Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

22 maja 2007, 18:10

Ja mam bardzo długie cykle około 40-55 dni, a są tak długie bo brak owulacji. Tzw cykle bezowulacyjne...

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

25 maja 2007, 09:41

asiapanda,
Fajna niunia
Jak było zanim urodziłaś małą i przed zajściem w ciąży czy też miałaś takie nieregularne cykle
Czy brałam jakieś tabletki na uregulowanie - jeśli tak to jakie, robiłaś jakieś badania
Pozdrawiam :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Agnes
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6396
Rejestracja: 10 kwie 2007, 20:39

25 maja 2007, 22:32

22540Monika ja przed ciaza tez mialam bardzo nieregularne @ dwa razy w roku wcale nie mialam i sama nie wiedzialam kiedy mam owul.bralam tez luteine na wywolanie ale to krotko u mnie pomagalo poszlam w koncu do lekarza zrobil mi usg i akurat bylam dwa dni przed owul.byl piekny kasztanek ale tydzien przed @ a nawet @ spozniala mi sie o tydzien wczesniej tego nie wiedzialam i jak tylko poczulam ze brzuch boli mnie na okres to dawalam sobie spokoj ze staraniami i to byl moj blad bo owul.mialam prawie zawsze na tydzien przed @ duzo mi tez daly testy owulacyjne.teraz po porodzie mam regularne i bezbolesne a choruje na tarczyce wez sobie tez sprawdz bo to nieraz zakluca cykle. :-)

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

25 maja 2007, 22:59

Agnes1980_2006,
Tak wiem na tarczycę muszę sobie zrobić i pewnie pójdę w środę bo u nas tylko raz w tyg.pobierają chyba że się wybiorę prywatnie
Ja przed moją pierwszą ciążą miałam dosyć regularne cykle a takie nieregularne mam od ok.dwóch lat......
Moja pani doktor zapisała mi ostatnio gdy byłam w styczniu pod koniec bo też miała taki długi cykl luteinę na wywołanie i tabletki antykoncepcyjne że gdy pobiorę choć przez dwa miesiące to powinno powrócić do normy ale ja nie chciałam tych tabl.i ich nie wykupiłam i po tym wywołaniu dwa cykle miałam normalnie a teraz od ponad tzrech miesięcy znowu to samo.....
Teraz przepisała mi mastodynon 2x1 przez conajmniej dwa miesiące.....zobaczymy od kilku dni biorę?
Pozdrawiam :ico_haha_02:
:ico_buziaczki_big:

niunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2007, 13:14

07 lip 2007, 09:31

a jak myslicie? skoro mialam regularne cykle 28/32 przez ostatnie 3lata a ostatnie 2 cykle mam 42-45 dni , stresssy , nie umiem sobie z nimi ostatnio poradzic, czy powinnam regulowac je hormonami czy poczekac ze moze nast.cykl bedzie ok jak dawniej? staramy sie o dzieciaczka , zaczęlam mierzyc tempke! wczesniej nie moglam sie zdobyc;) a moze znacie jakies zioła/mieszanki fix na uregulowanie@ ? gdzie moge je kupić w wawie moze którać wie?

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

07 lip 2007, 12:05

niunia,
Kochana spóżniony,wydłużony cykl przez dwa miesiące to jeszcze nic takiego a co mówił lekarz jeśli byłaś....
poczekaj jak wiesz na cykle ma wpływ stres i wogóle jakieś gwałtowne wydarzenia w życiu...
Każda z nas ma inaczej ponieważ każdy organizm kobiecy jest inny jezeli cię to nurtuje to wybierz sie do ginekologa i wypytaj co i jak że staracie sie i wtedy zobaczysz zleci ci może jakieś badania....
Zioła to nie wiem czy coś jest...a hoirmony...zależy jakie kto ma podejscie do nich...bywa rożnie mogą unormować ale i moga też zaszkodzić są zwolennicy....
Bywa też tak że gdy stosowałaś przez jakiś czas tabletki antykoncepcyjne i je teraz odstawiłaś to zanim orgaznizm się zregeneruje to też musi upłynąć troszkę czasu... nim powróci wszystko do normy....
poczekaj lub idż do ginekologa....
Sory jeśli wolno spytać jak długo się już starcie o dzidzię i czy o pierwszą .... :ico_wstydzioch:
Pozdrawiam

niunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2007, 13:14

07 lip 2007, 18:07

Monika dzięki:) tak to chodzi o 1-sza dzidzie, hmm, wiem czas biolog. zegar tyka teraz mam 30 lat;) to znaczy ja nie stosowalam zadnych srodków antykonc. od 5 lat,( kiedys w latach stud.mialam zaburzenia długototerminowe i brałam diane35 na uregulowanie, i od stycznia próbujemy a to w zasadzie było 4 cykle/ bo przerwy na leczenie infekcji kobiecych:( słyszalam ze dziewczyny wspomagaja sie tez ziółkami O.Klimuszki czy p podobne ale nie moge znalesc online nic aby zamówić, Łykam favit i dobrze sie odżywiam ale chyba próbujemy za rzadko... :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

24 lip 2007, 14:13

niunia,
Nie martw się kopchana jakoś wszystko się ułoży zobaczysz jeszcze będziesz szczęsliwa gdy wam sie uda...życzę ci tego z całego serduszka swojego
A nie wiem ziółka ja też biorę witaminki i kw.foliowy i też staramy sie...narazie beż efektów ale nie mozemy się poddawać choć nie zawsze to takie proste trzeba miec w sobie siłe....myślec pozytywnie w końcu nam się uda zobaczysz.... :ico_haha_02:
Buziaczki

niunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2007, 13:14

26 lip 2007, 00:31

dzięki , z reguły wszystko mnie cieszy, nawet drobnostki, zawsze mąż to mi powtarza, ze ciesze sie jak dziecko, ale ostatnio po wizycie u gina :ico_placzek: ....stwierdził ze mam nadzerke, jak duza nie powiedzial ( ale 2 mies. wczesniej bylam u cieszącej sie dora opinia ginki i ona nie mówila nic o nadzerce, no i nie wiem) i dodał ze przez 1-szym porodem sie nie leczy, a tu tyle sprzecznych opinii czytam, Boze jak tu sie nie załamac :ico_noniewiem: zapytalam tez go czy nadżerka zmiejsza szanse zajscia w ciaze- twierdzi ze nie- kochane napiszcie czy znacie jakiegos dobrego gina z Radomia i co WY wiecie o nadżerkach kontra ciąża?

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

14 wrz 2007, 11:49

U mnie znowu cykl sie wydłużył nie wiem co się dzieje
U mnie dzis 58 dc
Dziewczyny brałyście kiedyś tabletki mastodynon

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość