dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

13 sty 2012, 10:31

iw_rybka, u mnie po dwoch zapaleniach piersi, produkcja mleka była taka sama jak przed. A ty sie nie martw na zapas...bo ty doświadczona mamuska i wiesz już co sie z czym je :ico_oczko: ciesz sie ciążą na razie...martwić sie o karmienie bedziemy wiosną :-D

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

13 sty 2012, 13:27

.martwić sie o karmienie bedziemy wiosną :-D
- ale to juz niedlugo :ico_oczko:

[ Dodano: 13-01-2012, 12:28 ]
dzwoneczek82, tak sobie teraz mysle,ze skoro Ty mialas dalej tyle samo,Ania tez pisala,ze w 1 m-cu zycia malej miala zapalenie i antybiotyk a potem do 13 m-ca karmila,to ja chyba cos w glowie sobie porobilam wtedy,moze tez ten stres w zwiazku z operacja wplynal na to mleko :ico_olaboga:

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

13 sty 2012, 14:50

ale to juz niedlugo
wiem i straszliwie sie cieszę :ico_brawa_01:
moze tez ten stres w zwiazku z operacja wplynal na to mleko :ico_olaboga:
stres duzy wpływ ma na nasz organizm..to pewne...dasz sobie radę...byle nie poddawac sie zbyt łatwo :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

13 sty 2012, 15:59

iw_rybka, ja też miałam zapalenie piersi jak mój Nikoś miał 4 tygodnie. Jeśli chodzi o laktację to dużo zależy od tego, co Ci poradzi lekarz...bo niektórzy mówię by nie karmić z tej piersi, co jest bzdurą i mleko zanika. Ja na szczęście trafiłam na fajnych lekarzy i położną, którzy kazali karmić tą chorą piersią nawet częściej niż zdrową i nie miałam żadnych problemów :-) Zapalenie przeszło migiem po antybiotyku :-) Co więcej karmię mojego Syneczka do dziś, czyli już ponad 1,5 roku :ico_brawa_01: :-)
Więc nie masz się o co martwić, a w razie zapalenia, nie stresować się, przyjąć antybiotyk jak najszybciej i po sprawie :ico_oczko:
Powodzonka i trzymam za Was kciuki Mamusie :-)

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

13 sty 2012, 16:15

iw_rybka, to bardziej twój stres tu wpłynął na zanik mleka niż poprzednie zapalenia :ico_sorki: teraz aby bez stresu i dbać o cycusie co by za palenia nie było i wykarmisz malucha :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

14 sty 2012, 10:45

Ja miałam zapalenie piersi w obu przypadkach. Przy Agatce i Hani.

Przy Agatce miałam straszne zapalenie jednej piersi, ale przyszła znajoma mamy i ona była pielęgniarką, poradziła mi abym włożyła pierś do miski z cepłą wodą, nacisnęła pierś tak abym chciała pokarm ściągnąć, nie uwierzycie ale wystarczyło, że raz nacisnęłam a mleko samo już potem spływało w tej wodzie. Potem nawet jak sie kąpałam to powtarzałam to parę razy pod wodą. Parę dni i wszystko minęło. Pokarm miałam taki sam jak przed zapaleniem :-D

Także iw_rybka, nie przejmuj sie na zapas, bo każda ciaża i karmienie jest inne. Przy Agatce miałam strasznie dużo pokarmu, a przy Hani prawie wcale :ico_sorki:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

14 sty 2012, 11:17

dzieki :ico_sorki:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

14 sty 2012, 17:28

iw_rybka, racja mnie mleko zaczeło sie zmniejszać teraz ze stresem i potem coraz mniej małego karmiłam to laktacja sama zaczeła zanikać

a przy Majce dostałam ropnego zapalenia sutka to wtedy sie porobiło bo ona cyca z ropą ssać nie chciała :ico_olaboga: no ale to nie to samo :ico_oczko: musisz wierzyć ze ci sie uda :ico_sorki: i nie martwic sie na zapas :ico_oczko:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

14 sty 2012, 17:44

iw_rybka, czego się jeszcze boisz ,może akurat będziemy umiały ci odpowiedzieć czy podpowiedzieć :ico_noniewiem:

w moim przypadku no laktator był zupełnie zbędny, ręczne ściąganie dawało najlepszy efekt ,nawet jak masz jakąś koleżankę co wcześniej niz ty bedzie rodzić to jej maluszek może śmiało twoja pierś ciągnąć i zobaczysz jak ładnie ściągnie ci mleczko,bo dziecko jednak najlepiej go ściągnie
włożyła pierś do miski z cepłą wodą, nacisnęła pierś tak abym chciała pokarm ściągnąć,
Potem nawet jak sie kąpałam to powtarzałam to parę razy pod wodą.
to tez mi świetnie pomagało
jeszcze jak nie wychodziłam z domu to nie nosiłam stanika ale zawiązywałam sobie pieluchę tetrową (tak pierś lewa i zawiązywanie po prawej stronie szyi i adekwatnie z drugą } piersi miały cieplutko, mięciutko i nic nie uciskało je a ciepło to piersi lubia niestety :ico_oczko:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

14 sty 2012, 18:22

nie,no teraz juz jestem spokojniejsza - wtedy jak mialam to zapalenie,to chyba sie zasugerowlaam slowami kolezanki,ze ona po zapaleniu juz nigdy tyle mleka nie miala w piersi i tak sie stalo u mnie :ico_wstydzioch:

Teraz juz jestem dobrej mysli :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Moim marzeniem zawsze bylo,zeby dziecko karmic do minimum roku - a z Andrzejkiem udalo sie tylko 6 m-cy,bo ulewal i malo przybieral i dalam sobie wmowic,ze to moja wina,maly dostal sztuczne mleko i od cycusia sie sam odstawil,z Zuzka udalo sie do 9 m-ca ale tez przez to zapalenie jedno i potem drugi,to mleko zaniknelo :ico_noniewiem: do tego stres w zwiazku z operacja,potem rehabilitacja i jakos tak wyszlo.Wierze,ze do 3 razy sztuka i chociaz z Szymonkiem do roku sie pokarmimy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość