Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

Re: Zajęcia pozaszkolne

21 sie 2014, 19:20

Jaś idzie teraz do 2 klasy, chodzi na karate i piłkę nożną i jest bardzo zadowolony wszystko to w czasie kiedy jest pod opieką świetlicy także odbieram go prosto z zajęć po pracy :)

ekscentryczka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 05 wrz 2012, 10:12

Re: Zajęcia pozaszkolne

29 sie 2014, 08:25

Zajęcia dodatkowe dla dziecka to szansa na szybszy rozwój , rozwijanie wyobraźni, która jest bardzo ważna w szkole, ale nie tylko...W zyciu też często nam się przydaje. Są placówki, które specjalizują się w poszerzaniu wiedzy i pomagają dzieciom rozwinąc swój talent bo każdy jakiś posiada. W Warszawie znam dwie takie, to Akademia Bystrzak na Ursynowie, jest również w Piasecznie. Na stronie Akademii Bystrzak znajdują się wszystkie informacje na temat tej placówki.

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: Zajęcia pozaszkolne

30 wrz 2014, 15:37

Zajęcia tak, spoko, ale mam wrażneie , ze częśc rodziców wynajduje więcej zajęc poza domem niż dziecko chce i potrzebuje, żeby jak najmniej czasu samemu z nim spędzić, żeby mieć kłopot z głowy. Kolejna rzecz, że nie każdego stać na takie zajęcia.

Awatar użytkownika
Metylda
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:21

Re: Zajęcia pozaszkolne

09 paź 2014, 19:01

Zajęcia poza domem są bardzo absorbujące dla obu stron, to prawda. moim zdaniem kreatywności nie zdobędzie się poprzez zajęcia grupowe, w których dziecko nie wyrabia sobie poczucia indywidualności oraz kiedy to staje się zbyt anonimowy w grupie. Pczywiście to super forma kontaktu z innymi , to niesamowicie ważne, ale rozwój dziecka ciągle utożsamiam jednak z kulturą słowa - wspólnym czytaniu,rozmawianiu.

Labusz
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:04

Re: Zajęcia pozaszkolne

23 paź 2014, 12:11

Tak, dlatego u nas w domu obok, aplikacji czy gier, duży nacisk kładziemy także na tradycyjne książki czy czasopisma, dziecko musi znać i to i to . I nie powiem, dzieciaki bardzo lubią oglądać i czytać gazety, co mnie bardzo cieszy.

Awatar użytkownika
myszka1
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 10 wrz 2012, 15:56

Re: Zajęcia pozaszkolne

27 paź 2014, 21:56

Macie racje... wazne sa zajecia pozalekcyjne, to bardzo rozwija dziecko, ale wspolne spedzanie czasu tez jest wazne:)mam tu n amysli madre spedzanie czasu, a nie przed telewizorem. Musimy pamietac, ze przyklad idzie z gory :)dlatego jak pisze Labusz oprocz gier, w domu wazne sa tez ksiazki i madre czasopisma dla dzieci.

Labusz
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:04

Re: Zajęcia pozaszkolne

18 lis 2014, 15:18

Myszka1 - tak, był moment, że i ja nie czytałam prawie gazet - tylko w necie wszystko, a teraz kupujemy coś dla dzieci ( w prenumeracie National Geographic Odkrywca) i coś dla siebie czasami ( odpada pamiętanie o tym także)

Awatar użytkownika
myszka1
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 10 wrz 2012, 15:56

Re: Zajęcia pozaszkolne

25 lis 2014, 13:49

no wlasnie... ostatnio net monopolizuje wszystko:) dlatego warto czasem pokazac dziecku inna droge:) chociażby taka prenumerata. To fajna alternatywa, aby spedzic madrze czas razem z dzieckiem:)

Awatar użytkownika
Metylda
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:21

Re: Zajęcia pozaszkolne

30 lis 2014, 20:45

Właśnie tego typu czasopisma są bardzo fajne, bo wydaje mi się,że akurat taka tematyka mogłaby zaaktywizować również samego rodzica. Dużym plusem jest łatwa dostępność i ładne wydanie. Czasem ciężko niektórych przekonać do książek(przynajmniej na początku) więc może rzeczywiście to jest dobre rozwiązanie.

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: Zajęcia pozaszkolne

01 gru 2014, 11:18

A już mi się wydawalo, że dla dzieci poza Victorem nie ma żadnych czasopism poza badziewiem z gadżetami. Odkrywca wygląda dobrze, nawet myślę, że to fajny prezent pod choinkę - taki nie na raz, a na cały rok.

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość