab i 1 gość