elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

14 sie 2011, 13:36

No i każda pacjentka też jest inna
i jej macica :ico_haha_01:

to ja miałam (bo już kontaktu z nimi nie utrzymuję) takich mądrych znajomych co to wierzyli, że po 6 latach po cesarce kobieta i tak będzie mieć cesarkę, bo lekarze im tak nagadali w PL (dziś żyją w UK - lub tak chcieli wiedzieć) że zawsze ale to zawsze jak jest jedna cc to każda kolejna też, i nie szło im przetłumaczyć, że się mylą nawet z samego faktu, że w UK inaczej patrzą na wiele spraw.

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

15 sie 2011, 10:29

ja jestem po 1 cesarce...
po 4 latach i 4 mies. przerwy urodzilam silami natury Marcelinke..
lekarze wrecz zalecali mi normalnie urodzic

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

24 sie 2011, 09:42

ja jestem po 1 cesarce...
no ale u Ciebie pierwsza cesarka była chyba tylko dlatego że to bliźniaczki były prawda?

Koleżanka moja pierwszą miała cesarkę za 1,5 roku urodziła drugie dziecko naturalnie. Wszystko było w porządku, chociaż jej lekarz też radził 2 lata zaczekać.

Decyzja należy do Ciebie ale ja chyba bym poczekała jeszcze. Tak z minimum pół roku.

lawinia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 139
Rejestracja: 03 lut 2010, 11:41

09 wrz 2011, 07:17

A ja miałam pierwsze sn a drugie cc... a po tym, jak widziałam jak wyglądają porody, to ani przez cc ani sn nie rodzić, za duży ból...ale jakbym miała kiedyś dziecko (choć mam nadzieję, że to szybko nie nastapi), to wybrałabym cc.

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

10 wrz 2011, 09:54

no ale u Ciebie pierwsza cesarka była chyba tylko dlatego że to bliźniaczki były prawda?
mialam zatrzymanie akcji porodowej.. 13 godzin od odejscia wod brak skurczy

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

28 wrz 2011, 18:22

Mi jedna pani gin powiedziała żeby odczekać 1,5 roku a druga że 2 lata. Postaniowiłam słuchać tej pierwszej :ico_oczko:

Znam przypadki ,że kobieta kilka mieś. po pierwszej cesarce zachodziła w ciąże i znów miała cc ale poza tym ciąża przebiegała bez komplikacji.
Ale znam tez przypadek że kobieta rodziła przez cc ponieważ dziecko było ułożone posladkowo i po 1,5 roku zaszła w kolejna ciążę i rodziła już siłami natury... tez bym tak chciała :ico_sorki:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

29 wrz 2011, 11:13

Mi położna powiedziała 2 lata odczekać, bo też miałam cesarkę. Ale zaufany lekarz ... naprawdę dobry powiedział, ze wystarczy rok. Więc jak jesteś 10miesięcy po porodzie, to poczekaj jeszcze te 2miesiące i się staraj jeśli chcesz. A swoją drogą szalona kobieta z Ciebie z takim malutkim dzieckiem planować kolejne... :ico_brawa_01: brawa za odwagę.

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

29 wrz 2011, 16:23

Ja urodziłam Kingę przez cc. Przed ukończeniem przez nią roczku "oszalałam" na punkcie kolejnego maluszka :-D . Poradziłam się lekarza, który prowadził moją ciążę, przebadał mnie dokładnie i zapalił zielone światełko na staranka. Przeczekaliśmy, aż Młoda skończy rok i 3 miesiące i zafasolkowałam. Kolejny poród też cc z powodów medycznych- wąska miednica.
swoją drogą szalona kobieta z Ciebie z takim malutkim dzieckiem planować kolejne... :ico_brawa_01: brawa za odwagę.
Ruda84, dasz radę. Uwierz, że można :-D

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

29 wrz 2011, 19:26

Moja gin powiedziała, że można po 6 miesiącach do cc ale dla pewności lepiej zaczekać rok. Ale tak jak pisały dziewczyny wcześniej wszystko zależy od organizmu. Moja koleżanka miała cc a po 9 miesiącach była(jest) już z drugim synkiem w ciąży i teraz będzie rodzić sn.

to_ja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 07 lis 2011, 00:19

03 sty 2012, 22:43

Rozumiem, czyli i tak czeka mnie kolejna cesarka z powodu mojej wczesniejszej operacji bioder to nie musialabym az tyle czekac.
Umówie sie jeszcze do innego lekarza i wypytam o wszytsko, czy sa oprocz tego jeszcze jakies inne powody do odczekania tego czasu.
Każdy lekarz Ci powie że masz dwa lata czekać choćbyś się stu lekarzy pytała, więc to bez sensu, dziewczyny zachodzą wcześniej w ciążę ale lekarz kontroluje cały czas, nie sądzę żeby coś miało się stać jak zajdziesz wcześniej ale lepiej jest .... odczekać

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość