Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

06 kwie 2007, 19:08

joguś dziękuje za komplement, ale ręczę Ci, że przy karmieniu piersią biust będziesz miała nie mniejszy :ico_brawa_01:
A co do becikowego - jak tylko załatwisz (a najlepiej męża wyślij) akt urodzenia to od razu zgłaszasz się do urzędu gminy/miasta (dowiedz sie jak to jest u Ciebie) z tym papierkiem i wypełnionym formularzem (my ten formularz wyciągnęliśmy kiedy w ciąży jeszcze byłam). Możesz dostać becikowe w gotówce albo na konto - ja czekałam na przelew ok. miesiąca.

A macierzyńskie - jeśli Ci wypłacać ma ZUS - to zgłaszasz sie do niego z aktem urodzenia dziecka i wypełnionym formularzem. Wszystko doczytaj na stronie zus-u ; podaję Ci link:
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=431
Dowiedz sie jednak lepiej wcześniej, zanim Maluszka jeszcze nie ma na świecie i masz troszkę czasu wolnego, czy w Twoim (budżetowym) przypadku nie trzeba czegoś dodatkowego. Choc wątpię...

A swoja drogą..mam wrażenie, ze Ty już dawno powinnaś mieć Kruszynkę przy sobie :-) Tobie czas sie pewnie dłuży a mi to strasznie już pędzi :-)

Awatar użytkownika
Wronka
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 329
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:02

09 kwie 2007, 13:48

Powiedzcie mi drogie Panie a co to jest ten zasiłek rehabilitacyjny i komu sie należy?

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

09 kwie 2007, 14:25

Wronka, - może sie po niego zgłosić - każda kobieta po 182 dniach zwolnienia lekrskiego - ciążowego - aby nie wykorzystywac macierzyńskiego wcześniej . jest również 100 % płatne jak zwolnienie ciążowe . na zwolnieniu lekarskim można przebywac ciągle - dokładnie 182 dni - a widomo ciąża trwatroche dłużej :-) , więć jeżeli kobieta jest od początku ciązy na zwolnieniu , lub prawie to się może właśnie ubiegać o zasiłek rehabilitacyjny. Lekarz powinnien pilnować tych 182 dni - ale przeważnie tego nie robi , wiec sama zainteresowan musie tego pilnowac - nastepnie zgłasza sie do zakładu pacy - lub zus-u po odpowiednie papiery , które musi wypełnić - ona - lekarz i zakład pracy. Płatne jest tak jak wyzej pisza dziewczyny - zakład do 20 osób - płaci zus na konto, powyzej 20 osób płaci firma - z wyłączeniem budzetówki. Pozdrawiam

jogobella
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 401
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:56

09 kwie 2007, 15:07

eve.ok, dzieki eve , poczytam i sie dopytam

a z tym ze mi sie dłuzy to racja...juz sie nie potrafie ruszac bo jak pojde na spacer czy cokolwiek porobie to mnie strasznie dol brzucha boli , zostalo 17 dni , niby rozwarcie mam juz na mały palec ale chcialabym juz urodzic bo jest mi ciezko ,w domu nic nie moge zrobic , leze i jem i to taka wegetacja , ten 9 m jest naprawdę męczący , a Ty maluszka juz tulisz i pewnie na wiosenne spacerki popylasz :)

Awatar użytkownika
Wronka
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 329
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:02

10 kwie 2007, 11:10

Gosia A pisze:Wronka, - może sie po niego zgłosić - każda kobieta po 182 dniach zwolnienia lekrskiego - ciążowego - aby nie wykorzystywac macierzyńskiego wcześniej . jest również 100 % płatne jak zwolnienie ciążowe . na zwolnieniu lekarskim można przebywac ciągle - dokładnie 182 dni - a widomo ciąża trwatroche dłużej :-) , więć jeżeli kobieta jest od początku ciązy na zwolnieniu , lub prawie to się może właśnie ubiegać o zasiłek rehabilitacyjny. Lekarz powinnien pilnować tych 182 dni - ale przeważnie tego nie robi , wiec sama zainteresowan musie tego pilnowac - nastepnie zgłasza sie do zakładu pacy - lub zus-u po odpowiednie papiery , które musi wypełnić - ona - lekarz i zakład pracy. Płatne jest tak jak wyzej pisza dziewczyny - zakład do 20 osób - płaci zus na konto, powyzej 20 osób płaci firma - z wyłączeniem budzetówki. Pozdrawiam


Aha, dzieki Gosiu. Nie wiedziałam nawet , ze jest taka mozliwość.

jogobella
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 401
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:56

10 kwie 2007, 13:01

Wronka, ile juz schudłas ze tak zapytam?

Awatar użytkownika
Wronka
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 329
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:02

10 kwie 2007, 13:03

jogobella pisze:Wronka, ile juz schudłas ze tak zapytam?

odpowiedź bedzie 1. maja, zapraszam na stosowny link umieszczony w moim podpisie (Konkurs)

jogobella
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 401
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:56

12 kwie 2007, 15:05

Wronka, ja sobie potem tez taki suwaczek załoze....

Awatar użytkownika
Wronka
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 329
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:02

12 kwie 2007, 21:50

jogobella pisze:Wronka, ja sobie potem tez taki suwaczek załoze....


ok i dołączysz do nas ma sie rozumieć :-D

jogobella
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 401
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:56

13 kwie 2007, 19:00

a jasne , mam naprawde wiele do zrzcuenia:)
a ile tak schodzi kg po porodzie?

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość