Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

09 mar 2007, 21:04

Jestem na chwilkę, bo Antol jeszcze nie spi łobuz, dzisiaj najpierw musi poczekac aż Ja się wykąpię :-D
Kaolka cóz z nowości daje Antkowi??napewno nie daje jeszcze mu obiadów takich jakie my jemy...ale staram sie juz coraz mniej robić mu papki zmiksowane. Owoce staramm sie dawac w kawałkach, lub wrecz pól jabłuszka, czy brzoskwini, albo marchewke która sobie skrobie ząbkami. Tylko uwazam wtedy bardzo i staram sie miec Go cały czas na oku i zapewnic mu max spokój podczas szamania zeby sie nie zadławił.
Cytrusów nie daje mu jeszcze, lekarka mi powiedziała i tez czytałam ze mozna dawac od 1,5 roczku.

[ Dodano: 2007-03-09 ]
A mój jeszcze nie śpi :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

09 mar 2007, 21:11

Ja się też melduję ... ale moje pociechy jeszcze nie śpią i narazie nawet nie mają ovhoty na słodki sen ... :ico_szoking: c

Awatar użytkownika
iza
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:38

09 mar 2007, 21:22

mój juz zasnął...sam :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

a ja ide włosy farbować

ja tez daję jabłuszko w całości....marchewke....ale co on tam zje.....jabłuszko w całym pokoju mam..a marchewka za twarda na jego dwa ząbki

Awatar użytkownika
kaola
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 908
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:53

09 mar 2007, 22:42

co do jedzonka u nas to:

ja mojej daję gotowane: kartofelki, marchewkę, groszek, buraczki czerwone, brokuły, kalafior, szpinak - oczywiście staram się wtedy nie solić za bardzo,
generalnie staram się jej gotować obiadki - no chyba, że mam lenia :-P ;-) :-P
daję też bananka, jabłuszko, gruche, sliwki, avocado
zaczynamy też z chlebkiem razowym, ryżykiem, makaronikiem
jogurt naturalny jej często mieszam z deserkiem ze słoiczka - b nie zabardzo jej same podchodzą - chyba są za "ostre" :-P
no i mięcho oczywiście doszło kurczak, indyk, cielęcinka i rybki - jak na razie to próbowała
czytałam, że niby ryby to później - sam już nie wiem tu zalecają już :ico_noniewiem:
często też daję surowe jabłko lub marchewę - duzy kawałek żeby sobie mogła w rączce trzymać i się nie zadławić - najczęściej pomamla tylko i soki wyssie :ico_haha_01: :evilbat: :ico_haha_01:
ostatnio nawet zrobiłam małej pasztet z wątróbki wg przepisu z książki dla dzieci - smakuje jej całkiem :-D
Ostatnio zmieniony 09 mar 2007, 23:27 przez kaola, łącznie zmieniany 2 razy.

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

09 mar 2007, 22:46

Hejeczka dziewczynki, melduje sie i piszę że Antoś juz śpi :-)
Po kapieli padł padziocha jeden. Ja już p pidzamce siedze przed kompem i trochę spiąca jestem :ico_spanko:

Iza, ale zawsze coś skrobnie tej marcheweczki czy jabłuszka, a bardziej tu chodzi o to żeby próbował jezdonka w całości a nie tylko papki :ico_haha_02:

Dziewczynki jesteście tu jeszcze ???

Awatar użytkownika
kaola
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 908
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:53

09 mar 2007, 22:58

jestem Maggie, i widzę, że awansowałaś na modera ???

gratulacje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

to widzę że my podobnie, moja też już lula a ja z kolei w szlafroczku jestem :ico_smiechbig:

jak zostać moderem Maggie,

Awatar użytkownika
edyta82
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:57

09 mar 2007, 23:02

hey jestem jeszcze ja.
Caly dzien mnie nie bylo bo ja i synek :ico_chory: Oskarkowi juz troszke lepiej, ale mnie trzyma, ale staram sie, zeby chorobsko mnie nie polozylo.
kaola ja mojemu synkowi daje juz praktycznie wszystko. Troche stopuje przy cytrusach, bo zauwazylam, ze ich nie trawi. Je juz z nami normalny obiad i wkladam mu jakies smakowite keski. Niestety wszystko mu drobnie bo wiekszymi kawalkami sie dlawi. Karmie jeszcze piersia ale sporadycznie. Uwielbia takie normalne jedzonko, zauwazylam nawet ostatnio ze nawet kaszki mu juz nie podchodza. Najbardziej co mnie martwi to to ze moj synek nie je z butli, to znaczy ja mu nie podaje zadnego mleka sztucznego, to chyba zle prawda? dziewczyny oswieccie mnie jak to z tym jest.
kaola jakbys mogla uzupelnic w tabeli, ze moj synek ma 4 zebolki, a co do wagi i wzrostu to dowiem sie wkrotce.

Awatar użytkownika
kaola
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 908
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:53

09 mar 2007, 23:07

edyta82, witaj i zdróweczka dla was wszystkich życzę, co do tab - już sie robi :-D
z mlekiem to nie wiem mogę ci tylko powiedzieć jak jest tutaj w danii - mianowicie zalecają ok 400-500ml mleka dzienie lub produktów mlecznych - ze względu na wapno

ale jak karmisz piersią - to przecież też mleczko dostaje
a poza tym jak jest wszystko ok i Oskarek dobrze wygląda i dobrze się czuje to chyba się nie masz o co martwić :ico_haha_01:

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

09 mar 2007, 23:11

Ach Kaolko dziekuje :ico_respekt: , ja juz na tamtym forum moderowałam, forum Aniołki, tylko Emka nie podpisała mnie bo moderowałam na prośbę psiapsóły z TT Pauliny, a teraz ona nie ma neta w domu i jest bardzo rzadko na TT, więc ja zostałam juz na stałe moderatorem :-D
A jak zostać moderatorem, to nie mam pojęcia, zapytaj adminki Emki albo Wronki :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
kaola
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 908
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:53

09 mar 2007, 23:14

Maggie, pisałaś o tabelce
ja myslę, że na początku owszem fajnie by było mieć - ale tylko z datami urodzenia i wagą/wzrostem przy urodzeniu
a tą co teraz mamy to jedną dziennie bym wklejała z rana - co byśmy nie mieli 20 dziennie - wtedy można obserwować jak nasze pociechy rosną :-D co ty na to ???

[ Dodano: 09-03-2007 ]
Maggie, nie nie broń boze ja i tak już uzaleźniona jestem ja tylko tak z ciekawości - chyba do piekła trafię bez problemów większych :diabel2: :619: :659:
Ostatnio zmieniony 09 mar 2007, 23:18 przez kaola, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości