laklak
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2014, 15:56

Re: depresja poporodowa

27 sie 2014, 16:00

Wyszedł ktoś z tego bez terapii? Oczywiście jeśli się ma w domu matkę sekutnicę/wrednego męża, to raczej się nie uda, al kiedy panuje wzgędna zgoda?

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: depresja poporodowa

08 wrz 2014, 14:49

kurcze, to jest bardzo indywidualna sprawa i zależy od wielu czynników.

kiranka87
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 59
Rejestracja: 15 lip 2014, 13:59

Re: depresja poporodowa

11 wrz 2014, 12:27

Wydaje mi się, że w przypadku depresji leczenie jest niezbędne

Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Re: depresja poporodowa

13 wrz 2014, 17:48

Piszecie, że trzeba samemu sobie dać z tym radę ale nie zawsze można ... Czasami człowiek jest w tak kiepskiej kondycji psychicznej, że nie jest sobie w stanie poradzić z rzeczywistością.
ja również myślałam,ze babyblues to jedynie głupi wymysł do czasu urodzenia drugiego dziecka. Nic mi się nie chciało, nie wstawałam z łóżka, nie miałam siły do opieki nad dziećmi.
Do wizyty psychologa skłoniła mnie jedynie troska o moje maluchy. Uczęszczałam na psychoterapię do tego gabinetu w Warszawie : http://www.sensity.pl/ ( może komuś przyda sie info) i dopiero to postawiło mnie na nogi. Naprawde nie należy się wstydzić prosić o pomoc.

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: depresja poporodowa

17 wrz 2014, 10:24

Moja koleżanka to miała. Straszne to było

monmon
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2014, 16:10

Re: depresja poporodowa

18 wrz 2014, 16:26

Dziewczyny! Proszę o pomoc. Moja przyjaciółka urodziła parę miesięcy temu i ma depresję poporodową. Nie chce iść do psychologa. Wszyscy się o nią martwimy i nie wiemy co robić. Znalazłam taki serwis internetowy (spokój ducha), który oferuje terapię online.
Co o tym myślicie? Testowałyście już takie rozwiązania?

Awatar użytkownika
mojaglowa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 23 wrz 2014, 16:03

Re: depresja poporodowa

23 wrz 2014, 16:23

Przy depresji lepiej zgłosić się do lekarza. Moim zdaniem terapia internetowa to za mało. Trzeba nie tylko znaleźć specjalistę, ale to takiego, który naprawdę coś potrafi! Jest tylu terapeutów, którym zależy tylko na pieniądzach. Załatw najpierw kogoś dobrego - sprawdzaj ich, zadawaj pytania i wybierz przyjaciółce kogoś dobrego. Koszty będą, ale przecież chodzi o jej zdrowie.

Pesi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 02 paź 2014, 18:10

Re: depresja poporodowa

02 paź 2014, 18:12

ja to już jestem tak zdenerwowana że mówię wam, już sama nie wiem co z tym dzieckiem robić, jeszcze niedaleko się budują dwie odlewnie metali kolorowych i straszny huk. Już nie daję rady!

Awatar użytkownika
ailata
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2014, 13:24

Re: depresja poporodowa

03 paź 2014, 13:59

ja to już jestem tak zdenerwowana że mówię wam, już sama nie wiem co z tym dzieckiem robić, jeszcze niedaleko się budują dwie odlewnie metali kolorowych i straszny huk. Już nie daję rady!
A co to ma wspólnego z depresją poporodową?

Awatar użytkownika
wiktoria007
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 18 wrz 2014, 11:08

Re: depresja poporodowa

14 paź 2014, 12:42

ja to już jestem tak zdenerwowana że mówię wam, już sama nie wiem co z tym dzieckiem robić, jeszcze niedaleko się budują dwie odlewnie metali kolorowych i straszny huk. Już nie daję rady!
A co to ma wspólnego z depresją poporodową?
Jak to co? Skoro matka się stresuje, nie wie co robić z dzieckiem, denerwuje ją wszystko to mogą to być oznaki depresji.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość