elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

08 mar 2011, 21:52

każdą próbe mobingu można zgłosić wyżej, oczywiście każdy jest świadom, że większość firm w Polsce niestety sprawę zagłaszcze a pracownika się pozbedzie. Jeżeli sprawa trafi do sądu bo i tutaj można od razu się skieować wiąże się to ze znalezieniem świadków do sprawy a wiadomo, że mało kto będzie walczył bo będzie bał się o swój tyłek, więc hmmm trzeba mieć świadomosć że można stracić pracę ale zyskać satysfakcję i pewno zadośćuczynienie.

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

08 mar 2011, 23:20

Oj biedna lawinia :ico_sorki: :ico_sorki:
Zawsze masz jakis problem :ico_sorki: :ico_sorki:
Zycie chyba sie nie uklada po Twojej mysli :ico_sorki: :ico_sorki:
Ehhh szkoda gadac :ico_puknij:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

09 mar 2011, 08:23

nawet w sądach stosuje się mobbing :ico_noniewiem: wiem, bo go doświadczyłam i nie tylko ja :ico_noniewiem: ciągle doświadcza go wielu pracowników, a oprawcą jest młoda kobieta, której każdy boi się cokolwiek powiedzieć :ico_olaboga: "góra" wie o tym i tyle, żadnej reakcji :ico_puknij: Mnie nękała przez prawie rok, przez nią miałam ochotę odejść z pracy, a każdy kolejny dzień z nią spędzony był koszmarem :ico_sorki: codziennie rano wstawałam już zdenerwowana, bo wiedziałam co mnie czeka. Teraz mam już spokój, bo pracuję samodzielnie i mimo, iż jest moją przełożoną mam z nią rzadki kontakt, a obecnie na szczęście wcale nie muszę jej oglądać, bo jestem na L4 :-D jaki to komfort psychiczny :-D

lawinia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 139
Rejestracja: 03 lut 2010, 11:41

09 mar 2011, 08:36

Oj biedna lawinia :ico_sorki: :ico_sorki:
Zawsze masz jakis problem :ico_sorki: :ico_sorki:
Zycie chyba sie nie uklada po Twojej mysli :ico_sorki: :ico_sorki:
Ehhh szkoda gadac :ico_puknij:

ta odpowiedz mogą moderatorzy traktować jako spam.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

09 mar 2011, 11:48

markotka, to też racja co piszesz, byłam sekretarzem sądowym i wiem coś o tym niestety i mimo, że przełożeni znali sytuację nic nie zrobili, ale za to ja odeszłam i się szybko wszystko wyjaśniło i sędzina też odeszła w końcu bo już nie miał kto za nią pracować:)choć jej wiecej nie było jak była więc nie było tak najgorzej ale przeżywałam bo to była moja pierwsza praca.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

09 mar 2011, 12:14

chyba najgorsze jest to że ciężko jest udowodnić mobbing :ico_sorki: zresztą on jest wszechobecny w każdej pracy i nie wiem czy łatwo było by go udowodnić :ico_sorki:

Awatar użytkownika
pestka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2033
Rejestracja: 16 mar 2007, 09:46

09 mar 2011, 12:31

zresztą on jest wszechobecny w każdej pracy i nie wiem czy łatwo było by go udowodnić :ico_sorki:
no właśnie, świadkowie czyli inni pracownicy najczęściej nic nie powiedzą bo boją się o własną skórę i nie ma się co dziwić
a takie przymykanie oczu bo nas to przecież nie dotyczy to tylko uczy dziadostwa pracodawców i pozwalają sobie na coraz więcej :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2011-03-09, 11:33 ]
często to nawet nie pracodawca a nasi współpracownicy stosują mobbing, i co na skargę do szefa? wyjdziemy na mazgajów co to szukają dziury w całym zamiast wziąć się do roboty

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

09 mar 2011, 13:01

i co na skargę do szefa?
znam dwa przypadki które skończyły się skarga u szefa i muszę powiedzieć że poskutkowało,jedna skarga była ustna a druga na piśmie
chociaż i oni potrafili zatoczyć koło wokół pracownika że tak chciał czy nie odchodził ale czy to już można uznać za mobbing to nie wiem
wyjdziemy na mazgajów co to szukają dziury w całym zamiast wziąć się do roboty
myślę że że dlatego jest taka śliska granica

może jednak komuś udało się udowodnic że był mobbingowany ale ja takiego przypadku nie znam

Awatar użytkownika
kwiti
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 51
Rejestracja: 20 maja 2009, 13:48

09 mar 2011, 13:55

Skargę bym odradzala. Z reguly tylko pogarszają sprawę przy autorytarnym szefie. Może powinniście jakoś bardziej eksponować Wasze wyniki na tle innych, wtedy szefowi będzie trudniej mówić nieprawde?

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

09 mar 2011, 14:29

kwiti, co to znaczy jakoś :ico_oczko:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość