Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

25 lis 2010, 11:54

osanit jest srodkiem homeopatycznym :-)
ja tym bardziej bym go nie kupiła :ico_haha_01: bo nie wierze w homeopatie, mi to troszke zakrawa na czarną magię :ico_oczko: może dlatego ze dosć szeroko studiowałam chemię organiczną i biochemię organizmów i nie wierze w działanie czegoś czego nie ma :ico_haha_01:


my na ząbki mielismy żel dentystyczny Dentinox żel N
w jego składzie jest lidokaina- środek znieczulajacy powchechnie stosowany choćby do wyrywania zębów tyle że w dawce bezpiecznej dla niemowlaczków
trzeba jednak pamiętać aby działał należy go wetrzec w dziąsła, wbrew pozorom jest to mozliwe :ico_oczko: można to zrobić szczoteczka palcem, gryzakiem, smoczkiem :ico_oczko: co akurat dziecko lubi gryźć :ico_oczko:

Agaluk
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 20 cze 2009, 09:44

25 lis 2010, 15:10

To jak wytłumaczysz to, że dziecko np. po włożeniu czopka Viburcol się uspokaja. A tak darło się w niebogłosy i nic nie pomagało a Viburcol tak?? Według Twojej opinii, by wychodziło, że coś czego nie ma - jednak pomaga?

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

26 lis 2010, 16:03

my na ząbki mielismy żel dentystyczny Dentinox żel N
my rowniez uzywamy go na zabki +do tego nurofen. mala plakala jak jej wychodzily gorniaki 1 i 2

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 318
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

30 lis 2010, 12:14

To jak wytłumaczysz to, że dziecko np. po włożeniu czopka Viburcol się uspokaja. A tak darło się w niebogłosy i nic nie pomagało a Viburcol tak?? Według Twojej opinii, by wychodziło, że coś czego nie ma - jednak pomaga?
Przy małych dzieciach i lekach homeopatycznych raczej nie można mówić o efekcie placebo :)
Skoro dziecku pomaga, to najwidoczniej lek działa. Naturalnie dziecko, tak jak i człowiek dorosły, każde jest inne i inaczej reaguje, więc nie ma sensu pisać, ze coś jest do kitu, skoro u innych dzieciaków się sprawdza :)

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

30 lis 2010, 21:10

To jak wytłumaczysz to, że dziecko np. po włożeniu czopka Viburcol się uspokaja. A tak darło się w niebogłosy i nic nie pomagało a Viburcol tak?? Według Twojej opinii, by wychodziło, że coś czego nie ma - jednak pomaga?
dokładnie o to samo chciałam zapytac ;-)
u nas Viburcol się sprawdzał ekstra po szczepieniach bo Zuzia szału dostawała
a jednak homeopatia i nie można powiedzieć ze działa podswiadomosc jak u dorosłego i przestało boleć

Ja polecam osanit
sprawdzał się, Zuzi niedawno dawałam jeszcze jak 4 wychodziły, no i nie ma szans zadławienia bo te kuleczki są jak główka od szpilki
może ciut większe :ico_sorki:

Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

30 lis 2010, 23:07

Agaluk napisał/a:
To jak wytłumaczysz to, że dziecko np. po włożeniu czopka Viburcol się uspokaja. A tak darło się w niebogłosy i nic nie pomagało a Viburcol tak?? Według Twojej opinii, by wychodziło, że coś czego nie ma - jednak pomaga?
dokładnie o to samo chciałam zapytac ;-)
Ja studiowałam biotechnologię na wydziale chemicznym a na leki homeopatyczne się nie wypięłam,wręcz przeciwnie stosuje viburcol przy ząbkowaniu małej i sprawdza się rewelacyjnie.w ekstremalnych przypadkach daje córce nurofen.
Co do Dentinox żel N to u nas nie działał zbytnio.jak porządnie wysmarowałam to miałam spokój w nocy na godzinę jedynie,ale zazwyczaj mała nie pozwalała mi na masowanie dziąsełek,jak miała mocno opuchnięte.Wyrywała się i prężyła,więc u nas nie zdało to egzaminu.

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

29 gru 2010, 11:57

Ja studiowałam biotechnologię na wydziale chemicznym a na leki homeopatyczne się nie wypięłam
o to jest odpowiedz eksperta :)
ja tym bardziej bym go nie kupiła bo nie wierze w homeopatie
wiara czyni cuda, -odrobine wiary :)siostro

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

03 sty 2011, 00:06

a od którego miesiąca u waszych maluchów wychodziły zęby? Moja ma 2,5 miesiąca i często się ślini i pcha do buźki rączki i nawet kocyk, który jest przykryta. Czy to już na zęby?

oliwka1983
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2011, 15:57

12 sty 2011, 16:20

Mojej pierwszy ząb wyszedł jak miała 7 mies. Ale dużo wcześniej się śliniła i pchała wszystko do buzi.

Agula26
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2011, 11:41

Re: Ząbkujące maluchy :)

17 cze 2011, 12:37

Córeczka zaczęła ząbkować i praktycznie wszystko w domu się zmieniło :) Z poprzednim dzieckiem nie było takich problemów wszystko łagodnie przeszła. Jakie macie sposoby, żeby pomóc maluszkom i nie ukrywajmy - trochę sobie...?
Gryzaczki schłodzone w lodówce ;) Zobacz filmiki na link usunięty przez obsługę forum. Moja starsza córka łagodnie przeszła ząbkowanie, bez większych problemów. Powodzenia!
Ostatnio zmieniony 17 cze 2011, 12:43 przez Agula26, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość